Як вибрати матрац

11-25-2016

Як вибрати матрац

Хороший сон – запорука здоров’я. Але повноцінний відпочинок вимагає певних умов, у списку яких якісний матрац займає чи не перше місце. Як же придбати найбільш підходящий? Безпружинні і пружинні матраци – як вибрати між ними? Спочатку пропоную вам високоякісні матрасы купить http://matrasi.macro.ua/, тут величезний асортимент матраців на будь який смак.

Який краще вибрати матрац? Визначаємося з типом

Будь-який матрац краще його відсутності. Тому в першу чергу потрібно орієнтуватися на власний бюджет: якщо віддати за матрац 20000 руб. здається недозволеною розкішшю, то слід зі спокійним серцем купувати модель за 2000 руб. Головне, щоб було зручно.

Існує дві основні категорії матраців:

1. Пружинний. Такий матрац лежить вдома практично у кожного. Залежно від конструкції він буває:

  • блок залежних пружин (боннель) – в такому матраці всі пружини з’єднані між собою і вистелені спеціальним прошарком. Це самий економічний варіант, який витримує великі навантаження;
  • з блоком незалежних пружин – передбачає наявність системи чохлів, в кожному з яких знаходиться пружина. Такий матрац проживе не менше 10 років.

2. Безпружинний. У цьому випадку пружини відсутні, матрац цілком заповнений наповнювачем.Безпружинні моделі коштують порівняно дорого, але зате вони володіють високими ортопедичними властивостями.

Головний мінус пружинних матраців навіть не в тому, що вони виступають відмінними мішками і притулками для комах (насправді ці недоліки можуть бути непомітними). В основному скарги надходять на вм’ятини, які утворюються в процесі експлуатації, і неприємний звук поскрипывающих пружин.

За критеріями зручності безпружинний матрац залишив далеко позаду свого пружинного «колегу». Особливо різниця помітна, якщо в ліжку сплять двоє. На пружинному матраці створюється «ефект гамака», коли партнери лежать в продавленій ними «ямці». Безпружинна система забезпечує рівномірну підтримку тіла, завдяки чому ворочанье уві сні одного не заважає іншому.

Проте не можна категорично заявляти, що безпружинний матрац краще пружинного: все залежить від уподобань самого людини.

Який вибрати матрац? Основні моменти

Матрац з блоком залежних пружин варто купувати, якщо інше банально не вистачає грошей.Справа в тому, що боннель – це застаріла конструкція, яка не забезпечує взагалі ніякої ортопедичності.

Матрац з незалежними пружинами, добре підтримуючи проблемні ділянки, дозволяє тілу зайняти максимально природне положення. Для стандартної моделі характерна наявність 220-260 пружин на м2. Більш досконала система Multipocket містить до 1000 пружин на м2. В останньому випадку матрац відрізняється чудовими ортопедичними властивостями, але і деякою жорсткістю, що дозволяє йому витримувати значну вагу. Правда, за такі переваги доведеться викласти чималеньку суму.

Ключовий параметр при виборі матраца – вага людини, котра буде на ньому спати (рекомендована кількість кг вказується виробником). Серед загальних рекомендацій щодо жорсткості матраца такі:

 

 

 

  • до 60 кг – м’який або середньої жорсткості;
  • 60-90 кг – будь-якої жорсткості, орієнтуватися потрібно на особисті переваги і медичні показання;
  • понад 90 кг – жорсткий.

Ступінь жорсткості визначається матеріалом, з якого виготовлена прошарок. Зазвичай застосовуються такі наповнювачі:

  1. Поролон (штучний латекс, пінополіуретан) – штучний недорогий матеріал. Зустрічається в бюджетних моделях. Відрізняється гіпоалергійністю, м’якістю і еластичністю.
  2. Натуральний латекс – це вспінений сік каучукового дерева. Характеризується еластичністю, пружністю і здатністю витримувати значну вагу. «Натуральність» такого наповнювача становить від 20 до 60% – як пощастить.
  3. Овеча шерсть – такий матрац відмінно зігріває. До інших плюсів відносять здатність наповнювача самостійно регулювати вологопоглинання і влагоотдачу.
  4. Мемориформ – матеріал нового покоління, який виробляється із спеціально обробленого пінополіуретану. Серед особливих властивостей наповнювача – здатність під впливом тепла і чиниться тиску приймати форму тіла сплячої. Завдяки цьому забезпечується протипролежневий ефект і підвищена комфортність. Але є люди, яким категорично незручно спати на такому матраці: все суто індивідуально.
  5. Кокос – жорсткий природний наповнювач, в процесі виготовлення якого відбувається просочування кокосової койри латексом. Матрац виходить не дуже довговічним і особливо погано «уживається» з огрядними людьми: наповнювач просто починає кришитися.
  6. Бавовна – відмінно пропускає повітря і дозволяє насолоджуватися відпочинком незалежно від пори року.
  7. Повсть – недовговічний матеріал, який в основному використовується в якості прошарку між основними верствами наповнювача. Іноді повсть використовується в якості головного наповнювача, але такий матрац довго не протримається.

Як правило, в недорогих моделях використовується звичайний поролон. Навіть якщо на етикетці написано яке-небудь інше екзотичне слово.

Людям до 25 років краще купувати матраци або жорсткі, або середньої жорсткості. М’яке спальне місце в віці, коли ще повністю не завершена «будівництво» організму, може спровокувати проблеми з хребтом.

Надалі слід вибирати матрац залежно від стану спини.Зазвичай люди до 45-50 років воліють спати на ліжку середньої жорсткості, після цього віку – на м’якій.

Якщо є серйозні проблеми з хребтом, то краще уникати матраців з кокосово-латексним наповнювачем: їх ортопедичні характеристики досить слабкі. Якщо матрац заповнений тільки кокосовим волокном, то спати на такому матраці буде все одно, що на звичайних дошках.

Якої фірми краще вибрати матрац

В основному увагу покупців зосереджено на таких виробників:

  • Atmosphere – дорогий бренд, що випускає якісні матраци;
  • Dormeo – фірма спеціалізується на виробництві тонких і легких моделей;
  • Сонлайн – непогана фірма, яка постачає на ринок величезну різноманітність моделей практично з будь-яким наповнювачем;
  • MatroLuxe – виробник випускає хороші ортопедичні матраци;
  • Primavera – не надто відомий бренд, тим не менш його продукція зарекомендувала себе з кращого боку;
  • Herbalis Kids – спеціалізується на виробництві гіпоалергенних дитячих матраців;
  • Ортамек – в основному популярністю користуються досить дешеві латексні матраци цієї марки;
  • Акант – український виробник, чий «коник» – ортопедичні матраци з анатомічним ефектом;
  • Аскона – порівняно недорогий виробник, але користувачі не надто задоволені якістю його товару.

Насправді марка, під якою був «народжений» матрац не настільки істотна. Куди важливіше, щоб придбаний товар підходив по іншим критеріям.

Який матрац краще вибрати: правила «примірки»

Помітивши в магазині нравящуюся і, здавалося б, відповідну модель, не варто поспішати розплачуватися за неї. Спочатку необхідно перевірити свою сумісність з матрацом. Існують кілька рекомендацій, як це зробити:

  1. Поставити матрац вертикально до стіни. Потім потрібно натиснути на нього: якщо матрац прогнеться більш ніж на 20 см, то він дуже м’який і краще вибрати іншу модель.
  2. Присісти на матрац. При цьому кути не повинні підніматися, а сталевий блок скрипіти.
  3. Лягти на матрац в своїй звичайній позі для сну. Не буде зручно в цьому положенні – не зручно ні в якому іншому.
  4. Лежачи на спині, провести долонею між хребтом і поверхнею матраца. Якщо рука легко прослизає, значить, матрац занадто жорсткий, і тіло не може розслабитися.
  5. Перевернутися на бік. В ідеалі такий рух не повинно викликати ніяких зусиль. В іншому випадку цього говорить про надмірну м’якість матраца.
  6. Перевірити якість. Добротно виготовлений матрац не має вм’ятин і не випирає з боків, його шви виконані акуратно, а на чохлі відсутні потертості.

Найкраще «приміряти» матрац, будучи при цьому у вільному одязі: бажано відчувати себе в ній, як в піжамі. По можливості слід прийти в магазин взуття, яку легко можна буде зняти.

Якщо планується покупка матраца для двох, то обидва учасника пари повинні полежати на ньому одночасно. Причому зручно повинно бути кожному.

Вибирати матрац потрібно дуже уважно, адже доведеться провести з ним не одну ніч разом (в середньому «відносини» триватимуть приблизно 8-10 років). Необхідно простежити, щоб матрац був в міру жорстким, умів підтримувати (хоча б спину) і не відняв при цьому значну частину заробітку.