Якого покоління вибрати комплект ГБО

10-4-2020

not found

Скільки коштує установка ГБО?

Сама система ГБО обійдеться орієнтовно в 23 000-36 000 рублів для чотирициліндрових двигунів і в 40 000-75 000 для восьмициліндрових. Різні корисні опції, наприклад установка заправного клапана під кришку люка бензобака або обклеювання балона декоративним матеріалом, можуть збільшити ціну ще на 10 000 рублів. Узаконити установку обійдеться в суму від 5000 рублів.

Скільки можна заощадити на паливі?

Часом в редакції надходять листи з питанням: чи варто встановлювати газ? При цьому з'ясовується, що машина у власника пройшла за три роки, поки була гарантія, всього 40 000 км, після чого він дозрів до установки газу. При таких малих річних пробігах газ не окупиться ніколи!

Зараз в інтернеті повно онлайн-калькуляторів, які дозволяють швидко прикинути економію від експлуатації газобалонного обладнання. Будь-сайт компанії, що займається установкою ГБО, вважає за необхідне показати шалену економію коштів потенційним клієнтам. Але врахуйте, що реально окупатися починають системи, встановлені або на автомобілі малого і середнього класів, які накочуються гігантські пробіги, або на важкі позашляховики з багатолітровими моторами і витратою палива від 20 л / 100 км.

Наприклад, 95-й бензин в Москві коштує приблизно 45 руб. / Л, а газ (пропан-бутан) – 24 руб. / Л. Таким чином, тільки на вартості палива власник Соляріса, наприклад, за 100 000 км пробігу заощадить 150 000-170 000 рублів, в залежності від умов руху. Слід врахувати, що середня витрата газу приблизно такий же, як і бензину.

Як ГБО впливає на термін служби двигуна?

Разом з тим в нашому видавництві проходив тривалі випробування Nissan Almera з газової паливної системи. Ми провели повну розборку двигуна для поглибленої діагностики на пробігу в 120 000 км. Консультували нас московської фірми «Іномотор» відзначили, що при дуже хорошому стані двигуна в цілому випускні клапани і сідла під впливом продуктів згоряння газоподібного палива отримали характерні пошкодження.

Це нормальне явище для будь-яких моторів, в циліндрах яких працює нерідне паливо – газ. Залишковий ресурс цих деталей становить не більше декількох десятків тисяч кілометрів. Рішення є – перебирання головки блоку циліндрів з заміною клапанів, сідел і напрямних втулок на більш жаростійкі (адаптовані під роботу на газі). Все можливо, все ремонтується. Але для цього потрібен час і додаткових грошей. Замінити комплект сідел і клапанів досить складна робота, сполучена зі зняттям головки блоку циліндрів, повної її розбиранням і мехобработка. Деталі й витратні матеріали обійдуться в 10 000-12 000 рублів, а сама робота трохи дорожче – до 15 000 рублів.

Як змінюються вантажомісткість і вантажопідйомність при установці ГБО?

Установка газового балона істотно погіршує можливості автомобіля по перевезенню вантажів. На автомобіль з кузовом хетчбек або універсал циліндричний балон часто встановлюють за спинкою заднього сидіння. При цьому про рівну підлогу багажного відсіку при складеному задньому сидінні можна забути. Длинномери доведеться розміщувати поверх балона. А тороидальний балон в ніші запасного колеса має порівняно невеликий обсяг і як наслідок забезпечує машині не дуже великий запас ходу на одній заправці. До того ж робить запаску «неприкаяної».

Чи є проблеми із заправкою газом?

Інший нюанс: під час заправки балона запах газу неминуче проникає в салон автомобіля. Навіть якщо заправний штуцер виведений під лючок бензобака. А вже якщо для заправки потрібно відкрити багажник, то і поготів. Тому пасажирів гарантовано доведеться висадити перед заправкою. Особливо якщо серед них є діти. А після заправки газового балона рекомендується провітрити салон.

Чи можна поїхати з ГБО за кордон?

Ось де газобалонне обладнання окупається швидко, так це в подорожах на своєму автомобілі по Європі. Там газ відчутно дешевше бензину. Кілька туристичних або ділових поїздок до Європи повністю окуплять установку обладнання.

Які проблеми можуть виникнути взимку при використанні ГБО?

Сучасні бінарні паливні системи в мороз передбачають пуск двигуна на бензині і в міру прогріву двигуна переключаються на газ автоматично. Так що проблем з холодним пуском бути не повинно, але витрата бензину взимку не буде дорівнює нулю, а це хоч і невеликі, але додаткові витрати.

Чи є обмеження для використання автомобілів з ГБО?

Є. На в'їздах в підземні паркінги або в інші непровітрювані приміщення, як правило, висять таблички, які забороняють в'їзд автомобілів з газобалонним обладнанням. Це пов'язано з небезпекою скупчення газу в разі його витоку. Газ важче повітря, він накопичується внизу. В результаті може виникнути загроза вибуху. А ось на сонці газову машину залишати можна. Балон ніколи не заправляється більше ніж на 80%, і парова подушка запобігає будь-які проблеми, пов'язані з підвищенням тиску в балоні на спеці.

Технічне обслуговування автомобіля з ГБО – які тонкощі?

Газобалонна установка вимагає індивідуального технічного обслуговування, яке полягає в заміні фільтрів, регулюванню і планових оглядах для виявлення можливої несправності. Справа в тому, що газобалонна система четвертого покоління досить щільно інтегрована в інші системи автомобіля: систему харчування і керування двигуном, систему охолодження і бортове електрообладнання. Все це повинно працювати бездоганно, а для цього необхідний контроль.

Першу перевірку балона необхідно провести через 10 місяців після установки. Потім балон необхідно перевіряти раз на 2 роки. Орієнтовно кожні 50 000 км пробігу потрібно замінювати гумові ущільнювачі з'єднань в клапанах і магістралях. Кожне таке ТО обійдеться в 3000 рублів. Повітряний фільтр автомобіля доводиться міняти частіше – через кожні 7500 км пробігу. І кожні 15 000 км пробігу потрібно змінювати газовий фільтр вартістю близько 500 рублів.

Чи складно продати автомобіль з ГБО?

При продажу машини з газом можуть виникнути значні труднощі. Ніхто не повірить, що автомобіль з встановленої ГБО має невеликий пробіг. Відповідно, машину будуть прискіпливо оглядати і навряд чи заплатять суму, на яку ви розраховуєте спочатку.

Економія або головний біль?

А тепер підсумуємо всі майбутні витрати, щоб зрозуміти, скільки зможе заощадити власник середньостатистичного седана B-класу за 3 роки експлуатації ГБО при щорічних пробігах, скажімо, в 100 000 км. Цифри умовні, але все-таки. За 300 000 км економія складе близько 400 000 рублей. Але, це за умови збереження нинішніх цін на бензин і газ. Ви вірите, що вони будуть стабільні?

Чи варто ця сума додаткових турбот і часу – вирішувати вам.

А ви готові перевести свою машину на газ? Як завжди, запрошуємо подискутувати в коментарях.

Ідея перейти на газ займає розуми багатьох автолюбителів. Чи буде установка газобалонного обладнання дійсно вигідною і які проблеми можуть виникнути з машиною в процесі експлуатації – про все це детально розповідає експерт «За кермом».

Також хочемо вам порекомендувати https://mir-gbo.com.ua/