Техогляд скасували: осцпв тепер подорожчає?

З кінця серпня діагностична карта більше не входить в обов’язковий перелік документів для укладення договору «автоцивілки», та й сам техогляд для «фізиків» став добровільним. Тут же поповзли чутки, що це обов’язково призведе до зростання тарифів. А чому, власне, це має статися?

Відсутність діагностичної карти – це свого роду сигнал про те, що технічний стан автомобіля вселяє побоювання. Страхові компанії, бачачи ситуацію, але не бачачи реального стану машини, почнуть це враховувати в своїх розцінках. Подібні міркування виглядають цілком логічно. Але чи відбудеться подорожчання осцпв насправді?

Дійсно, якщо дтп сталося внаслідок технічної несправності автомобіля винуватця аварії, і у винуватця буде відсутня діюча діагностична карта, то до нього може бути застосований регрес з боку страхової компанії. Простіше кажучи, з нього зажадають гроші. Але тільки цей факт ще треба довести. 99,9% всіх дтп відбувається через людський фактор, несприятливі погодні умови або погану якість доріг, а зовсім не через технічний стан транспортних засобів.

Ще одна обставина полягає в тому, що далеко не всі страхувальники досі проходили техогляд, скажімо так, по-чесному – самі страхові компанії продавали їм по суті фіктивні діагностичні карти, а машина в реальності не проходила то. Ну а коли так, то і ситуація з автохламом на дорогах помінятися не повинна – скільки його було, приблизно стільки ж і залишиться. Висловлюються пропозиції про заохочення тих клієнтів, які добровільної пройдуть техогляд і при покупці поліса пред’являть діагностичну карту, але в масштабах країни це поки що залишається на рівні розмов.

Координатор руху “товариство синіх відерець «і керівник робочої групи онф» захист прав автомобілістів” петро шкуматов також вважає, що відв’язка осцпв від техогляду не вплине на вартість полісів страхування. За його відомостями, в країні щорічно відбувається всього лише 2 тисячі дтп із середнім збитком в 70 тисяч рублів через несправність транспортних засобів. Збитки від них щорічно становлять 140 млн рублів. У розрахунку на 40 млн полісів осацв, які страховики щорічно продають, це збільшення вартості поліса, в середньому, на 3 рубля для кожного страхувальника. Тому, на думку шкуматова, ніякого підвищення ціни полісів відбутися не повинно.

Втім, песимісти все одно переконані, що тарифи зростуть. Мовляв, всі розуміють, що сучасний техогляд – це липа (саме з цього його і скасували). Але безконтрольність-це завжди ризик, а тому оцінку таких автомобілів треба проводити з підвищеними коефіцієнтами. Можливо, що це пошириться на машини без то старше 4 років.

Наш прогноз-тарифи підвищать для всіх. Це найбільш реалістичний сценарій, хоча, звичайно, хотілося б помилитися.

( 1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)

Новини змі2