«Дакар-2021»: весь маршрут і особливості легендарного ралі-рейду

1-23-2021
«Дакар-2021»: весь маршрут і особливості легендарного ралі-рейду

Весь маршрут ралі – 7600 км

Маршрут нинішнього «Дакара» – це пролог і 12 етапів ралі. Весь шлях зі старту до фінішу гонщики подолають за 14 днів. У спортсменів буде лише один день відпочинку, коли вони зможуть перепочити від боротьби з пустелею і суперниками. Рекомендую подивитися Ралі Дакар, це дійсно цікаво.

січня. Пролог: Джидда — Джидда, 11 км

Вже на другий день 2021 року учасники програми «Дакара» офіційно випробують аравійські піски. Гона стартує в Джидді – другому за величиною місті Саудівської Аравії, яка вважається економічним центром країни. Пролог дасть учасникам можливість м’яко вкотитися в гонку.

3 січня. 1-й етап: Джидда – Біша, 622 км. Спецділянку 277 км

На думку організаторів гонки і самих учасників, основною складністю буде подоланні однієї долини за одною, а також складна навігація на різних відрізках ділянки.

Наприклад, на минулому «Дакарі» на одному з етапів дорожні книги були видані спортсменам на руки лише за 15 хвилин до старту. Таке нововведення організатори пояснили прагненням зрівняти можливості між любителями і професіоналами і зробити гонку непередбачуваною для мільйонів уболівальників «Дакара».

4 січня. 2-й етап: Біша – Ваді-ад-Давасір, 685 км. Спецділянку 457 км

Уже з цього етапу гонщиків чекає випробування піщаними дюнами. Наскільки вони непередбачувані, настільки ж і нещадні. Так, два роки тому, на «Дакарі-2019» екіпаж команди «КАМАЗ-майстер» під керуванням Едуарда Ніколаєва застряг в пісках на початку 8-го етапу ралі «Дакар», але на допомогу гонщику прийшов місцевий житель. Правда відбувалося це не в Саудівській Аравії, а в Латинській Америці, в Перу. У підсумку на відкопування пішло близько години. А вибратися з піщаної пастки татарстанським гонщикам допоміг місцевий житель. Він приніс лопату і зробив підкоп, завдяки чому «КАМАЗ» зміг продовжити гонку.

5 січня. 3-й етап: Ваді-ад-Давасір – Ваді-ад-Давасір, 630 км. Спецділянку 403 км

На цьому етапі учасників також чекають складні дюни. І не факт, що місцеві жителі жителі будуть стільки ж добрі до учасників, як це було в Латинській Америці.

6 січня. 4-й етап: Ваді-ад-Давасір – Ер-Ріяд, 813 км. Спецділянку 337 ​​км

7 січня 5-й етап: Ер-Ріяд – Бурайда, 625 км. Спецділянку 419 км

На думку організаторів гонки – це складний етап, де для учасників, які не зможуть взяти під контроль свої емоції, може стати дуже невдалим.

8 січня. 6-й етап: Бурайда – Хаіль, 655 км. Спецділянку 485 км

На шостому етапі ралі, гонщиків знову чекають непередбачувані дюни. Вони будуть різних форм і кольорів. А задоволений протяжний спецділянку (другий по довжині в усій гонці) обіцяє неприємності немає учасникам, які люблять «шлях навпростець».

9 січня. Хаіль. День відпочинку

Після прологу і шести перших етапів учасників чекає єдиний день відпочинку. Але це для гонщиків. А для механіків – це складний день для робіт по приведенню автомобілів в порядок після першої половини гонки.

10 січня. 7-й етап: Хаіль – сакаки, ​​737 км. Спецділянку 471 км (марафонський етап)

Марафонський етап в умовах пустелі – це шлях з страхітливою низкою піщаних гір і 100 км гонки по підйомів і спусків.

11 січня. 8-й етап: сакаки – Неом, 709 км. Спецділянку 375 км

Під час цього етапу, заявляють організатори гонки, у спортсменів з’явиться можливість насолодитися приголомшливими пейзажами. Гонщики від континентальної сакаки (розташована в глибині пустелі) проїдуть до Неома, який розташувався на березі у одного із заток Червоного моря.

12 січня. 9-й етап: Неом – Неом, 579 км. Спецділянку 465 км

Гонщики стартують і фінішують в Неоме, зробивши велику петлю.

13 січня. 10-й етап: Неом – Аль-Ула, 583 км. Спецділянку 342 км

14 січня. 11-й етап: Аль-Ула – Янбу, 557 км. Спецділянку 511 км

Передостанній етап, коли сили гонщиків будуть майже на межі, стане справжнім випробуванням для всіх. Тут спортсменів і техніку чекає найдовший спецділянку в ралі. Цей етап стане предопределяющим і визначить позиції учасників перед вирішальним ривком.

15 січня. 12-й етап: Янбу – Джидда, 452 км. Спецділянку 225 км

Останній етап ралі «Дакар» – і цим все сказано. Спецділянку тут найкоротший – лише 225 км, але це не означає, що він буде легким. Гонка фінішує там же, де все і починалося, в Джидді. Там же зійдуть на подіум тріумфатори легендарного ралі.