Як вибрати зимові шини

7-10-2021

 

З вибором автомобіля, на якому будуть тестуватися автопокришки, довго сперечатися не довелося. Skoda Octavia, яка зараз на піку популярності , стала ідеальним варіантом. Актуальна добірка тестів шин тут https://www.citytire.ru/testy/ .

Мокре асфальтоване покриття – не найкращий друг для літніх шин. На ньому і починається тестування. Поїздка здійснювалася на час по кільцю діаметром 220 метрів і по трасі довжиною більше 2-х кілометрів. На кільцевій трасі з крутими поворотами, де швидкість автомобіля знижувалася до 30 км / год, і прямим рухом, де Skoda Octavia рухалася зі швидкістю 140 км / год, провели перший етап тестування.

Перед тим як здійснити заїзди по колу, необхідно здійснити підготовку. За умов якщо асфальт покритий слизькою нальотом, то він забирається шляхом великої кількості проїздів в обидві сторони. Проїхати слід близько десяти підходів. Виконавши таку кількість кіл з вихлопної труби автомобіля стало видно білий дим, в салоні запахло горілим. Мотор заглох – приїхали! Після того, як автомобіль завели знову він став працювати на холостих обертах, але через кілька хвилин все налагодилося. Після декількох експериментів прийшли до висновку, що причина неполадки в час відпливу олії. Коли рух автомобіля відбувається з постійним бічним прискоренням, то масло потрапляє в камеру згоряння. Якщо рухатися проти годинникової стрілки, цього не відбувається. Отже проводити тестування можна тільки в цьому напрямку.

Проїзд по слизькому покриттю:

З приводу того, яка якість управління на трасі, то тут аналогічна ситуація. Тут береться до уваги не тільки часовий інтервал, а й зручність в управлінні. На певних моделях шин надається можливим рухатися швидко, але при цьому різко працювати кермом і газом. Не кожному асу з водіння це доведеться під силу, не кажучи вже про новачків. Також не варто особливо розраховувати на систему стабілізації, робота якої сильно залежить від якості шин і їх властивостей. При тестуванні однієї автошини автомобіль їде м’яко, а при інших може несподівано сіпатися.

Для більш точного тестування шин автомобіль пересувався з системою стабілізації, яку спеціально не включали. На шинах Continental і Goodyear були найкращі результати і в часі проходження і в зручності управління. А ось на таких шинах як Viatti і Sava їздити по мокрому покриттю дуже слизько, ніби по крижаній дорозі. Вони відставали в колі на десять секунд від лідируючих моделей.

Поки проходило тестування на трасі почалася підготовка асфальту в секторі гальмування. Такий же принцип – близько десятка заїздів, поки покриття не придбає потрібний вид. Потім тестування – більше десятка пріторможенного на кожній покришці.

Фаворитом в секторі гальмування знову опинився бренд Continental. Менш пристосованими за результатами тесту – Sava, які роблю довше гальмівний шлях на десять метрів.

Гальмування і управління на мокрій поверхні:

У дощову погоду, коли не вдається уникнути поїздок по воді, шини погано контактують з асфальтом. Це призводить до втрати контролю над автомобілем на деякий час. Цей стан називається аквапланування. Щоб тестувати комплекти шин на опір аквапланування був використаний автомобіль . Можна сказати що втрачений контакт з асфальтом в тому випадку, якщо при наборі швидкості проявляється пробуксовка передніх коліс. Основне завдання – визначити наскільки хороша опірність шин до аквапланування. Головну роль в цьому відіграє малюнок протектора – його ширина, то як розташовані канавки і яка їхня глибина. Був проведений тест на треку, який був покритий великою кількістю води (шаром 8 мм).