Перевезення автомобілів залізніцею

10-29-2019

Перевезення автомобілів залізницею прийнято вважати найбільш безпечним: тут не буває ям, ожеледі, «дурнів за кермом» і інших форс-мажорних обставин, до того ж на деяких напрямках «залізяка» залишається безальтернативним варіантом (наприклад, на БАМі). Але є своя специфіка. Для УЗ легковий автомобіль — вантаж невигідний, адже це не вугілля, ліс або нафтопродукти — тобто важать щодо мало, а місця займають багато.

Плюс до цього доставка по рейках може виявитися довше і складніше через графік руху, а також з-за особливостей навантаження, вивантаження та інших специфічних факторів. Та й в плані збереження вантажу не все так ідеально — тут теж бувають пошкодження машин і навіть нальоти грабіжників.

Доставка по залізниці — прийнятний і в ряді випадків оптимальний варіант, якщо мова про великі відстані або в зимовий сезон, але і тут не все так гладко.

У нашому випадку залізниця взагалі не запропонувала відповідних умов. Здавалося б, маємо найпряміший і «торований» шлях — Транссиб, і знаходимося в районі великої вузлової станції, але варіанти доставки розчарували. На найближчу перспективу розклад виявився таким: на захід формування «сіток» не передбачалося зовсім, а доставка автомобіля протилежним трафіком (із заходу) була можлива, проте передбачала «недоезд» вагона до кінцевого пункту приблизно в тисячу км. Тобто потрібно було чекати ще або вдатися до «гібридному» варіанту з перевантаженням машини на автовоз, а це, зрозуміло, додаткові ризики, терміни і витрати.

У радянські часи легкові автомобілі по залізниці перевозили без такого захисту, як зараз, зате більш раціонально: на двох’ярусній відкритій платформі вміщувалося 15 «Жигулів» з урахуванням постановки їх на верхньому ярусі аж в два ряди. Зараз на відкритих платформах машини не возять, для цього використовують вагони-сітки або суцільнометалеві двоярусні вагони, з’явилися навіть вагони-автовози з підйомними половинками даху, тобто із змінною габаритної висотою. При будь-якому варіанті, як правило, мова йде про завантаження не більше десяти легкових автомобілів середніх габаритів. Або менше, якщо серед «пасажирів» є великі позашляховики і мінівени, і це теж позначається на тарифах

Доставка у Індівідуалному контейнері
Альтернативний вид перевезення автомобілів залізницею — індивідуальна транспортування машини в окремому контейнері. Така послуга — з розряду особливих. Ймовірно, цей спосіб виправданий при трансконтинентальних перевезеннях, а всередині країни це економічно недоцільно для клієнта.Загалом, якщо мова не про дуже дорогий автомобіль, контейнерне перевезення — занадто клопітно і накладно.

Більше про перевезення автомобілів у контейнерах читайте у матеріалі https://www.zhitomir.info/news_187689.html

Одну машину, як правило, вантажать в 20-футовий (тобто довжиною шість метрів) контейнер зі спеціальними розпірками. Однак ширина такого «боксу» менше, ніж у вагона (2,4 м проти 3,2 м), тобто між боковинами машини і стінками залишається зовсім мало простору, особливо в разі повнорозмірних авто