Як вибрати осьові вентилятори

10-15-2020

Вентилятор у ванній кімнаті або в санвузлі лише допомагає витяжці викачувати більше відпрацьованого повітря, пара і запахів. Якщо витяжки в квартирі забиті, приміщення не провітрюються, щоб десь йшов приплив свіжого повітря, то найпотужніший апарат буде працювати вхолосту. Хочемо порекомендувати замовити   Осьові вентилятори  по доступним цінам.

Навіщо потрібен вентилятор в ванну

В ідеалі у ванній кімнаті навіть дзеркало не повинно пітніти. У невеликих типових квартирах підвищена вологість у ванній або в суміщеному санвузлі типова проблема. В результаті по стінах розповзається пліснявий грибок, і навіть найякісніша меблі з гідрофобною просоченням псується швидше.

У теорії, в багатоквартирних будинках для видалення вологого повітря з ванни призначена витяжка. На практиці вже на стадії здачі будинку вона, як правило, забита будівельним сміттям. Далі – гірше: в ній облаштовують гнізда птахи, туди ж потрапляють комахи і палая листя. Від витяжки залишається одна назва.

Деякі «експерти» радять піднести до витяжки аркуш паперу при відкритих дверях у ванну. Мовляв, якщо лист не прилипне, то зі своєю функцією вона справляється погано. Можна не намагатися, в 90% випадків до неї не пристане навіть перо з подушки, а ще в третини – повітря буде, навпаки, втягувати в приміщення.

Перш ніж скаржитися в ЖЕК, потрібно усвідомити просту річ: система вентиляції у ванній кімнаті і в туалеті зав’язана зі зверненням повітря у всій квартирі. Якщо у вас стоять наглухо герметичні вікна та двері, постійно працює витяжка над плитою, то повітря з витяжок буде тягнути, а не забиратися по законам фізики.

Для того щоб витяжка працювала нормально, в ванну кімнату потрібен приплив повітря. Для цього можна встановити дверні клапани в нижній частині дверей, підняти її від підлоги на 2-3 см і регулярно провітрювати всю квартиру. Якщо це не допомагає (а в компактній ванною з забитої витяжкою і не сильно допоможе), рішення одне – купити і встановити вентилятор для ванної зі зворотним тягою.

Види вентиляторів для ванної

Як вибрати відповідний вентилятор для ванної та туалету? Як завжди вдумливо, орієнтуючись на продуктивність (потужність), тип конструкції, рівень шуму і можливість простого і безпечного підключення.

Вентилятори для ванної діляться на три види: осьові, відцентрові і радіальні.

  • Вентилятори схожий на пропелер: лопаті крутяться – повітря переміщається. Він підходить для квартир, так як добре прокачує повітря через короткий вентиляційний тунель і простий в установці (монтується безпосередньо в вентиляційне вікно). Для приватного будинку з кількома поверхами він не підходить – не вистачить потужності.
  • Відцентровий вентилятор працює могутніше осьового, трохи вище у нього і фоновий шум. Підходить такий апарат для приміщень більше 12 кв.м. Ці вентилятори масивніше осьових, але при установці їх можна ховати в стіну. Випускаються в прямокутному і округлому перетині.
  • У радіальному вентиляторі повітря переганяє спеціальне лопатка колесо. Якщо його лопаті загнуті назад, він працює більш продуктивно, якщо вперед – більш тихо.

Як правильно розрахувати потужність вентилятора для ванної

Потужність вентилятора впливає на обсяг пара і сторонніх запахів, які він здатний відводити в вентиляційний канал в одиницю часу. Щоб розрахувати продуктивність вентилятора, потрібно знати розміри ванної кімнати і рекомендована кількість змін повітря за годину.

За будівельним нормативам ванна кімната повинна провітрюватися 8 разів протягом години для сім’ї з трьох і більше осіб. Припустимо ванна кімната має площу 4 м2, множимо на висоту стелі (2,65 м), щоб дізнатися обсяг. Отримуємо 10,6 м3. Округляємо в більшу сторону і множимо на 8. Разом – 88 м3 / год. Зазвичай фахівці вказують прийнятний діапазон потужності для невеликих типових ванних кімнат 95-100 м3 / год.

Рівень шуму вентилятора і його безпеку

У паспорті виробу зазвичай вказується шумові показники. На цей показник впливає тип конструкції і діаметр крильчатки (чим він більший, тим теоретично менше вентилятор шумить).

Оптимальні значення рівня шуму вентилятора для ванної – 25-30 дБ. Вище для людського слуху буде вже некомфортно.

Гучність апарату можна знизити регулюванням обертів, якщо така опція передбачена. Можна встановити за вентилятором шумоглушник або облицювати внутрішню поверхню відвідного каналу поглинають шум матеріалами.

Щоб уникнути замикань і пожеж, потрібно купувати вентилятор саме для ванної кімнати. Інші вентилятори, наприклад, витяжки для кухні, швидко ламаються в умовах підвищеної вологості.

Додаткові функції

Вентилятор для ванної повинен бути продуктивним, безпечним і тихим. Але додаткові функції можуть зробити його роботу ефективнішою. Вентилятор може бути оснащений датчиком вологості, таймером, системою постійного провітрювання і зворотним клапаном.

Вентилятор з датчиком вологості починає працювати сам, як тільки рівень вологості зростає. Як тільки вентилятор впорається з роботою, він вимкнеться.

Таймер потрібен для того, щоб вентилятор працював тільки в денний або нічний час. Деякі моделі включаються через кілька хвилин після того, як ви вимкнули світло у ванній.

Вентилятори з функцією постійного провітрювання підтримують комфортний рівень вологості у ванній. В ідеалі на них теж повинен стояти датчик вологості.

Звичайний вентилятор справляється з неприємними запахами у ванній. Зворотний клапан потрібен для того, щоб в приміщення не проникали запахи від сусідів через систему вентиляції. Коли вентилятор припиняє роботу, клапан закритий.

Як встановити вентилятор в ванну кімнату

Вибору місця для установки особливо немає. Монтується вентилятор в вентиляційний канал, де його будівельники розташували, там він і залишається. При підключенні приладу до електричної мережі краще зробити для нього окремий вимикач. До витяжці має бути проведено електроживлення.

Сам процес установки вентилятора досить простий, якщо правильно дотримати послідовність операцій:

  • Перевірте, чи справний вентиляційний канал. Зніміть решітку, піднесіть до отвору запалений сірник і подивіться тягнеться вогонь до отвору. Якщо немає, очистіть канал.
  • Приміряйте вентилятор до отвору в стіні. Якщо отвір вже вентилятора, візьміть перфоратор і розширте його. Якщо отвір ширше – закладіть порожнечі монтажною піною.
  • Виберіть схему підключення вентилятора до електромережі. Вона залежить від типу вентилятора і може бути трьох видів: через окремий вимикач, паралельно освітленню, через датчик і таймер. Підводити кабелі потрібно відповідно до обраної схеми.
  • Зніміть декоративну панель з вентилятора. Тепер можна підключити його до електромережі.
  • Встановіть вентилятор на місце, закріпіть за допомогою дюбелів або полімерного клею.

Залишилося ще раз нагадати, що в непровітрюваній квартирі з забитими витяжками, навіть найпотужніший вентилятор буде працювати практично вхолосту.