Пристрій сучасного двигуна

Обмежувач максимальної частоти обертання колінчастого вала служить для підвищення надійності роботи двигуна при надмірно великій частоті обертання колінчастого вала, запобігає інтенсивний знос деталей. Обмежувачі максимальної частоти обертання колінчастого вала встановлюють на карбюраторних двигунах вантажних автомобілів.

Пневмоинерционный обмежувач максимальної частоти обертання колінчастого вала двигуна: (а) його розташування на двигуні (б): 1 — дросельні заслінки; 2 і 4 — жиклери; 3 — важіль; 5 — пружина мембранного механізму; 6 — кришка мембранного механізму; 7 — мембрана; 8 — шток; 9 і 10 — отвори; 11 — кулачкова муфта; 12 — важіль приводу дросельних заслінок; 13 і 14— трубки; 15 — пружина відцентрового датчика; 16 — паз ротора для з’єднання з розподільним валом; 17 — ущільнювальна муфта; 18 — кришка; 19 — гвинт регулювання натягу пружини; 20 — пробка; 21 — ротор; 22 — втулка з порошкового матеріалу; 23 — корпус датчика; 24 — канал; 25— клапан; 26— сідло клапана; 27— відцентровий датчик; 28 — карбюратор; 29— мембранний механізм; А і Б — порожнини.

Обмежувачі можуть бути пневматичними, інерційними і пневмоцентробежными. Найбільше поширення отримали пневмоцентробежные обмежувачі, які складаються з відцентрового датчика, що приводиться в рух від розподільного валу, та виконавчого діафрагмового механізму, що впливає на дросельні заслінки.

Колінчастий вал двигуна

Коленчатый вал двигателя

Колінчасті вали двигуна виготовляються

штампуванням з середньо вуглецевих легованих сталей і литтям з модифікованого чавуну магнієм.

Пристрій колінчастого вала

Датчик складається з порожнистого корпусу з кришкою і обертається в ньому пустотілої ротора, усередині якого встановлений клапан з пружиною.
Виконавчий механізм складається з корпусу з кришкою, між якими жорстко кріпиться діафрагма зі штоком і поворотною пружиною. Шток з’єднаний з важелем, який з’єднаний з віссю дросельної заслінок. З’єднання виконано таким чином, що дає можливість виконавчого механізму змінювати положення дросельних заслінок незалежно від положення педалі керування.
Порожнину, в якій склалося розрідження при роботі двигуна, з’єднана каналами (зона дросельних заслінок) з над діафрагменної порожниною виконавчого механізму і трубопроводами з порожнистим ротором датчика, а також через відкритий клапан з порожниною корпусу датчика і далі допомогою імпульсного трубопроводу з поддиафрагменной порожниною (над діафрагмою і під нею низький тиск — діафрагма знаходиться в стані спокою) і повітряним патрубком карбюратора. Коли частота обертання колінчастого валу досягає максимальної величини, клапан датчика під дією відцентрової сили долає опір пружини і сідає в сідло. Рух повітря через датчик припиняється. Розрідження в порожнині над діафрагмою виконавчого механізму різко зростає, і вона прогинається вгору, долаючи опір поворотної пружини, і за допомогою штока і важеля прикриває дросельні заслінки, частота обертання колінчастого вала знижується.

Регулятор частоти обертання колінчастого вала змінює подачу палива в залежності від навантаження двигуна.

2