Мойка двигателя

З приходом весни виникає необхідність вимити не тільки кузов автомобіля, але і двигун. За зиму на ньому збунтувався шар бруду і корозійно активної солі, від якого необхідно позбутися. Як це зробити правильно і з мінімальною затратою сил і засобів?

Безпека.

– Не застосовуйте для мийки двигуна бензин, так як будь-яка іскра (навіть розряд статичної електрики між вашим одягом і кузовом автомобіля) може викликати запалення;

– Не користуйтеся відкритим вогнем, не паліть і не заводьте двигун до повного видалення залишків миючого засобу з його поверхні; будьте готові скористатися вогнегасником;

– Якщо немає можливості просушити двигун після миття стисненим повітрям, намагайтеся уникати попадання води на прилади електрообладнання, проводи високої напруги і розподільник.

Чи можна мити?

Отримати доступ до двигунів “радянських” автомобілів і застарілих іномарок легко, тому проблем з миттям і будь-яких небажаних її наслідків не виникає. У випадку з сучасними іномарками, де багато підкапотної електроніки і всілякого “навішування” на двигуні, самостійно займатися миттям небезпечно, так як це може привести до поломки дорогого електроустаткування. Моторні відсіки сучасних іномарок із їхньою складною підкапотної електронікою краще мити на фірмових СТО.

Навіщо мити?

Миють двигун не тільки для краси. Відкладення бруду в області піддону картера погіршують охолодження масла, через що знижується його в’язкість, а це – причина підвищеного зносу деталей двигуна. Абразивні частинки, що зібралися біля масляного щупа, при кожній перевірці рівня масла можуть потрапляти в картер. Бруд на елементах електрообладнання створює небажані електричні ланцюги, особливо в сиру погоду. Ще одна причина необхідності мийки – з сильно забрудненим двигуном не пройдеш техогляд, до того ж неприємно бруднитися кожного разу, коли потрібно перевірити натяг ременя або виконати іншу роботу під капотом.

Що мити?

Мийки вимагають блок циліндрів і піддон картера. Особливу увагу слід звернути на високовольтні дроти, так як шар бруду на них при підвищеній вологості повітря сприяє витокам струму на “масу”. Це призводить до проблем із запуском і до нестійкої роботи двигуна. З чистими, але “пробитими” проводами менша ймовірність витоків, а якщо вони з’являються, то за іскровим розрядами їх легше помітити в темний час доби. Заодно можна вимити бризковики, лонжерони і капот. Якісно помити піддон картера вдасться тільки на естакаді.

Чим мити?

Існують як спеціальні миючі засоби, так і підручні, в тому числі і такі, шкода від яких може значно перевищувати уявну економію грошей.

Миючі засоби для двигуна та агрегатів ефективні, добре видаляють всі види забруднень. Єдиний недолік – більш висока вартість, в порівнянні з підручними засобами. Всі представлені в продажі препарати можна умовно розділити на дві групи: шампуні для миття двигуна і універсальні, наприклад, для миття двигуна і видалення бітумних плям з лакофарбового покриття кузова.

Вибір миючого засобу – справа смаку і звички. Варто зауважити, що дешеві препарати далеко не завжди виконують свої функції гірше, ніж більш дорогі.

Підручні засоби. До них можна віднести дизельне паливо і різні “самопальні” миючі розчини. Дизельне паливо ефективно відмиває бруд, коштує недорого, але володіє серйозними недоліками: вогненебезпечно, має різкий неприємний запах, залишає на поверхні жирний наліт, який добре притягує пил. Щоб після запуску мотора не випаровувалася “солярка”, двигун необхідно обполоснути миючим розчином або просушити. Варто знати, що пари дизельного палива загоряються набагато швидше, ніж саме паливо, а це особливо небезпечно в жарку погоду. Тому розчин теплої води з пральним порошком або рідиною для миття посуду є більш привабливим підручним засобом для чищення двигуна.

Які потрібні інструменти?

При митті двигуна в домашніх умовах можуть стати в нагоді садовий обприскувач, невелика кисть і навіть зубна щітка. Значні відкладення бруду потрібно спочатку видалити скребком, на роль якого добре підходить викрутка з довгою ручкою, а краще – дерев’яна лопатка. Якщо немає компресора, для обдування стисненим повітрям можна використовувати пилосос зі шлангом, приєднаним до вихідного отвору.

Як мити?

Технологія миття може відрізнятися в залежності від застосованих препаратів, хоча в цілому буде такою, як представлена на схемі. Двигун бажано мити в прогрітому стані, тому що при цьому в’язкість забруднень на “масляної” основі менше, а мийні засоби працюють ефективніше.

Де мити?

Ця стандартна послуга більшості автомобільних мийок коштує недорого. Агрегат спочатку обробляють спеціальним складом, потім миють вручну, після чого обполіскують водою під тиском і сушать стисненим повітрям. На справність приладів електрообладнання після миття гарантію зазвичай не дають, хоча машину сушать до тих пір, поки мотор не почне нормально пускатися і працювати.