Проїхав на дизельному renault duster 5000 км: вважаю витрати і роблю висновки

За два місяці я накатав на дизельному «дастері» 5000 км — з’явився привід поділитися своїми спостереженнями.

Головний висновок, який я зробив після закінчення короткого, але насиченого в плані пройдених кілометрів знайомства з renault duster, простий, як конструкція цього кросовера. “дастер” – це ідеальний автомобіль для росії. І один з небагатьох, хто чесно відпрацьовує кожен вкладений в нього рубль. Правда, останнім часом ціни заразилися “коронакризисом”, і навіть на сайті renault ви не знайдете автомобілів без космічних націнок від дилерів. Плюс 200-300 тисяч до офіційного прайсу найдешевшого “іноземного” позашляховика в росії-це наша нова реальність. Причому стосується вона не тільки французького бренду, а всіх гравців ринку. І якщо на те пішло, виробникам варто було б грати по-чесному і відразу включати націнку у вартість автомобілів, а не вводити людей в оману казковими цифрами в прайс-листах, яких ви не зустрінете в реальному житті. Але це так, ліричний відступ від теми. Цінове безумство рано чи пізно скінчиться, а «дастер» залишиться.

Провівши два місяці за кермом цього кросовера, я прекрасно розумію, чому він настільки популярний в росії і чому на його дизельну версію припадає 20% продажів. Якщо коротко резюмувати, чому я топлю саме за дизельний варіант, то можете загинати пальці. У нас ця версія продається з надійним і простим в обслуговуванні мотором к9к, якого, на відміну від європейського родича під брендом dacia, не торкнулося прокляття євро-6. Разом з дизелем ви отримуєте величезний запас ходу: заливши бак в москві, ви можете вирулити на м-11 і швидко доїхати до пітера, жодного разу не зупиняючись на дозаправку. А якщо їхати в економічному режимі, то солярки вистачить і до карелії. І до того ж завдяки високому крутному моменту і механічній коробці передач ви отримуєте динаміку, яку ніяк не очікуєш від машини потужністю 109 «коней».

По дизелю це все. А далі йдуть плюси, які стосуються всіх повнопривідних «дастерів» нового покоління. Цей кросовер відрізняється унікальною здатністю без підготовки кинутися в непролазний бруд і, що особливо цінно, виїхати звідти своїм ходом. Жоден закордонний конкурент в цьому ж ціновому сегменті на таке не здатний: він або застрягне з перегрітою муфтою повного приводу, або «помре», вдарившись картером або тієї ж муфтою об камінь (у «дастера» всі вразливі місця надійно прикриті сталевим захистом). Але якщо своїми позашляховими подвигами ця модель славилася і раніше, то новинка може похвалитися ще й сучасним салоном, в якому творці (нарешті!) не забули про комфорт водія і пасажирів. Регулювання керма по вильоту, центральний підлокітник, поперековий підпір у крісла водія, людське розташування кнопок, нормальні дверні карти, шикарний блок «клімату», наявність usb-зарядок і підігрівів для заднього ряду — це те, чого були позбавлені власники старих «дастерів».

салон – на порядок краще, ніж у попередника. Як в плані дизайну, так і ергономіки.

фірмовий килимок-корито в багажник-корисна річ. у багажнику є гніздо на 12 в: можна підключити компресор або лампу-перенесення.

Але якщо ви вирішили, що стаття рекламна, а журналіст куплений, я вас розчарую і пройдуся по мінусам моделі, які тут теж є. По-перше, дизель галасливий, і без додаткової шумоізоляції їхати на ньому довго некомфортно. Особливо якщо їхати швидко. Причому це проблема не тільки недостатньої товщини/кількості шумоізоляційних матів, але і трансмісії. І це вже другий мінус. Конструкторам варто було доопрацювати коробку і зробити передачі «довше». Зрозуміло, що 1‑я передача зроблена «короткою» спеціально для бездоріжжя, але інші 5, враховуючи криву крутного моменту мотора, можна було б «підростягнути», щоб їзда в місті не була такою смиканням і бортовий комп’ютер не просив включити 6‑ю передачу вже на 70 км/ч.ну а третій, і найголовніший недолік новинки, про який не написав тільки ледачий, — це відсутність круїз-контролю. Причому у дизельної dacia duster він є, але з нашим мотором євро-5 новий блок «круїзу» не дружить. І той факт, що такої корисної в далекій дорозі опції тут немає, сильно засмучує: адже ця машина буквально створена для подорожей! правда, російські умільці обіцяють вирішити це питання, але все одно хотілося б мати не саморобні «милиці», а готове заводське рішення, нехай з кнопками не на кермі, а в іншому місці — власникам «дастерів» до цього не звикати.

два газових упору дозволяють задерти капот практично вертикально, відкриваючи зручний доступ до мотору. повітряний фільтр змінюється елементарно. заїжджати на заправку доводиться нечасто.

Що стосується всіх інших мінусів, то вони меркнуть на тлі перерахованих і вже можуть зійти за мої персональні причіпки. Наприклад, у дизельного renault duster немає і не може бути підігріву лобового скла, хоча у бензинових версій він є. Причина-недостатня потужність генератора, який не розрахований на таку кількість енергоспоживачів, а більш потужного «гени» для цього мотора просто не існує. Ще антена на даху заважає установці багажного боксу, але ця проблема вирішується просто — підгином антени. У дизельного “дастера «немає штатного дистанційного запуску мотора, хоча електричний» фен” вирішує питання з швидким прогріванням салону в мороз. Також тут немає зручної системи безключового доступу і запуску двигуна кнопкою — на ній заощадили, щоб розвести новинку з більш дорогими renault kaptur і arkana. Ну і світлодіодні фари-теж нездійсненна мрія власників» дастерів ” нового покоління. Можливо, частково ці проблеми підуть після рестайлінгу, але чекати його доведеться ще пару років.