Пристрій ходової частини

Самостійно ви зможете відремонтувати тільки невеликі проколи і дрібні пошкодження шин. Камери і покришки з порівняно великими ушкодженнями можуть бути відремонтовані тільки в умовах спеціалізованої майстерні, на якій є спеціальне обладнання.
Заклейка проколів в камері холодним способом за допомогою гумового клею погано себе зарекомендувала і не дуже надійна, навіть як тимчасовий захід на шляху. Пошкоджені камери необхідно вулканизировать. Порядок виконання ремонту з допомогою портативного электровулканизатора наступний:

1) Першим ділом зачистите місце проколу і простір навколо нього. Радіус зачистки повинен бути приблизно 3…4 див. Зачистку проводити потрібно великим напилком, шкіркою або спеціальною теркою з листового металу. Зачистку можна вважати закінченою, якщо ви домоглися шорсткої поверхні. Протирати бензином зачищену поверхню не треба.
2) Виріжте з листків свіжої сирої гуми латку, товщиною близько 3 мм, з таким розрахунком, щоб вона перекривала пошкодження з запасом 2 см з усіх боків; накладіть її на місце ушкодження і вставте камеру в электровулканизатор латкою в бік нагрівального елемента. Щоб латка не приварилась до вулканизатору, між нею і нагрівальним елементом прокладете листок тонкої фольги від цукерки, затягніть гвинт струбцини рукою середнім зусиллям (без застосування будь-яких інструментів).
3) Вулканізатор підключіть до акумуляторної батареї на 15 хв (якщо акумуляторна батарея дуже розряджена, то пустіть двигун). Після закінчення зазначеного часу вулканізатор треба вимкнути і дати йому повністю охолонути, не послаблюючи струбцину.
4) Ремонт закінчений. Тепер залишилося припудрити відремонтоване місце тальком.

Надійний і зручний спосіб ремонту камер за допомогою самовулканизирующегося клею і латок із спеціальної гуми. Камеру зачищають, змазують клеєм і накладають латку, звільнену від захисної плівки. Названі матеріали поки важко придбати в магазинах, але вони входять до складу шиноремонтных аптечок, що додаються до мотоциклів при продажу.
Навіть незначні пошкодження покришки, наприклад від цвяха, обов’язково мають бути відремонтовані, інакше через них проникає волога, яка неминуче призведе до прискореного руйнування каркаса покришки. Невеликі проколи діаметром до 5 мм легко закрити спеціальним гумовим грибком авто аптечки (вони бувають різних розмірів), який з натягом вставляється в прокол зсередини покришки з допомогою спеціальної голки або складеного вдвічі шматка дроту діаметром 1…2 мм. Отвір у покришці, ніжку і капелюшок грибка слід попередньо зачистити і промазати гумовим клеєм. Після того як грибок поставлений, що виступає назовні частина його ніжки обрізають на відстані 1…2 мм від протектора.
При демонтажі шини необхідно виконати важку операцію з відривання боковини шини, прилиплої до закраине ободу колісного диска. Для виконання цієї операції придумано велика кількість різних пристосувань; деякі з них бувають у продажу. Ходова частина автомобіля, детальніше…
{jcomments on}

2