Як вибрати зарядний пристрій АКБ для авто

10-15-2020

Зарядное устройство для авто 6А, 6-12В, до 120Ah (подходит на свинцово-кислотные АКБ) (стрелочный индикатор) СИЛА

Класифікація за методом зарядки

Зарядний пристрій заряджає АКБ, підключаючись як проміжна ланка до мережі побутового електроживлення. Змінний струм в 220 В випрямляється, його напруга знижується, і деякі інші характеристики так само модифікуються під «вимоги» автомобільного акумулятора. Але зарядні пристрої для автомобільних акумуляторних батарей в першу чергу розрізняються за способом зарядки. Також хочемо вам порекомендувати https://azon.ua/aksessuary/avtomobilnye-prinadlezhnosti/zaryadnye-ustroystva-akb-avto/ зарядний пристрій АКБ для авто.

Вони класифікуються на апарати:

  • постійного струму;
  • постійної напруги;
  • апарати, в яких реалізований комбінований метод.

Це означає, що пристрій заряджає АКБ (акумуляторну батарею) або постійним струмом, або постійною напругою, або може використовувати будь-який з цих методів.

Кожен метод має свої функціональні особливості, плюси і мінуси.

Зарядка постійним струмом

Це найбільш швидкий режим заряджання автомобільного акумулятора. Використовується постійний струм, який має дорівнювати 10% від ємності акумулятора в ампер-часів. Якщо він буде нижче – акумулятор буде заряджатися занадто довго або не зарядиться повністю взагалі, якщо вище – АКБ може вийти з ладу.

Автоматичні зарядникі постійного струму встановлюють зарядний струм в залежності від ємності АКБ самостійно, але на дешевих моделях, як правило, немає верньєрів, що дозволяють контролювати і регулювати струм.

Тому, якщо є можливість, варто придбати зарядний пристрій не тільки з функцією автоматичної зарядки по току, а й з ручним регулятором, щоб мати можливість виставити струм зарядки самостійно.

Крім того, за процесом зарядки потрібно стежити, т. К., Незважаючи на функцію автоматичного відключення, якою оснащені майже всі сучасні зарядники, перевищення часу заряджання може привести до того, що батарея «скипить».

Зарядка постійним струмом не дуже добре позначається на акумуляторі, тому вдаватися до цього методу часто не рекомендується.

Важливо: вибираючи пристрій зарядки за допомогою постійного струму, варто придивитися до тих, у яких є режим десульфатаціі. Цей режим дозволяє повністю відновлювати ємність акумулятора, довгий час (рік і більше) стояв без діла.

Зарядка постійною напругою

Метод постійної напруги – найбільш тривалий, але і найбільш оптимальний для банок акумулятора спосіб зарядити їх. Тут використовується режим, в якому напруга постійно, але ось тік зарядки падає пропорційно залишилася ємності акумулятора.

Що це означає на практиці? Припустимо, повна ємність акумулятора – 100% заряду. Зарядка йде постійною напругою 12-13 В.

При цьому струм зарядки зменшується в міру «наповнення» АКБ. Коли він заряджений на 99%, то струм зменшується до 1% від початкового значення. Коли рівень заряду досягає 100%, струм падає до нуля.

Такий спосіб дозволяє продовжити термін служби АКБ, але сеанс «заправки» на кілька годин довше, ніж при методі заряджання постійним струмом.

Тому такий пристрій гірше підходить для екстрених ситуацій.

комбінований метод

Комбінований метод передбачає в роботі «зміну режимів». Тобто зарядка йде спочатку постійним струмом, а потім, коли банки АКБ заряджені вже на 50-60%, апарат автоматично перемикає режим на зарядку постійною напругою.

Комбінований спосіб дає можливість відновлювати працездатність акумулятора швидко, але в ьто же час в щадному режимі, що дозволяє зберегти його ресурс роботи.

Такий спосіб дозволяє продовжити термін служби старих акумуляторів і не загубити завчасно нові.

Всі «комбіновані» зарядні пристрої відносяться до імпульсного типу (що це таке – читайте нижче) і забезпечені мікропроцесорним блоком управління.

Захист від короткого замикання

Захист від короткого замикання необхідна для того, щоб ЗУ не вийшло з ладу при раптової несправності в мережі – або від того, що на клеми підключеного до нього акумулятора випадково впав гайковий ключ і з’єднав їх безпосередньо.

Обдумуючи, яке зарядний пристрій вибрати, потрібно врахувати, що воно обов’язково повинно мати захист від КЗ. До слова, це все імпульсні пристрої та багато з трансформаторних.

Захист реалізована шляхом включення в електронну ланцюг зарядника автоматичної схеми, яка миттєво розмикає вихідний ланцюг при короткому замиканні і обезструмлює систему.

Варіанти виконання можуть базуватися на електрореле і сучасних автоматичних вимикачах (діють за тим же принципом, що і автомати в домашньому електрощитку). Останні краще, т. К. Реле має традиційну проблему з «запізненням».

Крім перерахованих вище, якісне зарядний пристрій для акумулятора повинно мати такі рівні захисту:

1. Від перевантаження при роботі.

2. Від перегріву.

3. Від надмірного зарядного струму і напруги.

4. Від перезарядження.

У будь-який з вищезазначених ситуацій прилад повинен миттєво вимикатися. Крім того, для пускових ЗУ обов’язкове вбудований захист бортової мережі (і особливо – комп’ютера автомобіля) при пуску.