Встановлення газового обладнання в авто: нові правила, нові проблеми

7-20-2018

Людство, як відомо, ділиться на оптимістів та песимістів. Водії – не виняток. Вони впевнені, що ніякі норми і правила не завадять їм переобладнати свій автомобіль так, як хочеться, або побоюються навіть надіти на колеса кольорові ковпачки. Перша група автомобілістів не помічає перешкод, обходячи їх навіть з порушенням закону, друга – постійно очікує підступу з боку влади. Рекомендую купити гбо на сайті https://pegas.kiev.ua/service-gbo

Набрав чинності з 1 січня 2015 року Технічний регламент Митного союзу «Про безпеку колісних транспортних засобів» однозначно відносить встановлення ГБО до змін у конструкції ТЗ. У розвиток цього нормативного акту 20 листопада 2015 року були прийняті «Методичні рекомендації щодо організації перевірки виконання вимог перебувають в експлуатації транспортних засобів в разі внесення змін у їх конструкцію».

На черзі – наказ МВС Росії, який встановлює порядок надання державної послуги з видачі дозволу на внесення змін у конструкцію ктз і видачу свідоцтва про відповідність ТЗ з внесеними його конструкцію змінами вимогам безпеки.

Наказ не може кардинально змінити порядок реєстрації ТЗ із внесеними до нього конструктивними змінами, але в ньому можна прописати положення, що не дозволяють чинити автовласникам додаткові перешкоди і тим самим підштовхувати їх до реєстрації своїх авто в обхід закону чи за додаткову плату.

Час і гроші
Однак внесення змін у конструкцію в будь-якому випадку потребує дотримання клопітливої та багатоетапної процедури, яка включає підготовку великої кількості документів, а також дві експертизи. Це займе мінімум місяць і буде коштувати недешево.

Встановлювати ГБО можна лише в сертифікованих центрах. Заяву-декларацію сервісного центру необхідно подати при реєстрації на етапі проходження експертизи.

ГБО може бути встановлено практично на будь-який автомобіль. При цьому завдяки низькій вартості палива (приблизно в два рази менше, ніж вартість бензину), ціна обладнання окупається досить швидко. Це особливо помітно при повсякденному використанні транспортного засобу в комерційній діяльності.

Але якщо в конструкцію автомобіля зміни внесені без дозволу ДАІ, то експлуатація таких ТЗ заборонена, а порушникам загрожує не тільки штраф розміром в 500 рублів (ст. 12.5, 1 ч. КоАП РФ), але і штраф-стоянку. Підставою є Перелік несправностей і умов, при яких заборонена експлуатація автомобілів (додаток до ПДР), де передбачено заборону, якщо «в конструкцію транспортного засобу внесено зміни без дозволу Державної інспекції безпеки дорожнього руху Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації або інших органів, які визначаються Урядом Російської Федерації» (пункт 7.18).

Тільки у випадку дотримання всіх умов власник ТЗ отримає Свідоцтво про відповідність конструкції транспортного засобу з внесеними змінами вимогам безпеки. Після цього доведеться внести поправки в ПТС, переоформити свідоцтво про реєстрацію ТЗ, а потім – періодично проводити випробування газобалонного обладнання. Єдина форма паспорта газового балона колісного транспортного засобу та правила його оформлення вже затверджені.

Що робити, якщо ви вирішили встановити ГБО?
По-перше, ще до внесення змін у конструкцію автомобіля необхідно провести попередню технічну експертизу на предмет можливості таких модернізацій. Потім потрібно заповнити в підрозділі ГИБДД заява встановленої форми і подати в Державтоінспекцію наступні документи:

висновок попередньої технічної експертизи конструкції на предмет можливості внесення змін (установки ГБО);
заяву;
документ, що посвідчує особу (паспорт);
довіреність, договір, або інший документ, що засвідчує повноваження заявника на представництво інтересів власника;
реєстраційний документ транспортного засобу;
паспорт транспортного засобу;
сам транспортний засіб для огляду.

Отримавши позитивне рішення про можливість внесення змін, можна приступати до установки ГБО. Організація-інсталятор повинна видати власнику автомобіля заяву-декларацію про обсяг і якість виконаних робіт по внесенню змін у конструкцію транспортного засобу.

Як зареєструвати автомобіль з ГБО?
Після установки ГБО потрібно пройти технічну експертизу, за результатами якої видається протокол технічної експертизи, а потім – державний технічний огляд.

Тільки після цього можна звернутися в ГИБДД, де доведеться надати ще ряд документів:

висновок попередньої технічної експертизи конструкції на предмет можливості внесення змін;
посвідчення особи;
техпаспорт та свідоцтво про реєстрацію автомобіля;
документ, який підтверджує ваше право на володіння даними ТЗ;
заяву з проханням видати свідоцтво;
свідоцтва Ф №2а, а також 2б. Їх видають після установки ГБО;
діагностична карта;
завірені копії сертифікатів відповідності встановленого газобалонного обладнання;
сертифікат відповідності, виданий установникові, який підтверджує його право виконання такого роду робіт, виданий акредитованим органом сертифікації;
чек про сплату держмита.
Потрібно також представити і сам транспортний засіб для огляду.