Старим тут не місце: чому власники старих машин всім заважають

Ставлення населення, як і держави в цілому, до старих автомобілів – дуже неоднозначне. Звичайно, коли по вулиці рухається чудово відреставрований олдтаймер, то він неодмінно збирає максимум захоплених поглядів – незалежно від фінансового благополуччя наглядача. Але бувають і інші ситуації

Ще на початку тисячоліття, коли ніяких дизельгейтів не було, мешканці одного елітного поселення в столиці прийняли рішення заборонити в’їзд всім нашемаркам – відтепер і навіки. Щоб не смерділи під елітними лоджіями та іншими патіо. Здається, що і зовнішній вигляд старожилів дратував місцеву еліту не менше неправильних вихлопів.

Подібні історії раз у раз поновлюються донині. Норми євро хвацько змінюють свої індекси, а демократична європа повільно, але вірно встановлює свої бар’єри для машин з недавнього минулого. Англієць для безкоштовної поїздки в центр лондона повинен сидіти за кермом авто класу не гірше євро-4, а іспанець для самостійного в’їзду в центр мадрида повинен купити електромобіль.

Загалом-то, це нормально. Повинно бути хоча б десь дуже чисто, якщо в світовому масштабі, незважаючи на крики грети тунберг, це поки що не виходить. Хочеш потрапити в історичний центр-скористайся громадським транспортом, освоюй електросамокат або йди пішки. Тому немає нічого дивного в тому, що і у нас пройшли зміни в пдр, які вступили в силу ще влітку. Нові знаки 5.35 і 5.36 заборонили рух транспортних засобів екологічного класу нижче, ніж позначений. Хочеться вірити, що ці знаки з зеленими овалами з’являться дійсно там, де вони потрібні, а не на кожному кілометрі, на зразок платних парковок. І якщо десь в далекому селі дідусь на стародавньому москвичі збереться з’їздити на ринок за картоплею, його не зустріне несподіваний (і дурний!) екологічна заборона. Там москвич буде виглядати навіть доречніше, ніж якась тесла.

Але не всі стародавні машини викликають розуміння і, тим більше, розчулення. У будь – якому місті країни – від москви до самих до околиць-легко знайти двір, в якому десятиліттями зберігається мерзенний автохлам, давно забув про те, що був колись автомобілем. Іржаві машини на спущених колесах ніколи і нікуди не їздять, проте займають цінне паркувальне місце. У них зберігається якесь сміття, ночами в них забираються опустилися особистості-брр… Такі автомобілі не можуть не дратувати. Власники, мабуть, фактично кинули їх. А місцева влада просто не знає, що з таким мотлохом робити. Хіба що підсунути під іржавий двірник якийсь лякаючий папірець, приречений на неміцнення.

Втім, набагато гірше буває тоді, коли такий «транспорт» все-таки виїжджає на дороги загального користування. Ще одна проблема древніх машин тісно пов’язана з безкарністю тих, хто частенько роз’їжджає на дірявих наскрізь «жигулях» півстолітньої давності. Агресивні неадеквати з ближнього зарубіжжя їздять і паркуються як хочуть і де хочуть. Від них треба триматися подалі: будь-який конфлікт буде не на вашу користь. Їх страховка-свідомо липова, взяти з них – нічого (“денег нет!» ), а ось покалічити вашу машину (добре, якщо тільки машину) вони дуже навіть можуть. І такі автомобілі, разом з їх власниками, народ ненавидить лютою ненавистю. Вони реально небезпечні для всіх оточуючих – як у фізичному, так і в моральному відношенні.

На жаль, бувають і інші ситуації. І якщо вищезгаданий дідусь на перевантаженому москвичі вибирається на автобан, то далеко не завжди займає крайню праву смугу, вважаючи за краще «нудити» десь посередині, а то і зліва. Найчастіше, він щиро не розуміє, чому йому все сигналять-він же просто їде, як і півстоліття тому. Але країна сильно змінилася. І найм’якше прокляття на його адресу містить побажання сидіти вдома.

Готельне “спасибі” звучить на адресу іномарок з вибитими каталітичними нейтралізаторами. Замість чистого вихлопу вони смердять на рівні того ж москвича, хоча і мають «ненашенську» зовнішність. Електронна обманка успішно дурить електронні ж мізки-все прекрасно про це знають. І це-ще один аргумент проти автодревності. Сьогодні в росії нормам екологічних стандартів євро – 4 відповідають менше 30% легкових автомобілів, євро-5 – 15%. Не дивно, що старі автомобілі повинні будуть все-таки зійти зі сцени.

( 3 оцінок, середнє: 3,67 з 5)