Ремонт турбін на Volkswagen

7-15-2020

 

Турбина на Volkswagen Passat B5 1.9 TDI ремонт турбины,картридж ...
 
 
 

Самостійний ремонт турбіни: які підводні камені можуть чекати автолюбителя

Ще не так давно турбіна вважалася чимось дивовижним. Сьогодні ж її можна встановити практично на будь-який автомобіль. А деякі виробники оснащують серійні машини навіть сімейного класу турбірованими моторами. Таку популярність агрегату легко пояснити: турбіна дозволяє підвищити потужність авто, при цьому практично не збільшуючи його масу. Звичайно, як і будь-який механізм, турбокомпресор може вийти з ладу. І як тільки агрегат починає давати збої, приходить час задуматися про його ремонт. Багато умільці в цілях економії беруться за ремонт самі. У статті розповімо, як відремонтувати турбіну своїми руками і з якими труднощами може зіткнутися автолюбитель. Також хочемо вам порекомендувати turbos.com.ua ремонт турбін на VOLKSWAGEN.

Короткий огляд системи турбонаддуву

Начебто все зрозуміло: завдяки турбіні авто стає жвавішою і «оборотістіе». Але як саме працює механізм? Слід відразу зазначити: кінських сил у двигуні більше не стає. Потужність двигуна безпосередньо залежить від кількості палива, що спалюється за один робочий цикл. Без кисню цей процес неможливий, і автомобільні конструктори придумали безперебійну систему подачі повітря до двигуна — турбокомпресор. Таке удосконалення двигуна дозволяє вирішити відразу кілька проблем. Турбіна, як ми вже зазначили, підвищує потужність авто, а ось робочий об’єм циліндра залишається колишнім, як і витрата палива. Ще один важливий момент: колесо компресора, який нагнітає повітря в двигун, приводиться в рух з допомогою відпрацьованих газів. Таким чином, для роботи самої турбіни потрібно мінімум енергії. А оскільки паливо в такому моторі витрачається ефективніше, вихлоп стає чистішим, і в повітря потрапляє менше токсичних речовин.

Турбокомпресори весь час піддаються суттєвої модернізації. Раніше при різкому натисканні на педаль в автомобілі з турбодвигуном водій неминуче стикався з таким явищем, як «турбояма». Це означає, що зростання потужності мотора затримувався, оскільки турбіні потрібно було час, щоб розкрутитися, а компресора — щоб подати в циліндри порцію стисненого повітря достатнього обсягу. А після того як «турбояма» виявлялася позаду, відбувався «турбоподхват»: тиск різко зростала і двигун, навпаки, набрав максимальну потужність. Само собою, це негативним чином позначалося на якості водіння.

Інженери знайшли спосіб підвищити крутний момент при низьких обертах і знизити інертність турбонаддуву — причому не один: сьогодні існує чотири види турбокомпресорів, в яких ефекти «турбоями» і «турбоподхвата» згладжені. Зумовлена така різноманітність особливостями двигунів, на яких встановлюються механізми. Залежно від цього можна виділити:

  • Турбіни зі змінюваною геометрією впускного каналу. У них змінюється площа вхідного каналу для вихлопних газів двигуна, що дозволяє оптимізувати їх потік. Завдяки цьому забезпечується рівномірна тяга. Найчастіше турбонаддув такого плану використовується для дизельних силових агрегатів, наприклад для двигунів TDI від Volkswagen.
  • Турбіни з комбінованим — механічних і турбінним — наддувом. На низьких оборотах мотора працює механічний наддув, а на високих — турбіна. Такий турбокомпресор ставиться на бензинові двигуни TSI (так звані мотори подвійного наддуву з пошаровим уприскуванням) від Volkswagen.
  • Twin-turbo.