Пристрій сучасного двигуна

6-10-2017
Технологія відновлення коленвала

Технология восстановления коленвала

Відновлення колінчатого валу,

загартування колінчастого вала,

операції по відновленню коленвала

Колінчастий вал двигуна сприймає дії розширюються газів при робочому ході поршнів, що передаються шатунами, і перетворимо їх у крутяший момент. Крім того, колінчастий вал забезпечує рух поршнів під час допоміжних тактів і пуску двигуна.
Колінчасті вали двигуна виготовляються штампуванням з середньо вуглецевих легованих сталей і литтям з модифікованого чавуну магнієм.
Колінчастий вал складається з корінних і шатунних шийок, сполучених щоками, до яких кріпляться противаги (можуть бути відлитими як одне ціле з готівкою) переднього кінця колінчастого вала, на якому є посадочний поясочок кріплення газорозподільного зубчастого колеса і шківа. На задньому кінці колінчастого вала є маслоотражательный гребінь, маслосгонная різьблення і фланець (може бути відсутнім) для кріплення маховика. У торці є гладке отвір іод підшипник для опори провідного налу коробки передач. У корінних шийках для масляних каналів виконані отвори під кутом до порожнистою шатунним шийок, де масло додатково очищається під дією відцентрових сил.
Форма колінчастого валу визначається кількістю і розташуванням циліндрів, порядком роботи і тактностъю двигуна. У більшості випадків застосовують полноопорные колінчасті вали, т. к. кожна шатунная шийка розміщена між корінними. Для підвищення зносостійкості поверхневий шар корінних і шатунних шийок піддають загартуванню на глибину 3-4 мм з нагріванням ТВЧ. Після термічної обробки шийки валів ретельно шліфують і полірують. Для підвищення жорсткості і надійності колінчатих валів застосовують перекриття шийок.

Коленчатый вал двигателя

Обмежувач максимальної частоти

обертання колінчастого вала

ограничитель максимальной частоты вращения

Обмежувач максимального обертання

колінчастого вала служить для…

Колінчасті вали двигуна;

а — двигуна автомобіля ЗИЛ-130; б — двигуна ЯМЗ – 236; в – КамАЗ-740; 1 — передній кінець вала; 2 – грязеуловитель; 3 — шатунная шийка; 4 — противаги; 5— масло відбивач; 6 — фланець для кріплення маховика; 7 — корінна шийка; 8 – щока; 9 — гайка; 10 і 15 — знімні противаги; 11 – распрелелтельное зубчасте колесо; 12— установочний штифт; 13 – зубчасте колесо приводу масляного насоса; 14 — гвинт: 16 — шпонка; А — величина перекриття шийок.

2