Загальна будова трансмісії

6-10-2017
Гідравлічний привід зчеплення

автомобілів марки «КамАЗ»

Гидравлический привод сцепления

Для забезпечення керування зчепленням і

підвищення плавності його включення

застосовують гідравлічний привід.

Пристрій гідравлічного приводу КАМАЗ

Пневмогидроусилителя приводу зчеплення служителя зменшення зусилля, що прикладається до педалі зчеплення водієм. Він складається з гідравлічного циліндра з поршнем, штоком і пружиною; пневматичного циліндра з поршнем, штоком (загальний з поршнем гідроциліндра) і поворотною пружиною; слідкуючого механізму, що складається з слідкуючого поршня з манжетою, діафрагми (затиснута між двома частинами корпусу), в центрі якої кріпиться сідло випускного клапана, поворотної пружини діафрагми; випускного та впускного клапанів (кріпляться на одному штоку) з поворотною пружиною; сідла впускного клапана; отвори, закритого ущільнювачем від потрапляння бруду, що з’єднує над-поршневу порожнину пневмоциліндра з навколишнім середовищем.

При включеному зчепленні загальний шток притиснутий до поршням гідроциліндра і пневмоциліндра. Поршень слідкуючого механізму займає положення, відповідне відкритого випускного клапану, що з’єднує надпоршневое простір пневмоциліндра з навколишнім середовищем і закритого впускного клапану.
При вимиканні зчеплення робоча рідина з головного циліндра надходить у гідроциліндр пневмогидроусилителя, і одночасно по каналу до поршня слідкуючого механізму. Тиск рідини переміщає поршень у бік сідла випускного клапана. Діафрагма, прогинаючись, переміщує сідло до випускного клапана, який сідає в сідло, ізолюючи надпоршневое простір пневмоциліндра від навколишнього середовища. Далі зусилля від випускного клапана через шток передається на впускний клапан, який відкривається, і стиснене повітря по каналу надходить в надпоршневое простір пневмоциліндра. Поршень пневмоциліндра, переміщаючись, впливає на шток поршня гідроциліндра. Поршень передає зусилля на штовхач, який впливає на важіль вилки виключення зчеплення. Частина стисненого повітря надходить у порожнину діафрагми. Таким чином, слідкуючий поршень перебуває під дією двох протилежно спрямованих сил: дія робочої рідини з одного боку і стисненого повітря з іншого. Поршні слідкуючого механізму і пневмоциліндра підібрані так, щоб забезпечити необхідне зниження зусилля на педаль зчеплення.
При відпусканні педалі зчеплення тиск робочої рідини падає, й усі деталі під дією зворотних пружин повертаються у вихідне положення, надпоршневое простір пневмоциліндра через відкритий випускний клапан сполучається з навколишнім середовищем.
При виході з ладу пневмосистеми переміщення поршня гідроциліндра здійснюється тільки під тиском робочої рідини.

Гаситель крутильных колебаний

Гаситель крутильних коливань

ще називають демпфером

Пневмогидроусилитель привода сцепления

Пневмогидроусилитель приводу зчеплення автомобілів марки «КамАЗ»: 1 — сферична гайка; 2 — штовхач поршня виключення зчеплення; 3 — захисний чохол; 4 — корпус комбінованого ущільнення; 5— манжета слідкуючого поршня; 6— слідкуючий поршень; 7— корпус слідкуючого поршня; 8 — перепускний клапан; 9 — ущільнювач випускного отвору; 10 w кришки; 11—мембрана слідкуючого пристрою; 12 — сідло випускного клапана; 13 — уплотнитсльное кільце; 14 — пружина мембрани; 15 — пружина впускного і випускного клапанів; 16 — сідло впускного клапана; 17 — впускний клапан; 19— випускний клапан; 20 — тарілка пружини; 21 — пневматичний поршень; 22 — пробка; 23 — манжета поршня; 24 — передній корпус; 25 — поворотна пружина пневматичного поршня; 26 — штовхач поршня виключення зчеплення; 27 — манжета ущільнювача; 28 і 30 — втулки; 29— пружина поршня виключення зчеплення; 31 — манжета поршня; 32— гідравлічний поршень виключення зчеплення; 33 — задній корпус.

2