Оформлення полісу автоцивілки

11-15-2016

Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВ ВНТЗ) – це страхування власника автомобіля, яке забезпечує відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров’ю та майну третіх осіб при виникненні страхового випадку (дорожньо-транспортної пригоди).  Пропоную автогражданка .strahovoy-polis-1

Іншими словами, якщо з вини громадянина Іваненко сталася аварія, в результаті якої було завдано шкоду майну чи здоров’ю інших громадян, то за наявності в нього поліса Автоцивілки, компенсувати матеріальний збиток буде не він, а його страхова компанія.

При цьому дія поліса ОСЦПВ не поширюється на покриття шкоди завданої здоров’ю і майну самого громадянина Іваненко. Щоб компенсувати ці збитки йому необхідно додатково придбати поліс КАСКО (покриває шкоду заподіяну автомобілю) і застрахуватися від нещасного випадку.

Також важливо розуміти, що якщо громадянин Іваненко, який визнаний винуватцем ДТП, має тільки поліс КАСКО і не має поліса ОСЦПВ, то він може претендувати лише на компенсацію ремонту власного автомобіля. А ось ремонт іншого автомобіля (а може і автомобілів) потерпілого внаслідок аварії йому доведеться оплачувати з власної кишені.

ПРОЦЕДУРНІ МОМЕНТИ

Сьогодні договір ОСЦПВ, по суті, полягає на конкретний транспортний засіб, так як дія поліса поширюється на всіх, хто на законних підставах керує застрахованим автомобілем. Стежити за наявністю актуального поліса повинен власник транспортного засобу або особа, що експлуатує його.За їзду без поліса автожгражданки, навіть якщо він за фактом оформлений, передбачений штраф в розмірі від 425 до 850 грн.

Договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності полягає строком на 1 рік.Виняток становлять автомобілі, що мають тимчасову реєстрацію або зареєстровані в інших країнах, а також ті автомобілі, які повинні проходити обов’язковий технічний контроль. Щодо таких ТЗ можуть полягати поліси терміном дії від 15 днів до 1 року.

Поліс діють тільки на території України.

НАСЛІДКИ ДТП?

Поліс автоцивілки, як і всі інші страхові поліси, передбачає наявність обмеження за розміром грошової компенсації за завдані збитки, так званої страхової суми.

На законодавчому рівні закріплена страхова сума збитку, завданого майну третіх осіб, у розмірі 50 000 грн. на одного потерпілого (сумарний ліміт відповідальності по одному страховому випадку не може перевищити 250 000 грн.). При цьому деякі компанії передбачають у договорі безумовну франшизу, яка може досягати 1000 грн.

Повертаючись до нашого прикладу, при настанні страхового випадку з вини власника поліса автоцивілки Іваненка страхова компанія компенсує ремонт автомобіля іншого учасника ДТП аж до 50 000 грн. Иваненку доведеться лише оплатити розмір франшизи, якщо вона була прописана в договорі. Якщо ж вартість ремонту пошкодженого Иваненком автомобіля перевищить 50 000 грн, то йому доведеться покрити різницю з власної кишені.

Страхова сума за шкоду, нанесених життю і здоров’ю третіх осіб становить 100 000 грн. на одного потерпілого. Франшиза за шкоду, заподіяну життю і здоров’ю третіх осіб, не застосовується. Якщо цієї суми виявиться недостатньо, різницю покриває винуватець ДТП.

Для того щоб збільшити розмір максимальної страхової виплати компанією третім особам у разі ДТП необхідно додатково укласти договір добровільного страхування цивільно-правової відповідальності.