Провів тиждень за кермом mercedes-benz s-class: чому новий флагман хороший, але не ідеальний

самий технологічний седан mercedes в історії – так ще півроку тому говорили про новий s-class в кузові w223. Але показали електричний eqs – і ось уже ідол всіх бізнесменів зрушили на другий план. Але до електролімузинів нам ще далеко, так що поки доведеться працювати з тим, що є в росії. На занурення в світ успіху і когнітивних дисонансів у нас пішов цілий тиждень.

заперечення

Я в замішанні: сподобався мені новий флагман старого укладу чи ні, не розумію досі. Семи днів пильного вивчення не вистачило. Думаю, і місяця було б мало, настільки різнобічно розвинений і талановитий новий s-class.

Перші кілометри в мені боролися дві сутності: драйвер, якому треба будь-що-будь пришпорити всі 367 сил і 700 нм і відчути дорожнє все-влада, і ретроград, який терпіти не може, коли з кожним новим поколінням кількість фізичних кнопок скорочується, а сенсорні поверхні займають все більше місця і все сильніше відволікають від дороги. З імітацією приладів я вже змирився і готовий визнати, що дисплей може передавати більше інформації, ніж стрілки і циферблати, причому робити це наочніше і нерідко ошатніше.

Але коли все, що є в автомобілі, підпорядковують “інтуїтивно зрозумілому інтерфейсу”, у мене око смикається. Як правило, це загрожує тим, що замість одного сліпого натискання на зручну кнопочку мені треба буде шукати, де в цьому супер-пупер розумному і доброзичливому меню захована потрібна регулювання.

завдяки висувним ручкам коефіцієнт опору знижений до 0,22.

Так і сталося. Так, 12,8-дюймовий центральний дисплей в s-class крутий, як ботулізм: картинка шикарна, відгук швидкий, логіка системи mbux простежується, хоч і не з першого дотику. Але, як мені здається, делегувати цьому силіконовому мозку управління кліматом – вже перебір. Ну і вишенька на торті: навіть гучність акустики регулюється сенсорами, причому і на центральній консолі, і на кермі.

Мабуть, варто похвалити німецьких програмістів: найбільш затребувані функції на кшталт клімату, режиму руху та інших отримали швидкий доступ з глянсовою планки, розташованої під дисплеєм. І, загалом, проблем з використанням всіх функцій комфорту у мене не було, але тут ми підходимо до естетичного питання, який, зрозуміло, суто індивідуальний і виключно суб’єктивний: візуальному сприйняттю нової архітектури інтер’єру mercedes.

торг

Так, я готовий посперечатися з дизайнерами, які відповідали за інтер’єр s-class. Їх підхід мене здивував: такої великої кількості глянцевих поверхонь в передній частині салону бути не повинно. По-перше, в сонячну погоду мої сорокарічні очі швидко втомлюються від постійних відблисків і сонячних зайчиків, які лакова деревина і купа екранів пускають на всі боки. По-друге, вже через півдня це все покривається масою занадто помітних відбитків пальців. І замикає подіум подразників пил, яка у нас проникає крізь навіть найдосконаліші фільтри і пружні ущільнювачі: на другий день її видно скрізь, де вчора іскрилися відблиски світла.

80 % поверхонь інтер’єру-глянцеві.

Розумію, що компонувальники змушені були підганяти естетику під функціонал. І, в теорії, вісім повітроводів на передній панелі — це добре: можна направити цілющу прохолоду, навіть з ароматизатором, відразу і в обличчя, і в тулуб, і в сусіда, і ще куди-небудь. Але ось оформлення… Просто уявіть, що всі деталі виконані в сірих тонах. Вийде надто вже просто і скромно.

дизайн віртуальних приладів можна змінювати.

apple carplay працює без проводів.

Розбавити простоту поверхонь, по ідеї, повинні світлодіодні контури, які тут видно навіть вдень. У них і анімація передбачена: наприклад, робиш тепліше — від центру консолі по периметру біжать червоні сполохи. Зменшуєш температуру-пішла синя хвиля. Можна включити всі спецефекти, і тоді світломузика в салоні буде змінюватися безперервно. Але це радує лише перші годину-дві, потім же, особливо в темний час доби, подсветок стає занадто багато.

планшет в центральному підлокітнику-корейський і не особливо спритний. пульт управління заднім кліматом можна закрити кришкою. клавіші регулювань нерухомі: і тут сенсори поставили.

Поки бурчав, забув згадати: з точки зору ергономіки, тобто зручності посадки, оглядовості, w223 прекрасний, що, втім, не дивно. І ззаду все чудово: два місця, повний набір регулювань, масажі, підігрів і вентиляція, екрани на спинках і купа непоганих динаміків з усіх боків… Для vip-пасажира мало що змінилося: в плані комфорту mercedes як і раніше краще за всіх. Одне мене збентежило: в підлокітнику є планшет, який можна відстебнути від підставки і взяти з собою. І цей планшет зроблений samsung. Не буду починати вічний холівар прихильників ios і android, але я не впевнений, що багато покупців s-class погодяться користуватися гаджетами samsung… У них в пошані інша екосистема.

прийняття

Десь посеред тижня, припаркувавшись біля офісного центру, я пішов у своїх справах. Вийшов з будівлі і кинув погляд на припаркований s-class. І ось тоді-ніби осяяло-подумав: а він дійсно добре виглядає.

На відміну від революційного інтер’єру, еволюція кузова мені явно до душі. Стримано, але видно, що сучасно. Без кітчу, але відчувається порода і висока ціна. Колісні диски в 21 дюйм виглядають абсолютно доречно. Так, я можу скільки завгодно думати, що гума 285/30 в умовах центральної смуги росії — марення і марнотратство, але естетичний баланс теж повинен бути. Опціонний обвіс amg тут позбавлений агресії, але додає витончених деталей. Загалом, дивитися на новий s-class мені сподобалося.

колаборація

Так називають об’єднання зусиль заради досягнення спільної мети. У нас з 223-м вийшла саме колаборація: я погодився миритися з новою естетикою і прогресивною електронікою, а автомобіль щедро відповів відмінною керованістю і, вже вибачте за пафос, приголомшливим комфортом. Я навмисно не буду описувати, як цей красень тримається на віражі або з яким зусиллям на педалі я дозував уповільнення: s450 чудовий у всьому. Пневмопідвіска ізолює кузов від вібрацій так, що мені здавалося, що в моєму районі переклали асфальт, причому за німецькою технологією. На трасі всі 367» конячок ” викладалися на 100 %, і на будь-якій швидкості натискання на педаль давало саме те прискорення, якого я хотів. Рядна, між іншим, бензинова “турбошестерка «з гібридним» апендиксом” потужністю 22 к.с. Іноді навіть подавала голос, і він досить непоганий для задушеного нормами євро-6 агрегату. Наявність електромотора надавало їзді цікавий азарт: на приладовій панелі є індикатор, що демонструє, витрачається накопичена електроенергія або поповнюється. І мені подобалося, що при кожному уповільненні я підгодовував батарею. Не дарма жав, знаєте. Тут розуміти треба…

Окреме спасибі німецьким чарівникам за поворотну задню вісь. В принципі, я вже сказав у відеозвіті – це одна їх найважливіших складових загального враження від комфорту. Радіус розвороту довгобазного крейсера-всього 10,9 метра. Це і правда сильно полегшує життя водієві. Скажу так: відтепер водії s-class перестануть боятися тісних дворів і парковок в популярних тц. Алілуя.

задні колеса повертаються на кут до 10°.

Вердикт

Підсвічування, дисплеї-це все суєта. S-class створений для заднього пасажира. Водій же побурчить, що, мовляв, напхали сенсорів, але на першому ж вузькому повороті похвалить машину за маневреність, а потім, виїхавши на простір, і за комфорт і потужність. Mercedes знову зробив кращий представницький седан. Як і завжди.