Пристрій сучасного двигуна

Молодці хлопці! Ви освоїли крок №1, де ви дізналися про загальну будову автомобіля. Тепер ми переходимо до кроку №2, а саме до вивчення окремих агрегатів автомобіля.

Ми тепер розуміємо, що автомобіль складається з тисячі дрібних деталей. Пристрій автомобіля можна навіть порівняти з будовою людини: двигун-це серце автомобіля, ходова частина автомобіля-це ноги, трансмісія це опорно руховий апарат, кузов це тулуб, система живлення це шлунок. Так можна порівнювати довго, а ми хочемо дізнатися, як влаштований двигун автомобіля.

Як людина не може існувати без окремих своїх органів, таких як серце, печінка, нирки, так і автомобіль не може без своїх агрегатів, механізмів, систем і деталей. Кожен орган виконує свою функцію, забезпечуючи оптимальну роботу автомобіля.

Двигун – це энергосиловая машина, яка перетворює теплову енергію в механічну роботу.

Пояснюємо:В циліндр двигуна (з паливного бака, куди заправляємо паливо) надходить бензин. Паливо спалахує і згорає в циліндрі, внаслідок чого виділяється велика кількість теплоти. Теплота діє на деталі двигуна і змушує їх працювати.

Які двигуни бувають?

Двигуни можуть встановлюватися не тільки на автомобілі, але і на промислових підприємствах, для виконання яких-небудь робіт. Двигуни, що встановлюються на автомобілі, називаються транспортними.

Стационарный двигательДвигуни, які використовуються на промисловому виробництві, називаються стаціонарними.

Безперервна робота двигуна забезпечується завдяки повторюваних процесів в циліндрі, які відбуваються в певній послідовності.

Всі процеси в двигуні, які відбуваються під час його роботи, називають робочим циклом. За способом здійснення робочого циклу двигуни поділяються на:двотактні і чотиритактні.

Для згоряння палива необхідно змішати його з повітрям в певній пропорції. За способом сумішоутворення двигуни бувають карбюраторні, дизельні та інжекторні.

Навіщо змішувати паливо з повітрям, запитаєте ви?

А ось і шкільна хімія знадобилася. Для нормальної роботи двигуна необхідно, щоб паливо, що подається в циліндр, згорало.

Що таке вічний двигун?

Вічний двигун– це пристрій, яке працює нескінченно, без палива і енергії.

Всі мріють винайти вічний двигун, але, на жаль, поки такого винаходу не існує. Створення вічного двигуна суперечить закону фізики збереження енергії.

Давайте згадаємо, що потрібно для горіння? Якщо ви добре вчили хімію, тоді ви повинні пам’ятати, що для реакції горіння потрібен кисень. Друге, що нам потрібно це джерело тепла: вогонь або іскри. Якщо ще дрівець підкините, то буде чудовий багаття, який ми так любимо робити, на пікніку.

У бензиновому двигуні в ролі джерела тепла виступає свічка запалювання (примусове займання). В дизельному двигуні процес займання відбувається від стиснення (самозаймання).

На якому паливі працює двигун? У двигуні як «дрова», на відміну від багаття, використовується паливо. Карбюраторні і інжекторні двигуни працюють на бензині. Дизельні двигуни працюють на дизельному паливі. Є ще двигуни, що працюють на газу.

Ще, двигуни класифікуються по числу циліндрів (одне і багато – циліндрові) та їх розташуванню (V-образні, одне рядні), способу наповнення циліндром свіжим зарядом (без наддуву, з наддувом) і охолоджування (рідинне і повітря).

Пристрій найпростішого двигуна.

Двигун внутрішнього згорання складається з механізмів і систем, які виконують різні функції, але мають спільну мету – надійна і стабільна робота двигуна.

Схема двигателя для детейВ циліндрі двигуна знаходиться поршень 8 з поршневими кільцями 9, з’єднаний з колінчатим валом 10 за допомогою шатуна 2.

Поршень 8 рухається вгору-вниз, обертаючи колінчастий вал 10, який у свою чергу з допомогою приводного ременя передає обертальний рух розподільного валу 6. На розподільчому валу є, кулачок, який при обертанні натискає на важіль коромисла, в цей час друга частина коромисла відкриває або закриває впускний 4 або випускний 7 клапани.

Коли поршень йде вниз відкривається впускний клапан, у циліндрі створюється розрідження, за рахунок якого поступає горюча суміш.

Горюча суміш – це суміш повітря і дрібно розпорошеного палива (бензину) в певній пропорції, яка забезпечує якісне згоряння.

Під час руху поршня вгору, горюча суміш стискається, в цей час свічка запалювання подає іскру, стиснена суміш палива і повітря в циліндрі спалахує і згорає, виділяється величезна кількість газів високої температури і тиску і тиснуть на поршень, опускаючи її вниз. Поршень через шатун обертає колінчастий вал. Таким чином, зворотно-поступальний рух поршня шатуна (вгору-вниз) перетворюється в обертальний момент колінчастого вала.

2