Як ремонтувати автомобіль

Приймання автомобілів і агрегатів в ремонт та їх зберігання.

Як ремонтувати автомобіль самому

Ремонт автомобіля своїми руками

для справжніх автомобілістів,

як ремонтувати двигун самому

Підприємство, що експлуатує автомобілі (замовник), спрямовує і здає підлягають ремонту автомобілі і агрегати, керуючись існуючими положеннями, а АРП приймає їх на підставі тих же положень. Технічні умови на складання автомобілів і агрегатів у капітальний ремонт повинні відповідати вимогам Гостів і посібникам на капітальний ремонт.

Замовник здає в ремонт автомобілі і агрегати, що виробили встановлений ресурс, досягли граничного стану і мають аварійні пошкодження, які можуть усуватися тільки на підприємствах з капітального ремонту при наявності відповідного акта; досягли граничного стану, але не виробили встановленого ресурсу з додатком відповідного акта.
Автомобілі та агрегати, що направляються в ремонт, повинні бути комплектними і мати лише ті несправності, які виникли в результаті природного зносу деталей.

Для вантажних автомобілів та їх агрегатів встановлені перша і друга комплектність; для автобусів та легкових автомобілів — лише перша; силових агрегатів (двигун з коробкою передач і зчепленням) — перша; дизелів — перша; для карбюраторних двигунів — перша і друга. Всі інші агрегати автомобіля мають лише одну комплектність.

Автомобіль першої комплектності — це автомобіль з усіма складовими частинами, включаючи запасне колесо. Автомобілі другий комплектності здають в ремонт без платформи, металевих кузовів та спеціального обладнання.

Двигун першої комплектності — це двигун в зборі з усіма складовими частинами, встановленими на ньому, включаючи зчеплення, компресор, вентилятор, насос гідропідсилювача рульового управління, паливну апаратуру, прилади системи охолодження і мастильної системи, очисник повітря, електрообладнання і т. п. Двигун другий комплектності — це двигун в зборі зі зчепленням, але без інших складових частин, що встановлюються на ньому.

В окремих випадках (як виняток) АРП може приймати в ремонт автомобілі і агрегати в комплектності, відмінною від встановленої. При цьому доукомплектування їх проводиться по калькуляції ремонтного підприємства, погодженої з замовником. Автомобілі та агрегати, що виробили свій ресурс, але не досягли граничного стану, не підлягають капітальному ремонту.
Капітальний ремонт не приймаються: вантажні автомобілі, якщо їх кабіни і рами підлягають списанню; автобуси і легкові автомобілі, якщо їх кузова не можуть бути поновлені; агрегати і вузли, у яких базові або основні деталі підлягають списанню.
Зовнішні поверхні автомобілів і агрегатів повинні бути очищені від бруду. Автомобілі та агрегати не повинні мати деталей, які відремонтовані способами, що виключають можливість подальшого їх використання або ремонту і мати придатні до експлуатації акумулятори і шини. Всі складальні одиниці, деталі та прилади повинні бути закріплені на машині у відповідності з його конструкцією.

Ресурси автомобілів до першого капітального ремонту.

прием авто в ремонт
Технічний стан автомобілів, що здаються в КР, повинно забезпечувати, як правило, можливість запуску двигуна та випробування пробігом до 3 км. Автомобіль має пошкодження аварійного характеру або несправності, при яких запуск двигуна і рух його неможливо або можуть спричинити подальше руйнування деталей, здається в КР не на ходу.

таблица прием авто

Технічний стан агрегатів здійснюється на контрольно-випробувальних стендах. Для визначення технічного стану автомобілів та агрегатів необхідно використовувати засоби діагностування. Результатом діагностування є висновок про технічний стан автомобілів і агрегатів із зазначенням місця, виду і причини дефекту.
При прийманні автомобіля в ремонт складається приймально-здавальний акт за встановленою формою у трьох примірниках. В акті зазначається технічний стан і комплектність здається в ремонт об’єкта. Акт підписується представниками АРП і замовника. Перший і третій примірники акта залишаються на ремонтному підприємстві, а другий видається замовнику.
Складальні одиниці, що здаються в ремонт окремо, повинні мати довідку, що підтверджує необхідність капітального ремонту, складену замовником.
Двигуни та їх складальні одиниці здаються в КР згідно з вимогами Гостів та технічними умовами на ремонт. Здаються в ремонт двигуни повинні бути укомплектовані складальними одиницями і деталями, передбаченими конструкцією. Відхилення в комплектності двигунів допускається в межах конструктивних змін, внесених у дану модель організацією-розробником. Допускається відсутність на двигунах і складальних одиницях окремих кріпильних деталей (болтів, гайок, шпильок) і дрібних деталей (ковпачків тощо).
Двигуни та їх складальні одиниці не повинні мати деталей, відремонтованих способами, що виключають подальше їх використання або ремонт; повинні бути очищені і вимиті зовні, а мастило і вода — злиті. Всі отвори, через які можуть проникати атмосферні опади і пил у внутрішні порожнини двигунів і їх складальних одиниць, повинні бути закриті кришками або пробками-заглушками.
Зовнішні забарвлені металеві поверхні захищаються від корозії та протикорозійного мастилом. Тара і транспортні засоби, що застосовуються для перевезення двигунів і складальних одиниць, повинні забезпечувати їх схоронність.
До кожного двигуна і окремо сдаваемому паливного насоса додаються паспорт і довідка, що підтверджує необхідність проведення капітального ремонту.

Процес прийому автомобіля в ремонт складається з наступних стадій:

Капітальний ремонт двигуна автомобіля

Послідовність проведення робіт

по капітальному ремонту двигуна

своїми руками

– попередній технічний огляд і виявлення комплектності;

– зовнішня мийка;

– остаточний технічний огляд.

Ремонтному підприємству надається право при прийманні розкривати будь-яку складальну одиницю.

Якщо машина або складальна одиниця не відповідає технічним умовам на приймання, то вона в капітальний ремонт не приймається, але може бути прийнята у відновлювальний ремонт. Прийняті в ремонт автомобілі і агрегати відправляються на склад ремонтного фонду, де і зберігаються до надходження в ремонт. Ремонтний фонд (автомобілі та агрегати) можна зберігати під навісами на майданчиках з твердим покриттям. Склади ремонтного фонду повинні бути обладнані (з урахуванням виду вироби і програми виробництва) стелажами, в тому числі багатоярусними, монорельсами, кранами-штабелерами, що забезпечують можливість встановлення, зняття і транспортування ремонтного фонду. Паливну апаратуру та електрообладнання зберігають у закритих вентильованих приміщеннях. Не допускається спільне зберігання паливної апаратури, електроустаткування і речовин, що викликають корозію.

2