5 прикладів того, як водії вбивають двигун

1. Перегрів двигуна – всі причини

Гарячий — це нормальний робочий стан будь-якого двигуна. Однак погубити мотор може не висока температура, а його перегрів. Кожна деталь в двс має обмежену термостійкість. Чому ж виникає перегрів?

Найбільше причин криється в системі охолодження, вірніше в її несправності:

  • недостатній обсяг охолоджуючої рідини (ож);
  • розрив приводного ременя помпи (в ланцюгових двигунах);
  • використання охолоджуючої рідини низької якості, яка може закипіти раніше терміну.

Перегріватися можуть старі двигуни, власники яких заливали тосол дешевше або взагалі звичайну воду. І справа навіть не в самому факті використання води. Вода, в порівнянні з охолоджуючою рідиною, володіє більшою теплопровідністю. Вода сприяє появі корозії і утворення накипу. Від цього засмічуються канали системи охолодження, зменшується їх пропускна здатність і, як результат, відбувається перегрів двигуна.

Наступна причина перегріву криється в паливі. Низькооктановий або забруднений бензин запалюється швидше, ніж високооктановий. Від цього в двигуні утворюється зайва детонація. Так що якщо водій воліє заправлятися на дешевій несетевой заправці, він ризикує довести до перегріву свій двигун.

2. Їзда на непрогрітому моторі

8 головних помилок про вазівських моторах-відповідь експерта

Сучасні двигуни мало чим відрізняються від своїх попередників. Всі розмови про те, що сучасні мотори після запуску не потребують прогріванні, в тому числі і на морозі, більш ніж неспроможні. Загусла від холоду масло не може забезпечити належного захисту рухомих деталей. Температурний перепад в поршневий групі може становити до 200°c. І якщо в такому стані дати двигуну стартануть з місця в кар’єр, то багато його деталі отримають дуже швидкий знос. Страждаю насамперед міжклапанні перемички головки блоку, межкольцевие перемички поршнів і клапани.

Підсумок відомий-капітальний ремонт двигуна.

3. Несвоєчасна заміна масла

Деякі водії намагаються визначити стан масла за його кольором. Майте на увазі, навіть якщо візуально старе масло ще зберігає свій колір, воно втрачає змащувальні властивості. Через це на стінках деталей, що труться не утворюється необхідний захисний масляний шар, прискорюється їх знос і привіт, капіталка.

Не дарма автовиробники встановлюють регламент для заміни масла і рекомендують строго його дотримуватися. Та ще радять, яку марку краще заливати в двигун. Регламент по заміні масла слід обов’язково дотримуватися, а в ідеалі (якщо хочете, щоб мотор пройшов не одну сотню тисяч кілометрів), дотримуватися наступних рекомендацій: в турбомотор масло слід міняти раз в 5-7, 5 тис. Км пробігу, в атмосфернике — кожен 10 тис км. У цьому випадку двигун прослужить

4. Форсування калюж

Проблема в тому, що вода не має здатності стискатися. При її попаданні через повітрозабірник в камеру згоряння відбувається гідроудар двигуна. До таких наслідків може привести навіть лихий проїзд через глибоку калюжу.

Також вода або тосол можуть потрапити в циліндр при пошкодженні прокладки гбц, через те ж перегріву двигуна, наприклад. Визначити це можна за великою кількістю білого диму, раптово повалив з глушника.

Далі дії такі: аварійка, узбіччя, евакуатор, витрати на ремонт.

5. Їзда на малих обертах

На думку деяких водіїв для економії палива корисно їздити на мінімальних обертах двигуна. Так загубити мотор можна в два рахунки, а ось заощадити на паливі навряд чи вдасться.

На малих обертах не створюється достатній тиск масла. Як наслідок-поява задирів на циліндрах і шийках коленвала. Особливо небезпечна така їзда при світиться індикаторі низького тиску масла.