Шини continental допомогли встановити 18 рекордів в ході змагань ” дні швидкості на льоду байкалу»

партнерський матеріал

Вперше вдалося досягти максимальної швидкості в 299 км / год для легкового автомобіля на льоду. Даний результат був досягнутий під час заїзду на jaguar f-type r потужністю 575 кінських сил на шинах icecontact 3, попередній рекорд в 295 км/год, встановлений на porsche panamera, протримався 6 років. Вантажний тягач ford f-max розігнався на льоду до швидкості в 134 км/год на шинах scandinavia. Крім цього, був також встановлений рекорд швидкості при розгоні з місця на дистанції 1 км: вантажівка на льоду зміг розігнатися до 48,6 км/ч. В ході 9-го фестивалю « дні швидкості на льоду байкалу » після традиційних змагальних дисциплін відбувся перший в історії світового автоспорту офіційно хронометрируемый 24-годинний заїзд на льоду. Згідно з регламентом, дев’ять пілотів змінювалися кожні 9 кіл, щоб кожен з них проїхав на одному з трьох porsche macan однакову кількість часу. За добу із зупинками тільки на зміну пілотів і дозаправки, по голому льоду машини проїхали майже 2,5 тис.км, а середня швидкість з урахуванням зупинок перевищила 103 км/ч. Автомобілі в цій дисципліні були оснащені шинами continental icecontact 3 і icecontact 2. Примітно, що найшвидшим в заїзді виявився автомобіль №3, який був обладнаний шинами icecontact 3.

загалом фестивальні змагання проходили у чотирьох дисциплінах:

  • спроби встановлення рекорду швидкості на дистанції 1 км при старті з ходу (середня швидкість на мірній ділянці 1 км при заїздах в обидві сторони);
  • спроби встановлення рекорду швидкості на дистанції 1 км при старті з місця (середня швидкість на мірній ділянці 1 км при заїздах в обидві сторони);
  • спроби досягнення максимальної швидкості на льоду;
  • найменший гальмівний шлях зі швидкостей 60, 90 і 200 км / год для легкової і зі швидкості 80 км / год для вантажної техніки

кращі результати, досягнуті на серійних шинах continental, виглядають наступним чином г.

2021 рік

  1. а. Леонтьєв, середня швидкість на дистанції 1 км з ходу – 274,977 км/ч.
  2. а. Леонтьєв, середня швидкість на дистанції 1 км з місця – 114 км/ч.
  3. а. Леонтьєв, максимальна швидкість для suv на льоду – 298 км/ч.
  4. м. Леонов, середня швидкість на кілометрі з ходу – 271,268 км/ч.
  5. м. Леонов, максимальна швидкість для легкового автомобіля на льоду – 299 км/ч.
  6. а. Лобачов, 1 км з ходу середня швидкість – 254,632 км/ч.
  7. а. Лобачов, 1 км зі стартом з місця – 109,243 км/ч.
  8. а. Павич, 1 км з ходу швидкість – 253,307 км/ч.
  9. в. Накутис, максимальна швидкість вантажівки на льоду – 134 км/ч.
  10. в. Накутис, середня швидкість вантажівки на 1 км ходу – 130,699 км/ч.
  11. в. Накутис, швидкість вантажівки на 1 км з місця – 48,6 км/ч.
  12. в. Накутис, найменша довжина гальмівного шляху вантажівки на льоду з 80 км/год – 169 м.
  13. і.кашин, в. Ларіонов, м. Леонов, а. Леонтьєв, м. Мельникова, і. Накутіс, а. Пономарьов, м. Парнєв і в. Сівер. Гонка 24 години. Середня швидкість перевищила 103 км / год. 2020 рік
  14. а.леонтьєв, середня швидкість на дистанції в 1 км з ходу – більше 230 км/ч.
  15. а. Леонтьєв, максимальна швидкість – 261 км/ч.
  16. і. Кашин, середня швидкість на дистанції в 1 км з ходу – більше 200 км/ч.
  17. і. Кашин, максимальна швидкість перевищила 220 км/год.
  18. а. Леонтьєв, найкоротша довжина гальмівного шляху на льоду при гальмуванні легкового автомобіля зі швидкості 60 км/год – 61 м.

Всі рекордні досягнення, три з яких претендують на абсолютні світові рекорди, були офіційно зафіксовані відповідно до правил фіа( міжнародної автомобільної федерації), раф (російської автомобільної федерації) і книги рекордів росії.

До початку і після закінчення змагань фахівці провели об’єктивні виміри використовуваних шин, щоб з’ясувати, як впливають екстремальні умови на стан зимових покришок. Отримані результати показали, що шини continental не втратили своїх експлуатаційних властивостей і готові для подальшого використання в звичайному режимі. Власну оцінку шинам дали пілоти, які брали участь у змаганнях. Автоспортсмени в першу чергу відзначили загальні позитивні враження від покришок в процесі їзди, особливо відзначивши передбачувану поведінку в поворотах і під час руху на високих швидкостях.

Спортивні змагання відбувалися в унікальному місці для демонстрації характеристик зимових шин. Організатори підготували на льоду озера байкал пряму ділянку довжиною 13 126 м, який був розмічений за допомогою професійних геодезистів і фактично став сертифікованою гоночною трасою.

Для даних умов фахівці continental підготували шиповану гуму, яка може забезпечити максимальну керованість і безпеку на настільки рівній і слизькій поверхні. Шини icecontact 3 і icecontact 2 призначені для північних широт, проте відрізняються технологіями, які використовуються при виробництві, в тому числі різними видами шипів і малюнком протектора.

Інноваційна технологія twinstud, використовувана в шинах icecontact 3, підвищує рівень безпеки на льоду завдяки поєднанню двох видів шипів. Шипи зафіксовані в протекторі під різними кутами, що дозволяє істотно підвищити зчеплення з зимовою дорогою. При цьому шипи виконують різні функції. Одна частина шипів відповідає за розгін і гальмування, а другий вид шипів призначений для підвищення зчеплення при впливі поперечних сил і стабілізує керованість під час поворотів на слизькій дорозі. Шина icecontact 3 отримала симетричний спрямований малюнок протектора для більш ефективного видалення води і сльоти з плями контакту.

Модель icecontact 2 випускається з асиметричним малюнком протектора, в якому використовується один вид шипів. Високе зчеплення на льоду і збереження зчіпних властивостей протягом усього терміну служби шини забезпечується за рахунок технології “впаяних” шипів studon, закріплених за допомогою термоадгезивного покриття. Модель виділяється відмінними характеристиками на льоду і снігу за рахунок функціонально розділеного малюнка протектора divided tread. Одна зі сторін протектора відповідає за зчеплення на льоду, а інша – на снігу.

При цьому обидві моделі чудово зарекомендували себе в умовах російської зими, що підтверджується лідируючими позиціями в незалежних тестах автомобільних журналів «за кермом» і «авторевю».

Фестиваль “дні швидкості на льоду байкалу” щорічно проводиться з 2010 року. Організатор змагань-компанія lav-racing за підтримки партнерів, в числі яких виступають шини continental. Фестиваль є офіційним спортивним змаганням зі встановлення рекордів швидкості на льоду. Захід проводиться в суворій відповідності з регламентом fia (міжнародна автомобільна федерація) і раф (російська автомобільна федерація), а також з урахуванням вимог книги рекордів росії. Всі автомобілі, що беруть участь в заїздах, проходять сувору технічну комісію, а пілоти мають діючу гоночну ліцензію.