Пристрій ходової частини

Давайте розберемося з принципом дії незалежної підвіски, щоб зрозуміти її недоліки і переваги незалежної підвіски. Виникнення коливання одного з встановлених коліс одного моста на незалежній підвісці не призводить до виникнення коливань іншого колеса.

Зазвичай незалежну підвіску використовують на передніх колесах легкових транспортних засобів. При цьому кожне з коліс практично окремо від другого колеса з’єднується з рамою або кузовом. Але також існує незалежна задня підвіска.

Існує шкворневая і бесшкворневая незалежні підвіски коліс.

У шкворневої незалежній підвісці (рис. 1 а) до поперечної балці підрамника шарнірно закріплені важелі 7 і 12, при цьому їх кінці в свою чергу шарнірно з’єднуються зі стійкою 11. Поворотний кулак 10 колеса закріплюється за допомогою шворня на стійці. Направляючий пристрій підвіски утворюють важелі 7 і 12, а також стійка підвіски 11. Направляючий пристрій служить для передачі зусилля від коліс до рами. В якості пружного елемента виступає пружина 8, яка встановлюється між поперечиною підрамника 13 і нижніми важелями 7.

Бесшкворневая незалежна підвіска (рис. 1 б) у свою чергу складається з пружини 8, верхнього важеля 12 і нижнього важеля 7. Особливість відмінності від шкворневої підвіски полягає в безпосередньому кріпленні поворотної стійки 11 до поворотного кулака 10 і шарнірно з’єднується кульовими пальцями з важелями підвіски (верхнім і нижнім). Така конструкція сприяє зменшенню непідресорених мас частин і при цьому сили, що діють в шарнірах стійки значно менше.

Рис. 1 – Пристрій незалежна підвіска: а – шкворневая незалежна підвіска, б – бесшкворневая незалежна підвіска, 7 і 12– важелі, 8 – пружина, 9 – шворінь, 10 – поворотний кулак, 11 – поворотна стійка, 13 – поперечка підрамника. {jcomments on}

2