Де відпочити в Сімферополі

11-25-2016

Як дістатися
Варіантів дістатися до Сімферополя — безліч. Столиця Криму пов’язана з російськими містами залізничним, автобусним та авіасполученням. Аеропорт міста приймає літаки з різних кінців Росії, в літній туристичний сезон — це понад 40 рейсів за різними напрямками. Поїзд Москва — Сімферополь з травня по листопад щодня доставляє туристів на півострів. Регулярне автобусне сполучення налагоджено з чорноморським узбережжям Кавказу і іншими найближчими містами регіону. З великих міст в Крим їздять автобуси. Всім наземним туристам доводиться проходити поромну переправу між портами «Кавказ» і «Керч».  Хочу порекомендовати найкращий  та найкомфортабельніший автобус Симферополь Одесса , за допомогою якого Ви швиденько доберетесь до місця призначення.

автобус Симферополь ОдессаКарта Сімферополя
Адміністративно Сімферополь ділиться на 3 райони. У Центральному зосереджена велика частина історичних і культурних пам’яток — саме звідси він почав розвиватися як місто. Весь історичний центр вмістився між головною міською магістраллю, вулицею Кірова, та залізничним вокзалом. В тому числі і основна пішохідна зона — вулиця Пушкіна. До Київського району відноситься вся правобережна сторона міста і вузька смужка лівого берега. Це найбільш густонаселений район — у ньому проживає половина городян. Залізничний район займає західну і північно-західну частини міста. До нього відносяться і найближчі селища Аэрофлотский, Гресівський, Бітумне і Комсомольське, йому належить Гагарінський парк, а з заходу його оточують фруктові плантації.

Транспорт
Розміри Сімферополя не дуже великі — весь історичний центр можна обійти пішки за 20 хвилин. По місту їздять тролейбуси, автобуси, маршрутки і таксі.

Сімферопольцям добре відомо — чим далі від привокзальної площі, тим нижче ціни у таксистів.
Сімферополь — великий транспортний вузол, через нього організовано повідомлення всередині півострова. З кримської столиці можна поїхати на електричці в Євпаторію, Саки та Севастополь. Приміські каси розташовані біля виходу з тунелю.

Будівлю вокзалу з водононапорной вежею і незвичайними годинами давно вже стало символом Сімферополя.
Тут же, на привокзальній площі знаходиться автостанція «Курортна» — від неї відходять автобуси до Судака, Ялти, Сак і Євпаторії. В місті є ще дві автостанції: «Центральна» обслуговує направлення на Севастополь, Керч та Старий Крим, а «Західна» — на Миколаївку, Міжводне і Чорноморське. З Алуштою і Ялтою Сімферополь пов’язаний унікальним міжміським тролейбусним маршрутом.

Оренда авто
Свободу пересування по Криму забезпечить машина напрокат. Це оптимальний спосіб насолодитися видами місцевих пам’яток без розкладів, квитків і штовханини. На орендованому автомобілі можна відвідати Бахчисарай, знаходиться всього в півгодини їзди, заїхати в місто-фортеця Чуфут-Кале і печерний монастир 8 століття Качи-Кальон, побувати в Мармуровій і Червоної печерах, приїхати в Мангуп-Кале і побачити весь Крим як на долоні.

Автомобіль в оренду можна взяти вже в аеропорту Сімферополя. Офіс міжнародного оператора розташовується на парковці біля залу прибуття. У нього великий вибір моделей. Основна перевага невеликих місцевих компаній — демократичні ціни, а недолік — невеликий модельний ряд. Великі сімферопольські агентства прокату тримають ціни на рівні мережевих агентств. Автомобілі вони, як правило, видають в аеропорту, але за додаткову плату можуть доставити машину в будь-яке місце за бажанням клієнта.

Що привезти
Сімферопольські сувеніри мало чим відрізняються від загальнокримських. На базарах в основному продають тематичні магніти та брелоки, а також вироби з черепашок, каменів і ялівцю. Традиційні татарські сувеніри — вишиті кисети, фески, курильні трубки, посуд і килими. Користуються попитом футболки з «портретом» півострова і значки з освідченнями в коханні цієї неповторної землі.

В подарунок рідним і друзям добре беруть смачні подарунки — чаї, вина, солодощі, фрукти та мед. Корисним нагадуванням про літньому оздоровчому відпочинку послужать натуральні сиропи з пелюсток кримської троянди, плодів шипшини і волоського горіха. Той, хто не встиг купити сувеніри в магазинах і на ринках, може зробити це в аеропорту — там продають все те ж саме і за такими ж цінами.

Що спробувати
Під час візиту до Сімферополя неможливо обійти увагою автентичну кримсько-татарську кухню. Що собою являють чебуреки знають навіть далекі від кулінарії, а ось про «янтыках» не чув кожен. Між тим, «янтик» — рідний брат чебурека, родом він із степової частини Криму. Рецептура приготування така ж, тільки він не смажиться, а печеться на сухій сковороді, а потім змащують топленим маслом. Крім класичної м’ясної начинки обов’язково варто спробувати варіанти з бринзою і помідорами, сиром і зеленою цибулею і навіть із звичайною картоплею.

Пам’ятник цій страві встановлений в 40 км від Сімферополя. Двометровий монумент у вигляді двох чебуреків красується на вході ресторан «Ак-Кая» в Білогірську.
Кафе і ресторани Сімферополя
У Сімферополі представлений повний асортимент підприємств громадського харчування — від вуличних павільйонів з їжею на винос до солідних ресторанних комплексів. Є навіть трактири, паби, корчми і тратории. Цілу розсип ресторанів і закусочних можна знайти прямо на головній вулиці міста. Незважаючи на те, що в них представлені різні кухні, об’єднує їх одне — скрізь смачна їжа, прийнятні ціни і затишний інтер’єр.

У шоколадному кафе Salon du Chokolat діє Музей шоколаду. Там можна побачити історію шоколаду в шоколаді, інсталяцію «Паризькі вулички» з Ейфелевою вежею і картини з шоколаду.
В місті швидко знайшли заміну «Макдоналдс». Перекусити на ходу можна в спеціалізованих павільйонах — шаурму, кури-гриль, пончики, самсу, піцу, млинці і фірмові чебуреки . Вегетаріанці теж не залишаться голодними — недалеко від площі Султана Амет-Хана працює вегетаріанське кафе.

Розваги і пам’ятки Сімферополя
Екскурсію по Сімферополю можна почати з самої древньої пам’ятки. На околиці міста виявлено пам’ятник епохи палеоліту — ця Чокурчинская печера вважається самим старим житлом людини в Європі. Неподалік від неї — городище 4 століття до н. е. Неаполь Скіфський, де був знайдений мавзолей царя Скілура і досі ведуться розкопки.

Найстарішим будівлею в місті вважається мусульманська мечеть Кібер-Джамі. Свято-Троїцький собор — місце поклоніння православних християн. Тут зберігаються мощі кримського святого, видатного хірурга Луки Войно-Ясенецького. Ще одна релігійна пам’ятка — Караїмська кенаса. В красивому будинку з елементами мавританського стилю раніше розташовувалося молитовне місце караїмів — нечисленної народності, яка сповідує особливу форму іудаїзму.

У сімферопольському Свято-Троїцькому соборі знаходяться мощі святого Луки кримського, колишнього доктором медицини та богослов’я, архієпископом і лауреатом Сталінської премії.
Сімферополь дбайливо зберігає пам’ятні будівлі. Досі цілі будинки, в яких у різний час зупинялися великі російські письменники — Грибоєдов А., Ст. Жуковський, Л. Толстой. У Сімферопольській чоловічій гімназії колись викладав Менделєєв, а гімназистом був Курчатов. У Військовому шпиталі працювали знамениті російські лікарі Пирогів і Боткін. В церкві Св. Костянтина і Олени молилася сама імператриця Катерина II. Садово-паркову архітектуру минулих часів представляють старовинні маєтки — графа М. С. Воронцова, вченого і мандрівника Петера Паласу, лікаря Ф. К. Мильгаузена.

Існує легенда, що на безсмертні рядки «У Лукомор’я дуб зелений…» Олександра Сергійовича надихнув саме дуб «Богатир Тавриди».
У Сімферополі є пам’ятники, що продовжують рости — як, наприклад, 750-річний дуб «Богатир Тавриди» у Дитячому парку, а також два лондонських платана в парку Салгірка віком 200 років і пятиствольный каштан, посаджений в 19 столітті.

6 речей, які варто зробити в Сімферополі
Побачити з оглядового майданчика Старого міста вечірні вогні Сімферополя.
Провідати в Дитячому парку ослицю, яка знімалася в «Кавказькій полонянці».
Сфотографуватися біля кам’яних левів на сходах Воронцовського палацу.
Вмиватися водою з 150-річного фонтану Совопуло, за легендою исцелившего сліпого грека.
Порахувати сходинки на Сходах любові.
Привітатися з «Богатирем Тавриди».
Сімферополь для дітей
Дітям сподобається в парку ім. Гагаріна та Дитячому парку на площі Куйбишева — там є атракціони і міні-зоопарки. Вистави для маленьких глядачів показують у Драматичному театрі, Театрі філармонії та Театру ляльок, а виступи циркових артистів — в Сімферопольському цирку ім. Б. Н. Тезікова. Критий льодовий каток обладнаний торгово-розважальному центрі FM, покататися на ковзанах можна і в Льодовому палаці. У дитячому розважальному центрі «Монавсе» є зона з смугою перешкод і батутом для активних, квести і лабіринти для допитливих, дискотека для музичних та моделювання у просторі для творчих малюків.

Білки Гагарінського парку геть позбавлені сором’язливості і з задоволенням знайомляться з маленькими туристами.