Російських водіїв запропонували довічно позбавляти прав за нетверезе водіння

На думку марата хуснулліна, 88 відсотків усіх смертей, що сталися через нетверезе водіння, пов’язані з тим, що у винуватців аварій виявляють більше одного проміле алкоголю в крові. У зв’язку з цим віце-прем’єр дав доручення розробити програму з посилення покарань, аж до кримінальної відповідальності. В даний час максимально допустима норма — 0,16 міліграма алкоголю на літр повітря, що видихається, або 0,3 грама на літр крові. Існуючий кпап передбачає для водіїв штраф і позбавлення прав. За повторне порушення законодавство дозволяє відправити громадянина до в’язниці.

Нововведення, які повинні до 1 листопада нинішнього року представити мвс, росгвардія, ростехнагляд, а також державна інспекція маломірних судів мнс і росавіація, зобов’яжуть вводити кримінальну відповідальність для нетверезих водіїв, «беручи до уваги ступінь сп’яніння». Таким чином, покарання будуть застосовувати при досягненні певного рівня алкоголю в організмі, якого — поки не зрозуміло. Крім того, поправки повинні будуть позбавити можливості нетверезих водіїв управляти всіма видами транспорту: від автомобілів і снігоходів до літаків і поїздів і яхт. У разі повторного порушення водіїв очікує довічне позбавлення прав. Сьогодні максимальний термін становить три роки.

Експерти розійшлися в думці. Деякі фахівці вважають, що вводити кримінальну відповідальність за сам факт водіння не можна, оскільки система діагностики сп’яніння недосконала, і помилкові діагнози трапляються нерідко. При цьому в столичному дептрансі підтримали ініціативу уряду, запевнивши, що при підборі співробітників, особливо машиністів поїздів, фахівці проводять психологічний відбір. Крім того, управління будь-яким транспортним засобом в нетверезому вигляді для всіх працівників неприпустимо в будь-який час.