Преміум по-корейськи: 7 особливостей кросовера genesis gv70

Genesis gv70 — модель зовсім нова. У неї немає ні попередника, ні прямих «братів» по концерну kia-hyundai — за винятком більшого і теж свіжого кросовера gv80. Їх об’єднує “базова” задньопривідна компоновка з поперечним мотором — хоча у всіх комплектаціях наводиться і передня вісь через багатодискову муфту.

Новачок стартує з рекомендованої ціни 4,15 млн рублів. І в багатьох варіантах виявляється на півмільйона доступніше німецьких конкурентів (з ким він і повинен конкурувати). Стеля-6,27 млн за найдорожчу версію 3.5 t-gdi з матовим забарвленням кузова.

1. Розгін до «сотні» за 5,1 с

Правда, тільки у 379-сильної топ-версії 3.5 т. Відмінна динаміка і зручне управління тягою! це вдосконалений варіант мотора 3.3 т зі збільшеним робочим об’ємом, інтеркулером з рідинним охолодженням замість повітряного і перекомпонованими форсунками комбінованого уприскування.

Хоча з трьох пропонованих моторів найпопулярнішим буде бензиновий 2.5 турбо (249 к.с.) — c ним і податок менше, і розганяється він динамічно. На відміну від 199-сильного алюмінієвого дизеля 2.2: на обгонах заснути можна. Не вірю в заявлені 8,2 с до “сотні” і не рекомендую.

З усіма моторами у gv70 йде восьмиступінчастий “автомат”, причому передавальні числа відрізняються тільки у головних передач. А підвіска жорстка – вона буває тільки пружинна, і адаптивні амортизатори укупі з превентивною оцінкою нерівностей камерою за лобовим склом не рятують.

хоча силовий агрегат знизу прикритий металевим захистом, при кліренсі 185 мм на багато що поза дорогами розраховувати складно. Хіба що на три відповідні режими електроніки-сніг, бруд і пісок.

При цьому спортивності в керованості немає — хіба що кермо важкуватий на парковці. Серед конкурентів вистачає більш точних і стабільних в «руліжці» машин. А gv70 просто їде, не доставляючи вишуканого задоволення водієві.

2. Гальма по дротах

У наших gv70 більші гальма, ніж у корейських. Спереду завжди чотирипоршневі супорти. Але головне – як і у gv80, управляються гальма “по проводах”. Систему integrated dymanic brake (idb) поставляє корейська фірма mando.

У педалі стоїть єдиний блок, який об’єднує головний циліндр і електромотор (вакуумного підсилювача немає). Коли водій тисне на гальмо, він лише стискає пружний елемент, що імітує зворотний зв’язок. Залежно від положення педалі електроніка рухає поршні в головному циліндрі. Механічний зв’язок з педаллю з’являється тільки при відмові електроніки.

Серед плюсів-майже відсутні вібрації на педалі при роботі абс. А ще можна змінювати налаштування уповільнення через меню. У дженезіса є два режими-comfort і sport. Різниця між ними мінімальна: в обох випадках на початку ходу педалі машина сповільнюється інтенсивно, «натякаючи» на потужні гальма. Однак чим більше продавлюєш педаль, тим нелогічніше наростає зусилля.

у передніх сидінь маса регулювань, включаючи незвичайну-жорсткості подушки (змінюється заповнення пневмокамери під «п’ятою точкою»). На жаль, профіль спинки у верхній частині не зручний, і з цим нічого не зробити.

3. Навігатор з доповненою реальністю

Медіасистема з широким 14-дюймовим екраном і навігацією з власним виходом в інтернет є вже в “базі”. Непогана логіка побудови меню знайома навіть по rio і солярису, хоча функцій тут набагато більше. Починаючи з другої комплектації advance навігація доповнюється “віртуальною реальністю” ar-navi. Тобто підказки про майбутні маневри накладаються на зображенні з передньої камери. Далеко не у всіх конкурентів є така штука: на практиці вона виявилася вельми зручною.

Незважаючи на всю інтерактивність і навіть показ пробок на карті, у навігації виявилися проблеми з пошуком адрес. Вводити їх зручно – можна» писати ” букви прямо на сенсорній панелі шайби управління (як на bmw). А то тягнутися до екрану далеко.

4. Підігрів всього заднього сидіння

На задніх місцях не розгуляєшся: високий пасажир впирається колінами в жорсткі задники передніх спинок. При довжині машини в 4,7 м це дивно. Хоча в іншому ображатися нема на що: навіть скла задніх дверей в більшості комплектацій шумоізолюючі, як спереду. Почасти і тому в салоні тихо:» голос вулиці ” і спів моторів заглушені якісно. Проривається тільки гул від кочення шин michelin pilot sport 4 suv.

Оригінальна фішка для задніх пасажирів-підігрів всієї подушки сидіння. Зазвичай мати підігріву ставлять тільки на крайні місця. Тут же тепло середньому дістанеться. Хоча по центру ще потрібно якось розміститися, що непросто.

багажник відповідає очікуванням. Простеньку рулонну шторку можна прибрати в підпіллі. Докатка є тільки у бензинових gv70 і не компонується з дизелем.

5. Вбудований відеореєстратор

Перераховувати всі електронні системи і «фішки» — їх вище даху. З цікавого-адаптивний круїз-контроль, який вміє “підганяти” налаштування дистанції під стиль їзди водія. Причому цей стиль постійно відстежується камерами і радарами.

Або вбудований відеореєстратор. На 32-гігабайтну пам’ять медіасистеми можна вести запис одночасно з двох камер-розташованої за лобовим склом fullhd і заднього ходу. При безперервному циклічному записі пам’яті вистачає на 100 однохвилинних роликів, а вивантажити їх можна через usb-порт на флешку. На стелі поруч з плафоном освітлення є кнопка маркування і збереження «аварійного» 20-секундного відео. Якість запису непогане.

інтер’єр оригінальний, не як у старшого gv80. Домінують відмінні матеріали. Виняток-сріблястий пластик на тунелі і в деяких інших місцях. Сенсорний блок клімат-контролю-радість дизайнера, але не водія.

6.

6. Парковка з брелока

Gv70 вміє їздити і без водія. У всякому разі, паркуватися і виїжджати з вузького паркувального місця. Система не нова і застосовується і на інших автомобілях концерну kia-hyundai. Спочатку треба з брелока завести двигун дистанційним запуском, а потім натиснути і тримати на ньому кнопку руху вперед або назад. Машина “повзе”, притримуючи себе гальмами, на швидкості 2-3 км/год і зупиняється за 20-30 см до перешкоди. Вражає! подивіться своїми очима в нашому відеоролику.

7. Телематика

Телематична система дженезіса називається мудро: genesis connected services. Однак по суті це той же мобільний додаток, що і kia connect або hyundai bluelink — просто оформлене в стилі відповідного бренду. Gv70 отримає його першим з автомобілів genesis. Зі смартфона можна контролювати автомобіль, відкривати / закривати його, запускати двигун, змінювати налаштування підігрівів з клімат-контролем і багато іншого.

Унікальна “фішка « – контроль» периметра” автомобіля в допомогою камер кругового огляду. Посилаєш відповідний запит – і отримуєш кілька фотографій того, що відбувається навколо машини. Застосувань у цій функції може бути так багато, що впору відкривати конкурс на саме дотепне.

Преміум чи ні?

У gv70 все добре з оснащенням і опціями, особливо електронними. Дизайн оригінальний, але відразливим його не назвати — як мінімум всі будуть бачити, що у вас не обридлий mercedes або volvo.

Однак приємно їде хіба що версія 3.5 т, і та за рахунок мотора. Їздовим налаштувань не вистачає преміального лиску, машина вийшла тісною і не дуже комфортною по підвісці. Хоча в століття гаджетів ці якості автомобіля відходять на другий план.