Mercedes-benz vision avtr показав управління силою думки

Торішній концепт mercedes-benz vision avtr в нинішньому році представлений на автосалоні iaa mobility в мюнхені. І цей візит не цілком звичайний. Дизайн шоу-кара не змінився, але він все ж доопрацьований: машина отримала нейрокомп’ютерний інтерфейс (brain-computer interfaces, bci). Він дозволяє подумки перемикати радіостанції, регулювати освітлення і клімат в салоні, вибирати маршрут до парковок з точками зарядки.

принцип роботи bci. 1-людина концентрується на символах, що виникають на передній панелі, 2 — кора головного мозку реагує певним чином, 3 — пристрій на голові зчитує мозкові хвилі і аналізує їх, після чого бортовий комп’ютер виконує бажану дію.

Після того як людина зміцнить на голові зчитувальний пристрій, на передній панелі з’являються світлові точки. Водій (або пасажир) дивиться на них, а система виконує калібрування протягом хвилини. Потім встановлюється прямий зв’язок між машиною і людиною. Можна подавати різні команди бортовій електроніці без прямого фізичного контакту або управління голосом. Система зчитує електроенцефалограму і визначає активність тих чи інших нейронів мозку, обчислюючи, на чому зосереджена увага користувача.

центральний тунель символізує “древо душ” з фільму avatar. Нове доповнення у вигляді системи bci, на думку розробників, нагадує нейронний зв’язок між народом на’ві і природою.

Нагадаємо, назва концепту avtr утворена від слів advanced vehicle transformation (»просунута трансформація транспортного засобу”). І ще в минулому році концепт стежив за диханням і емоціями пасажирів. Тепер можливості шоу-кара розширилися. Як вважає mercedes, ця досвідчена технологія показує напрямок розвитку, при якому взаємодія людини і машини стане ще більш гармонійним. Зауважимо, що нейроінтерфейсами bci стосовно автомобільної галузі займаються і інші виробники. Можна згадати аналогічні експерименти у компаній haval, hyundai і nissan, в яких було реалізовано уявне управління не те що мультимедійною системою або освітленням, але самим автомобілем, кермом і (або) акселератором і гальмом.