Як вибрати термометр

3-13-2021

Зниження або підвищення температури тіла (іноді навіть незначне) – сигнал організму про те, що в ньому можуть відбуватися якісь процеси, що вимагають втручання і допомоги. . Особливо, якщо зниження або підвищення температури супроводжується поганим самопочуттям. Необхідно розуміти, які причини викликали такі зміни. Також хочемо порекомендувати замовити термометр на сайті https://santan.ua/, тут найкращі ціни.

Низька і знижена температура може сигналізувати про проблеми зі здоров’ям. Часто причиною низьких значень можуть бути слабкий імунітет, наслідки хвороби, переохолодження організму, гормональний збій, знижений гемоглобін, прийом деяких ліків і багато іншого. У будь-якому випадку, при низькій і зниженій температурі тіла слід звернутися до фахівця, щоб знайти причину і виключити серйозні захворювання.

Підвищена температура, крім того, що може бути ознакою порушень в роботі організму, часто є захисною реакцією на атаку вірусами і бактеріями, на присутність сторонніх «агентів».

Тіло намагається позбутися від “непрошених гостей«: при температурі 38 °с більшість вірусів і бактерій гинуть або як мінімум їх» діяльність” піддається загрозі. Саме тому багато вірусні інфекції, гострі респіраторні захворювання( грз), грип і застуда супроводжуються підвищенням температури тіла: організм бореться!

Навіть при незначному підвищенні температури необхідно контролювати стан організму і регулярно проводити вимірювання. Це дозволить:

Дорослим необхідно вимірювати температуру тіла 2 рази на день (вранці і ввечері) при їх задовільному самопочутті, при активному перебіг хвороби і високих показаннях — кожні 2-3 години.

У дітей температуру слід перевіряти вранці, вдень і ввечері, при високих значеннях — кожні 2-3 години. Чим молодша дитина, тим частіше необхідно проводити вимірювання: малюк не завжди вчасно вам скаже про погіршення свого самопочуття, однорічний малюк не скаже і зовсім.

Особливу небезпеку висока температура представляє для дітей до 3-х місяців. Необхідно стежити, щоб їх температура тіла не перевищувала 38 градусів і терміново вживати заходів щодо зниження, якщо показання наближаються до цього значення.

Ртутний термометр, знайомий кожному з нас з дитинства, являє собою скляну колбу з тонкою трубочкою всередині, заповненої ртуттю. Даний прилад має досить високою точністю, але при цьому він небезпечний для життя людини: скло + ртуть — дуже небезпечне поєднання. Деякі країни на законодавчому рівні відмовляються від використання цих приладів.

Електронний термометр складається з пластикового корпусу, має дисплей, на якому відображається результат вимірювання. Прилад простий у використанні і доступний за ціною.

Переваги приладу:

Недоліки:

Інфрачервоний термометр визначає температуру тіла за допомогою лазерного променя. Ці прилади фіксують показання на лобі або в вушній раковині. Існує два види таких приладів: контактні і безконтактні. Як зрозуміло з назви, першій групі термометрів для проведення вимірювань потрібно безпосередній контакт зі шкірою, другі міряють температуру на невеликій відстані.

При використанні інфрачервоних термометрів і проведенні вимірювань на лобі і в вушній раковині необхідно знати, що нормальним значенням температури будуть показання в діапазоні від 35,4 до 37,5 °с.

Переваги:

Недоліки:

При відвідуванні лікаря не забувайте повідомляти йому, яким саме видом термометра ви користувалися і на якій частині тіла проводилися вимірювання, це важливо для правильної діагностики і призначення лікування!

Правильно обраний термометр дозволяє проводити процес вимірювання температури комфортно і отримувати точні результати. Сучасні моделі також дозволяють вимірювати температуру навколишнього середовища і поверхонь, зберігати дані в пам’яті приладу. Деякі виробники приладів мають спеціальні додатки для смартфонів, які зберігають всі дані про проведені вимірювання і показують динаміку.

Також загальна рекомендація при виборі термометра: віддавайте перевагу тим брендам, у яких є сервісний центр у вашому місті або гаряча лінія з обслуговування клієнтів. Прилади повинні бути виконані з безпечних матеріалів. Не варто довіряти своє здоров’я неперевіреним компаніям або невідомим представникам «аліекспресс».

У процесі вимірювання температури тіла у новонароджених і маленьких дітей дуже важливий комфорт і безпеку. Кращим вибором в даному випадку буде безконтактний інфрачервоний термометр для вимірювання показань на лобі дитини. Ви зможете проводити процедуру не турбуючи дитину, в тому числі і вночі, коли малюк спить.

Кращий безконтактний термометр-той, який здійснює процес швидко — за 1 секунду, має колірну індикацію підвищеної температури і можливість відключити звуковий супровід, щоб не турбувати малюка. Також зверніть увагу на точність: допустима виробником похибка повинна бути в межах 0,1–0,2 градусів. Корисною буде функція вимірювання температури поверхонь (наприклад щоб перевірити температуру пляшечки з молоком або сумішшю).

Безпосередньо в момент хвороби немовляти дуже важливо контролювати його температуру постійно, це допоможе вчасно відреагувати на зміни показань.

Для цього можна використовувати смарт індикатори, які вже існують на ринку. Це девайс невеликого розміру, який кріпиться на тіло малюка і безперервно моніторить температуру. Всі дані прилад відправляє в додаток на телефон батькам, в разі різкого підвищення температури або досягнення зазначених значень — відправляє повідомлення.

Для підстраховки можна також придбати простий електронний термометр: при деяких станах (червоної або білої гіпертермії) вимірювання температури тіла на лобі інфрачервоним градусником буде не інформативно. Найчастіше про це виробники попереджають в інструкції.

Для дитини постарше можна придбати контактний інфрачервоний термометр: він зручний, дешевше безконтактних, але при цьому такий же швидкий.

Для дорослого хорошим термометром буде як інфрачервоний (безконтактний або контактний), так і звичайний електронний. Залежить від того, наскільки людині важливий комфорт і швидкість вимірювання. Доросла людина зможе виміряти температуру і електронним градусником, зазнавши 5-6 хвилин. Питання прийнятного для кожної людини співвідношення “ціна-якість”.