Як вибрати гальмівні колодки

4-18-2018

Розігнати автомобіль не складе труднощів, а ось зупинити його вчасно з несправними гальмами, це вже інше питання. Не завжди поломкою гальм може бути гальмівна система, не обов’язково повинна вийти якась частина, або луснути трубка. Причиною може бути звичайний знос колодок. Великий вибір і конкуренція серед виробників, на ринку ведуть до зниження ціни, але все ж, не все, що продається, є якісним. Пропоную цена на замену колодок

Характеристики гальмівних колодок

Найголовнішою характеристикою вважається робоча температура, при якій нагріваються колодки під час гальмування. При звичайній їзді і звичайному автомобілі цілком достатньо буде використовувати колодки з робочою температурою 300?350 градусів Цельсія. Але якщо взяти дорогі іномарки або спортивні автомобілі, то тут краще взяти колодки з робочою температурою від 800 до 900 градусів Цельсія. Звичайно прогрівання починається тільки при температурі 100?200 градусів, але жаркий клімат або довгий спуск з гори не змусити чекати і температура підскочить дуже швидко. Є і мінуси таких гальмівних колодок, в міських умовах вони не сильно годяться, так як не будуть виконувати своє завдання навіть на 50 %.

Характеристики гальмівних колодок
Важливим показником є коефіцієнт тертя, чим вище цей показник, тим краще буде гальмування і менше зношуватися колодки. Найчастіше цю інформацію виробник вказує на упаковці. Не допускайте перегріву гальмівних колодок, дайте їм охолонути або зупиніть автомобіль.

Правила вибору гальмових колодок

Вибираючи гальмівні колодки, не кидайтеся на ціну, що значно менше, ніж в магазині або на ринку, зазвичай таке пропонують в інтернет магазинах. На перший погляд пропонують якісний бренд, а от коли придивитися, то в назві замінена одна літера або напис не в тому регістрі. Таким чином, можна виявити підробку, яка обійдеться дешево при покупці, але дорого при експлуатації. Другим показником такої ціни буде те, що при виробництві використовувалися складові не належної якості, як результат, ви не отримаєте бажаного або заявленого ефекту роботи.

Звертайте увагу на наявність відповідних документів у комплектації, вони повинні підтверджувати якість і юридична адреса виробника. Також укомплектовують інструкцією по установці і гарантією при передчасній поломці.

Як вибрати гальмівні колодки
Купуючи якісні гальмівні колодки, не забудьте, що гальмівний диск теж повинен бути належної якості, тому намагайтеся підібрати оптимальний варіант (читайте: коли потрібно міняти гальмівні диски). Виробник, який тримає свою позицію, упаковка часто міцна і як мінімум зроблена з міцного картону. На таких коробках можна знайти голограму або ж знак ECE90, рідше буває R-90, 90R. Це означає, що товар сертифікований і належної якості.

На колодці не повинно бути тріщин (іноді допустимі невеликі поглиблення в пару міліметрів, а то і менше). Ні в жодному разі, металеве підставу не повинно бути прогнутим, це призведе до швидкого зношування колодки. Матеріал її не повинен виступати шарами, або відокремлюватися від основи, так само не повинен містити сторонніх металевих предметів, це може зашкодити гальмівного диска або повністю вивести його з робочого стану. Краще всього, зніміть рідні з автомобіля і за їх розмірами і підберіть виробника аналогічні гальмівні колодки.