Як вибрати домкрат, компресор?

4-18-2018

Вирушаючи на природу або в дальню поїздку на автомобілі потрібно бути готовим до будь-яких несподіванок. Щоб з честю вийти з будь-якої неприємної ситуації, начебто спущеного або проколеного колеса, знадобитися не тільки «запаска». Без надійного і якісного інструменту замінити пошкоджене колесо навіть досвідченому автомеханіку буде практично неможливо. Багато залежить від надійності підйомного пристрою – домкрата, а також від продуктивності компресора, здатного за короткий проміжок часу накачати колеса до необхідного тиску. Рекомендую купити https://ua.starter.ms/kompressory-hyundai

Сьогодні ми поговоримо про цих двох пристроїв, без яких часом неможливо обійтися не тільки любителям подорожей на автомобілях, ні і кожному, хто сидить за кермом.

Домкрати: їх види та характеристики
Домкратом називають спеціальний пристрій, призначений для підйому, вивішування і фіксації на необхідній висоті якій-небудь частині автомобіля. Зазвичай домкратами користуються для заміни коліс, рідше для проведення слюсарних, рихтувальних або зварювальних робіт. У будь-якому випадку домкрат повинен бути завжди в інструментальному запасі кожного автомобіліста.

По способу дії розрізняють механічні (рейкові і гвинтові), гідравлічні (пляшкові і подкатниє) і пневматичні домкрати.

Домкрати механічні є найбільш простими, легкими і компактними пристроями. Зазвичай, вони входять в комплект інструментального запасу легкових автомобілів.

Вони бувають рейкові і ромбічні . Останні також іноді називають гвинтовими або пантографными. Вони мають просту конструкцію і порівняно невеликою вагою. Що дозволяє зберігати їх в багажному відділенні разом з запасним колесом або докаткою.

Рейкові домкрати являють собою основу – зубчасту рейку, по якій переміщується підйомний механізм з упорною плитою. Основною перевагою рейкових домкратів є можливість підйому низько розташованого кузова автомобіля. Наприклад, в ситуації, коли поріг автомобіля знаходиться близько до поверхні землі, якщо автомобіль застряг або провалився колесом в канаву. Недоліками рейкових домкратів є їх нестійкість, занадто велика довжина і необхідність установки додаткових фіксуючих пристроїв. Тому, в ситуації заміни коліс, рейковий домкрат придатний мало.

Гвинтовий або ромбічний домкрат являє собою чотири металеві планки, шарнірно з’єднані між собою. За формою такий домкрат нагадує ромб, звідси його назва. Внизу домкрат має опорну майданчик, вгорі – упорну подушку з гумовим наконечником, що запобігає випадковому падінню. При обертанні гвинта домкрата, його планки змикаються, а наполегливі майданчики віддаляються один від одного. В результаті відбувається підйом автомобіля на задану висоту.

Це самий простий, компактний і дешевий вид автомобільних домкратів. Зазвичай, такі домкрати мають гранично допустиме навантаження в 1-1, 5 тонни, але у нас ви можете придбати ромбічний домкрат з максимальним навантаженням до 2 тонн і з можливістю підйому певної точки автомобіля на висоту до 400 мм.

Для навантажень понад 2-х тонн, для полегшення підйому, а також для професійного використання застосовуються гідравлічні домкрати. Принцип їх дії полягає в перекачуванні спеціальної рідини з блокуванням її зворотного відтоку. В результаті, витісняє рідина шток домкрата, піднімаючи його на задану висоту. По своїй конструкції гідравлічні домкрати поділяються на пляшкові і подкатниє або професійні.

Серед бутыочных особливо варто виділити телескопічні домкрати, які завдяки своїй формі, компактні. Вони дозволяють підняти частину автомобіля на задану висоту значно швидше, ніж механічні. Зусилля, витрачені на підйом з гідравлічним домкратом значно менші, ніж при підйомі вантаж тієї ж маси. Тому, користуватися гідравлічним домкратом може водій, який не має видатних фізичних даних.

Завдяки своїй конструкції, телескопічний гидродомкрат володіє більшою стійкістю ніж ромбічні. Його компактні розміри дозволяють розмістити його в багажнику без шкоди для місця в ньому. В нашому магазині ви можете придбати телескопічний домкрат, розрахований на масу 4 т з висотою підйому до 380 мм.

Ще більш стійкими гідравлічними домкратами є подкатниє. Вони дозволяють легко і швидко піднімати автомобіль на задану, докладаючи при цьому мінімум зусиль. Завдяки своїй функціональності, подкатниє домкрати знайшли широке застосування на СТО та в інших професійних ремонтних установах. Підкатний домкрат дуже зручний для гаража. З його допомогою ви можете не тільки замінювати колеса, ні і виконувати інші роботи, пов’язані з підйомом і вивішуванням осей автомобіля.

Подкатниє домкрати володіють дуже великою швидкістю підйому і опускання при ще більш менших зусиллях. Єдина необхідна умова його використання – наявність твердого і рівного покриття в гаражі або біля нього. Зрозуміло, мобільність подкатного домкрата обмежується його переміщенням у межах рівного покриття.

Всі види гідравлічних домкратів мають два явні переваги перед механічними: більшу вантажопідйомність при менших зусиллях, необхідних для підйому. Однак, не варто забувати і про те, що гідродомкрати мають набагато більшу масу і не всі підходять для постійного перевезення в багажнику.

У нас ви можете придбати унікальний переносний електрогідравлічний домкрат Bautler. Пристрій поєднує в собі гідравлічний домкрат з електроприводом і компресор для підкачки шин з живленням від бортової мережі автомобіля.

Останній же вид домкратів – пневматичний або надувний володіють однією безперечною перевагою перед іншими. Для його роботи немає необхідності витрачати фізичні зусилля на підйом автомобіля. До того ж, пневмодомкрат можна розташувати в необхідному місці під днищем автомобіля, не вдаючись до пошуку точки установки.

Пневмодомкрат часто буває необхідним при звільненні автомобіля з бруду або глибокого снігу. Домкрат пневматичний здатний працювати як від компресора, так і від нагнітання в його камеру вихлопних газів. Зрозуміло, швидкість підйому при використанні цього виду домкрата буде невисокою, але зате вам не доведеться докладати жодних зусиль. Недоліком пневмодомкрата є чутливість до проколів і гострих предметів, а також порівняно низький термін служби. Пневмодомкрат часто буває необхідним при звільненні автомобіля з бруду або глибокого снігу. Домкрат пневматичний здатний працювати як від компресора, так і від нагнітання в його камеру вихлопних газів. Зрозуміло, швидкість підйому при використанні цього виду домкрата буде невисокою, але зате вам не доведеться докладати жодних зусиль. Недоліком пневмодомкрата є чутливість до проколів і гострих предметів, а також порівняно низький термін служби.

Автомобільні компресори: їх види та характеристики
В наш час немає необхідності витрачати сили на накачування шин механічним насосом. За вас це зробить компактний пристрій – компресор. Пристрій підключається до бортової мережі автомобіля і створює тиск в шлангу.

Конструктивно, автомобільні компресори поділяються на мембранні і поршневі. Вони розрізняються по потужності і, відповідно, швидкості накачування.

Мембранні компресори володіють більшою легкістю і компактністю, однак вони значно менш продуктивні, ніж поршневі. До того ж, поршневі компресори мають більший ресурс, оскільки з часом мембрана може втратити еластичність.

Продуктивність мембранних компресорів зазвичай лежить в межах 30 – 35 л повітря в хвилину.

Сучасні поршневі насоси мають продуктивністю 30 – 75 л в хвилину. Вони бувають одно і двухпоршневые. Другі більш продуктивні і надійні.

Практично всі компресори мають в своїй конструкції манометр, необхідний для контролю тиску в шинах. Деякі моделі компресорів володіють рядом корисних опцій, наприклад автоматичний контроль тиску, а також відкачуванням повітря. Це буває актуально, коли необхідно випустити повітря з надувного матраца або човна.

В нашому магазині ви можете вибрати для себе відповідну модель автомобільного компресора для будь-якого використання.