Пристрій ходової частини

6-12-2017
Пристрій кузова вантажного автомобіля

Кузова грузовых автомобилей

Кузова вантажних автомобілів

можуть бути універсальними

або спеціалізованими

Типи кузовів автобусів можуть бути одно – і двоповерховими, відкритими і закритими. Сучасні автобуси здебільшого мають суцільнометалеві каркасні кузова вагонного типу, які дозволяють найбільш раціонально використовувати площу салону для розміщення пасажирів. Міські автобуси мають два ряди сидінь, центральний прохід значної ширини та широкі двері, що забезпечують швидкий і зручний вхід і вихід пасажирів. Приміські автобуси відрізняються від міських великою кількістю місць для сидіння. У міжнародних і туристичних автобусах, призначених для цілорічному перевезень пасажирів у будь-який час року на далекі відстані, для зручності пасажирів встановлюються регульовані сидіння, передбачаються поліпшені вентиляція та опалення, пасажирське приміщення радиофицировано, є багажні відділення.
Несучі кузови автобусів по конструктивним елементам подібні кузовів легкових автомобілів, але мають суттєві відмінності. В автобусних кузовах частіше, ніж в кузовах легкових автомобілів, використовується алюміній у вигляді листів і різних профілів. З’єднання елементів кузова між собою зазвичай здійснюється заклепками. Каркас кузова автобуса складається в основному з поздовжніх і поперечних елементів, до яких заклепками або точкової зварюванням (при сталевих деталях) прикріплюються зовнішні панелі, часто представляють собою плоскі листи металу. Поперечні елементи каркаса, утворюють жорстку рамку, називаються шпангоутами, поздовжні елементи каркаса — стрингерами.

Пристрій кузова легкового автомобіля

Устройство кузова легкового автомобиля

Кузов автомобіля є самою

найдорожчою деталлю автомобіля.

Несуча конструкція автобуса, каркас кузова якого складається з жорстких шпангоутів і з’єднують їх стрингерів, утворює конструкцію, що має високі показники жорсткості (каркасний кузов).
З-за наявності пасажирських дверей силова схема автобусного кузова зазвичай не симетрична, і для додання всій структурі необхідної жорсткості дверні прорізи посилюються по периметру додатковими деталями.
Підстава автобусного кузова, як правило, виконується у вигляді самостійно працюючої системи, на яку встановлюється каркас кузова, який в цьому випадку сприймає відносно невелику навантаження. Така підстава називається несучим чи інтегральним. Інтегральне підстава дозволяє вносити зміни в конструкцію кузова і випускати одночасно автобуси з різними кузовами. Простір між окремими елементами інтегрального підстави використовують для розміщення паливних баків, ресиверів пневмосистеми, акумуляторних батарей та інших пристроїв, а на міжміських і туристичних автобусах — для розміщення багажу.

Типы кузовов автобусов

Каркас кузова автобуса

2