Пристрій сучасного двигуна

Блок картер двигуна

Блок – картер є корпусних деталлю, являє собою чавунну виливок, верхня частина якої утворює блок циліндрів, а нижня – верхню частину картера колінчастого вала. У верхній частині блок – картера виконані вертикальні розточування, в яких встановлені гільзи циліндрів. Порожнину між стінками блок – картера і гільзами служить для проходу ОЖ. У поперечних перегородках нижньої частини блок – картера расточены поверхні, призначені для підвіски колінчастого вала. Разом з кришками вони утворюють постіль для корінних підшипників колінчастого вала. Для забезпечення співвісності розточування корінних підшипників ліжок блок – картера проводиться в зборі з кришками з однієї установки. Тому кришки корінних підшипників невзаємозамінні.

У передній стінці блок – картера запресована бронзова втулка, яка є передньою опорою розподільного валу, дві інші опори расточены в тілі блоку.

На зовнішніх бічних поверхнях блок – картера є ряд оброблених площин для кріплення складальних одиниць і агрегатів. До переднього торця блок – картера кріпиться картер і кришка картера розподільних шестерень. До кришки картера кріпиться роз’ємна передня опора. До задньої прівалочной площині блок – картера кріпиться картер маховика. Картер маховика виконаний з алюмінієвого сплаву. Картер маховика дизелів з стартерних пуском – фланець для кріплення картера. Настановна шпилька, ввернутая в різьбовий отвір на картері маховика, служить для визначення положення поршня першого циліндра у в. м. т.

У зв’язку з застосуванням на дизелях охолодження поршнів маслом в блок – картері щодо каналу головної масляної магістралі виконані чотири свердління, які встановлюються форсунки. Виходячи з сопла форсунки, струмінь олії омиває денце поршня, охолоджуючи його.

Вкладиші корінних підшипників виготовлені з біметалічної смуги сталь – сплав А020 – 1.

Гільзи циліндрів знімні, “мокрого” типу, виготовлені із спеціального чавуну. Внутрішня поверхня гільзи загартована ТВЧ. Гільза встановлюється в блок – картер з двох центрующим пояскам: верхній і нижній. У верхньому паску гільза закріплюється буртом, в нижньому ущільнюється гумовими кільцями, розміщеними в канавках блок – картера.

Порожнину між стінками блоку циліндрів і гільзами утворює сорочку охолодження, заповнену ОЖ.

Головка циліндрів літа з чавуну, загальна для всіх циліндрів. Для ущільнення площині роз’єму між головкою і блоком циліндрів встановлена прокладка з асбостального полотна. У голівці виконані впускні і випускні канали, що закриваються клапанами. Для вдосконалення процесу сумішоутворення впускні канали в головці циліндрів дизелів виконані за типом гвинтового каналу, створює обертальний рух повітряного заряду навколо осі циліндра. Для підвищення зносостійкості посадочних місць під клапани головки циліндрів встановлені сідла зі спеціального жароміцного сплаву. На головці циліндрів є чотири гнізда для установки форсунок. Внутрішні порожнини, виконані в головці циліндрів, служать для проходу ОЖ.

На голівці монтується клапанний механізм, який закритий алюмінієвим ковпаком. Стик між ковпаком і корпусом ковпака ущільнений паронитовой прокладкою.

2