Автомобілі з гібридними силовими установками дороги у виробництві, на них не поширюються митні пільги, а для їх локалізації необхідний масовий попит, чого у нас не спостерігається і не очікується в перспективі. Так що hv в росії, якщо говорити про послідовних і підзаряджаються гібридах, ще довго будуть залишатися екзотикою

Висловився в рамках наступного круглого столу:

Майбутнє двс не настільки вже туманно

Росія має непоганий шанс стати одним з центрів двигунобудування. Витісняються суворими екологічними нормами з європи, виробництва моторів переміщаються на нашу територію. Локально виробленими двигунами комплектуються випускаються в нашій країні машини, які за ціною ще довго будуть більш вигідною покупкою, ніж будь-який електромобіль. Говоримо про перспективи двс, гібридів і електромобілів

триває локалізація виробництва двигунів в росії. Минулого року було розпочато будівництво ще одного заводу великого іноземного виробника. З чим пов’язана така активність компаній: оптимізм щодо майбутнього російського авторинку, підготовка до заборони автомобілів з двс в європейських країнах…?

Це продиктовано насамперед необхідністю виконувати умови спік-2, і локалізація двигуна дає для цього значну кількість балів. Найбільші іноземні гравці автомобільного ринку, що мають виробництво в росії, сформували лінійки масових моделей і вже досягли достатніх обсягів їх продажів, щоб локалізувати випуск одного-двох двигунів. У перспективі, коли в країнах, звідки сьогодні імпортуються двс для російських заводів, буде скорочуватися або зовсім припинятися виробництво моторів, які затребувані на нашому ринку, така локалізація буде ще більш виправданою. Я думаю, цей фактор закладений в довгострокові плани.

за останній час якість дизельного палива в росії покращилася, проте багато автовиробників не поспішають включати моделі з дизельними двигунами в свої російські лінійки. З чим це пов’язано?

Собівартість дизельних моторів все ж вище, ніж бензинових, і не кожен споживач у нас готовий доплачувати цю різницю, помножену на всі відповідні витрати, податки і збори, маржу. Покупець дорогого автомобіля готовий і робить це, а в масовому сегменті, та тим більше в регіонах, де до якості дизпалива часто ставляться з побоюванням – немає. При цьому головним джерелом дизелів для легкових автомобілів була і залишається європа, а там невигідно виробляти в невеликих обсягах дизельні мотори в російській специфікації, яка відрізняється від більш просунутої європейської.

кожна автомобільна марка в росії має в своїй лінійці двигунів 1-2 базових агрегату. На автомобілі з ними припадає основний попит. Однак часто для російських покупців залишаються недоступними мотори, які пропонуються на аналогічних моделях в інших країнах. Те ж відноситься і до поєднань двигуна і певного типу коробки передач. Як вирішити дану проблему?

Ця ситуація зумовлена двома факторами: невеликим обсягом російського ринку (він, наприклад, на чверть менше, ніж у південній кореї, яка за чисельністю населення поступається росії 2,8 рази; про китай навіть не кажу) і несприятливими на ньому умовами для імпорту. Останнє зрозуміло і продиктовано цілями держави з розвитку виробництва автомобілів всередині країни. Сподіваюся, у міру зростання ринку і зміцнення рубля автомобільні компанії, включаючи geely, зможуть дозволити собі більшу різноманітність моделей в росії з рентабельними для себе умовами продажів.

у чому причини непопулярності електромобілів в росії, загалом, зрозуміло. Однак хорошою, нехай і неповноцінною альтернативою їм могли б бути машини з гібридною силовою установкою. Чому їх продажі знаходяться в росії на низькому рівні і за яких умов ця ситуація зміниться на краще?

Відповідь очевидна: автомобілі з гібридними силовими установками дороги у виробництві, на них не поширюються митні пільги, а для їх локалізації необхідний масовий попит, чого у нас не спостерігається і не очікується в перспективі. Так що hv в росії, якщо говорити про послідовні і підзаряджаються гібридах, ще довго будуть залишатися екзотикою, представленої нечисленними моделями преміальних марок і імпортним «секонд-хендом». Виняток – так звані системи» м’якого гібрида”, які є допоміжними і покликані підвищувати ефективність основної силової установки. Так geely з 15 вересня починає продажі моделі atlas pro, першого в масовому сегменті кросовера з системою» м’якого гібрида ” 48v ems. Він оснащується приводним стартер-генератором, конвертером і 48-вольтової літій-іонною батареєю, що дозволяє економити до 15% палива і покращує динаміку автомобіля. До сих пір подібні системи пропонувалися в росії тільки преміальними брендами.