Пристрій ходової частини

Встановлення керованих коліс

Для створення найменшого опору

руху, зменшення зношування шин

і зниження витрати палива керовані

колеса повинні котитися у вертикальних площинах, паралельних поздовжньої осі автомобіля.

Керований міст може бути не розрізним і розрізним. Не розрізної міст складається з балки і поворотних кулаків, шарнірно з’єднаних за допомогою шворнів, що забезпечують можливість повороту керованих коліс для зміни напряму руху автомобіля (на цапфах поворотних кулаків на підшипниках установлюються керовані колеса).
Балка моста повинна бути міцною, твердою і як можна більш легкою. Цим вимогам найбільшою мірою задовольняють сталеві ковані балки двотаврового перерізу. По краях балки двотаврове переріз плавно переходить в прямокутне з отворами для установки шворнів поворотного кулака. Середня частина балки вигнута вниз, з тим щоб дати мосту свободу вертикального переміщення. Для кріплення елементів підвіски на балці передбачено наявність відповідних опорних майданчиків. Шворінь поворотного кулака являє собою сталевий циліндричний палець, нерухомо встановлений в балці. Для його фіксації від повороту і осьового зсуву зазвичай використовуються клинові болти. Вертикальні навантаження сприймаються опорними підшипниками ковзання (підшипник кочення). Для регулювання зазору між верхнім торцем бобишки балки і поворотним кулаком встановлюють регулювальні прокладки. Поворот кулака щодо шкворня забезпечується підшипниками ковзання, утвореними поверхнею шворня і запресованими в отворі поворотного кулака бронзовими втулками.
Розрізної передній міст встановлюють на легкових автомобілях. Він складається із стійки, яка шарнірно з’єднана за допомогою шворня з поворотним кулаком в середній частині і шарнірно з’єднується за допомогою верхнього і нижнього важелів з балкою переднього моста. Для забезпечення стабілізації керованих коліс осі шворнів нахилені в подовжній і поперечній площинах.

Управляемый мост

Передні керовані мости автомобілів:

а — ГАЗ-53-12; б — ЗІЛ-4314.10; 1 — колесо; 2 — гальмівний барабан; 3 — маточина; 4, 5 і 16 — підшипники; б — шпилька; 7— гайка кріплення колеса; 8 — маслоотражатель; 9 — гальмовий диск; 10 — поворотний кулак; 11 — шворінь; 12 — регулювальна шайба; 13 — важіль поворотного кулака; 14 — палець рульової тяги; 15— стопор; 17— балка переднього моста; 18 — поперечна рульова тяга; 19 — поздовжня рульова тяга; 20 — болт обмеження повороту коліс; 21 — важіль рульової трапеції; 22 — маслянки; 23 — регулювальна гайка; 24 — замкове кільце; 25 — гайка.

2