Ви, мабуть, вже знайомі з цим процесом. Ви шукаєте нову вантажівку або седан і зациклюєтеся на звичайних характеристиках. Витрата палива (миль на галон). Час розгону від 0 до 60 миль/год. Об’єм вантажного відсіку в кубічних футах. Кінські сили. Крутний момент. Ціна. Це ті цифри, що привертають увагу.
Але тут набирає чинності інша математика. Та, яка не потрапляє до глянсових брошур, але рятує вас від поломки осі. Вона називається номінальна вантажопідйомність осі (GAWR).
Нехтування нею загрожує серйозними наслідками.
Визначення, про яке ніхто не говорить
GAWR – це максимальна вага, яку виробник заявляє як допустимий для конкретної осі. Йдеться про передні та задні осі окремо. Кожна з них має свої ліміти. Ваші осі ніколи не повинні перевищувати ці межі. Ніколи.
«Номінальна вантажопідйомність осі (GAWR) транспортного засобу – це конкретна вага, визначена виробником як максимально допустима вага, яка може бути розміщена на окремій осі».
Йдеться не лише про метал самої осі. Йдеться про все, що знаходиться на автомобілі. Власна вага (curb weight). Ви. Ваші пасажири. Продукція. Вага буксирувального пристрою, якщо ви буксируєте причіп. Усе це розподіляється між двома осями.
GAWR проти GAW: не плутайте їх
Тут люди часто роблять помилки.
GAWR – це статичне число. Воно фіксоване. Це межа.
GAW (gross axle weight) або фактичне навантаження на вісь – це фактична вага, що давить на вісь в даний момент. Він змінюється щоразу, коли ви сідаєте в машину чи виходите із неї. Він змінюється, коли ви завантажуєте багажник.
Допустимо, ви їдете на пікапі. Ви кладете в кузов чотири валуни вагою по 100 фунтів кожен. Загальне навантаження: 400 фунтів. Ваше фактичне навантаження на вісь (GAW) збільшується на 400 фунтів. Ваша номінальна вантажопідйомність осі (GAWR) залишається незмінною.
Виймаєте валун. Ваше фактичне навантаження на вісь (GAW) знижується. Ваша номінальна вантажопідйомність осі (GAWR) не змінюється. Це жорстка стеля. Якщо ваше фактичне навантаження на вісь (GAW) досягає номінальної вантажопідйомності осі (GAWR), ви перебуваєте у небезпечній зоні.
Чому безпека важливіша за характеристики
Виробники встановлюють ці обмеження не так. Навантаження шкідливе не тільки для металу. Вона є небезпечною для вашого життя.
Важкі вантажі важко контролювати. Нерівномірне навантаження ще гірше. Якщо ви перевантажите задню вісь, станеться таке:
- Втрата керування кермом. Передня частина автомобіля стає легкою. Рульове управління стає менш чуйним. Ви втрачаєте точність.
- Відмова гальм. Передні гальма забезпечують більшу частину гальмівного зусилля. Якщо задня частина перевантажена, передні гальма не можуть ефективно працювати. Ви можете не встигнути зупинитись.
- Вибух шин. Перевантажені задні шини можуть перегрітися та лопнути.
- Поломка підвіски. Діти згинаються. Вони ламаються. Ви повністю втрачаєте контроль над автомобілем.
Ризик того не вартий. Тримайте фактичне навантаження на вісь (GAW) нижче за номінальну вантажопідйомність осі (GAWR).
Причепи – це теж окрема історія
Причепи мають свою номінальну вантажопідйомність осі (GAWR). Вона визначається виробником причепа. Неперевершення цього ліміту є критично важливим. Правильне завантаження причепів має ще більше значення. Погано збалансований причіп може почати розгойдуватися. Він може від’єднатися. Він може спричинити загибель.
Де знайти ваш GAWR
Вам не потрібна ступінь у галузі інженерії, щоб знайти це число. Подивіться на наклейку всередині рами дверей водія. Зазвичай вона там перебуває. У районі клямки.
Якщо ви не можете знайти наклейку, завітайте до Інтернету. Більшість виробників публікують ці дані онлайн.
Нижче наведено список. Він охоплює марки Acura та Audi за період з 2006 по 2009 рік.
Список GAWR для Acura
| рік | Модель | GAWR (передня/задня) |
|---|---|---|
| 2006 | MDX – | |
| 2006 | RL | – |
| 2006 | RSX | – |
| 2006 | TL | – |
| 2006 | TSX | – |
| 2007 | MDX 2888/3175 | |
| 2007 | RL | – |
| 2007 | RDX | 2546/2381 |
| 2007 | TL | – |
| 2007 | TSX | 2335/2030 |
| 2008 | MDX 2888/3175 | |
| 2008 | RL | – |
| 2008 | RSX | 2546/2381 |
| 2008 | TL | – |
| 2008 | TSX | 2335/2030 |
| 2009 | MDX 2888/3175 | |
| 2009 | RL | – |
| 2009 | RSX | 2546/2381 |
| 2009 | TSX | 2325/2090 |
Додаткові характеристики Acura:
* GVWR Acura
* GCWR Acura
* Вантажопідйомність багажного відділення Acura
* Власна маса Acura
* Вантажопідйомність Acura
* Буксирувальна здатність Acura
Список GAWR для Audi
| рік | Модель | GAWR (передня/задня) |
|---|---|---|
| 2006 | A3 | – |
| 2006 | A4 | – |
| 2006 | A6 | – |
| 2006 | A8 | – |
| 2006 | S4 | – |
| 2006 | TT | – |
| 2007 | A3 | – |
| 2007 | A4 | – |
| 2007 | A6 | – |
| 2007 | A8 | – |
| 2007 | Q7 | – |
| 2007 | RS4 | – |
| 2007 | S4 | – |
| 2007 | S6 | – |
| 2007 | S8 | – |
| 2008 | A3 | – |
| 2008 | A4 | – |
| 2008 | A5 | – |
| 2008 | A6 | – |
| 2008 | A8 | – |
| 2008 | Q7 | – |
| 2008 | R8 | – |
| 2008 | RS4 | – |
| 2008 | S4 | – |
| 2008 | S5 | – |
| 2008 | S6 | – |
BMW: Рейтинг навантаження на вісь: дані GAWR 2006-2009 років.
У більшості автомобілів BMW цього періоду відсутня публічна документація із зазначенням максимальної допустимої ваги на вісь (GAWR). Якщо ви шукаєте конкретні дані про розподіл ваги між передньою та задньою осями для таких моделей, як E46 325, E60 530 або E63 M5, ви, швидше за все, впораєтеся в стіну. Для більшості седанів та купе ці дані просто відсутні.
Є один виняток. Це Z4.
Для BMW Z4 2007 максимальна допустима вага на передню вісь становить 2767 фунтів, а на задню – 3770 фунтів. Це все. Якщо вам потрібні рейтинги для M3, M5, M6, X3, X5 або високопродуктивного Alpina B7, офіційних цифр немає. Пробіл у громадських специфікаціях впадає у вічі.
Buick: Ліміти ваги: Enclave і Rainier
У Buick дані трохи чіткіші, але вони неповні. У Rainier, середньорозмірного позашляховика, побудованого на платформі GMT360, максимальна припустима вага на передню вісь становить 2950 фунтів, а на задню – 3200 фунтів. Ці дані є актуальними для моделей 2006 та 2007 років випуску.
У Terraza, який є ребеджованим Pontiac Torrent, вказані значення 1148 фунтів спереду та 960 фунтів ззаду. Це заднє значення здається напрочуд низьким для кросовера такого розміру. Виникає питання щодо межі податливості задньої підвіски.
До 2008 року Rainier та Terraza були замінені на Enclave. Новий флагман на платформі GMT900 має максимальну допустиму вагу на передню вісь 3197 фунтів і на задню – 3527 фунтів. Цей рейтинг залишається незмінним до моделі 2009 року. Дані для LaCrosse та Lucerne відсутні.
Cadillac: Рейтинг навантаження на вісь: Домінування Escalade
Дані Cadillac по GAWR ще рідкіші, ніж у BMW. Для CTS та DTS опубліковані рейтинги відсутні. Те саме стосується високопродуктивних версій CTS-V та STS-V.
Лінійка Escalade є єдиним джерелом точних цифр.
Для Escalade 2006 року вказано значення 3350 фунтів спереду та 4000 фунтів ззаду. Версія ESV має показники 3060 фунтів спереду та 2809 фунтів ззаду. Модель EXT з подовженим кузовом має показники 3800 фунтів спереду та 4000 фунтів ззаду.
Ці цифри зникають для моделей 2007-2009 років випуску. Escalade Hybrid, представлений у 2009 році, також не має вказаного значення GAWR. Якщо ви встановлюєте важкі позаштатні бампери або лебідки на Escalade ESV 2008 року, ви дієте наосліп.
Chevrolet: Достаток даних
Chevrolet справді публікує значення GAWR. Це робить марку найбільш корисною у цьому наборі даних для планування розподілу ваги.
Легкі вантажівки домінують у списку. У Silverado 1500 2006 рейтинг становить 3650 фунтів спереду і 4000 фунтів ззаду. Гібридна версія змінює ці показники на 3925 фунтів спереду та 3750 фунтів ззаду, зміщуючи вагу вперед для розміщення електромотора та акумуляторної батареї. Модель SS зберігає показники 3600 фунтів спереду та ззаду.
Важкі вантажівки є іншою картиною. У Silverado 3500 HD 2006 показники становлять 4670 фунтів спереду і значні 8550 фунтів ззаду. Дані 2009 показують значні зміни для моделі 1500. Максимально допустима вага на передню вісь зростає до 6800 фунтів, тоді як задній показник знижується до 3650 фунтів. Така інверсія свідчить про зміну конфігурації осі чи методики розрахунку нової платформи.
Colorado зберігає показники 2533 фунта спереду та 2896 фунтів ззаду у період з 2006 по 2008 рік. Однак у 2009 році максимальна припустима вага на передню вісь різко зростає до 5000 фунтів, тоді як задній показник залишається на рівні 2633 фунтів. Це дивна розбіжність. Воно має на увазі додавання важкого компонента спереду або структурне посилення, яке не було компенсовано доробками задньої частини.
Позашляховики також мають чіткі цифри. У Tahoe та Suburban (серія 1500) у 2006 році показники становлять 3200/3750 фунтів та 3200/4200 фунтів відповідно. До 2009 року максимальна допустима вага на передню вісь TrailBlazer знижується з 2950 до 2450 фунтів. Тим часом новий Traverse з’являється з показниками 3197 фунтів спереду та 3527 фунтів ззаду, що відповідає значенням Cadillac SRX та Buick Enclave.
Chrysler і Dodge: Фактор Aspen
Дані Chrysler майже повністю відсутні. У моделей 300, Sebring, Pacifica та Town & Country немає зазначених значень GAWR. Єдиний виняток – Aspen.
Aspen, що є родичем Chevrolet Tahoe на платформі GMT900, має показники 3100 фунтів спереду та 3900 фунтів ззаду. Цей рейтинг зберігається з 2006 до 2009 року. У гібридної версії Aspen 2009 передній показник зміщується до 3600 фунтів, що знову демонструє вагове навантаження від електрифікації, що зміщує вагу вперед.
Dodge використовує дані Aspen, але пропонує більше інформації для своєї лінійки вантажівок. У Ram 1500 показники становлять 3700 фунтів спереду та 3900 фунтів ззаду для періодів 2006-2008 років. У 2009 році Ram 1500 повністю зникає зі списку.
Найцікавіші цифри криються у важких версіях Ram. У Ram 3500 2006 зазначені показники 4110 фунтів спереду і 9350 фунтів ззаду. До 2009 року задній показник GAWR знижується до 6200 фунтів. Передній показник збільшується до 4750 фунтів. Це значне скорочення задньої вантажопідйомності. Можна припустити, що це з переробкою підвіски чи перекласифікацією меж вантажопідйомності. У Ram 2500 також спостерігається зниження з 6000 фунтів позаду 2007 року до 4630 фунтів 2009 року.
Фургон Sprinter надає конкретні дані за період 2006-2009 років. У фургона 2500 показники становлять 3857/5356 фунтів (2006 рік), а наступні роки стабілізуються приблизно на рівні 3970/5360 фунтів. У фургона 3500 максимальні значення становлять 4080/7060 фунтів спереду/ззаду у 2006-2008 роках, потім задній показник знижується до 4410 фунтів у 2009 році.
У Dodge Nitro, Journey та Avenger відсутні дані щодо GAWR. Те саме стосується Challenger і Charger. Це викликає розчарування у тих, хто намагається перевірити, чи не перевантажує модифікований Nitro свою задню вісь.
Чому ці дані важливі
Вам не потрібний GAWR для повсякденної їзди. Він потрібний, коли ви завантажуєте автомобіль.
Якщо ви буксируєте човен Tahoe, вага буксирного пристрою тисне на задню вісь. Максимально допустима вага на задню вісь Tahoe 2006 становить 3750 фунтів. Якщо ваша споряджена вага складає 5200 фунтів, ви додаєте 100 фунтів пасажирів, спорядження та 500 фунтів ваги буксирного пристрою, ви вже споживаєте значну частину цього ліміту 3750 фунтів тільки для задньої осі.
Гібридні версії послідовно демонструють високу максимальну допустиму вагу на передню вісь. Це пов’язано з тим, що акумулятори важкі і розташовані під заднім сидінням або у вантажному відсіку, що зміщує статичний розподіл ваги вперед. Якщо ви замінюєте стандартний Silverado 1500 на гібридну версію, ви переміщаєте 275 фунтів ваги вперед. Ваша передня підвіска тепер несе велике навантаження, ніж передбачалося заводським настроюванням.
Chevrolet Colorado 2009 є найбільшою аномалією. Максимально допустима вага на передню вісь 5000 фунтів для середньорозмірного пікапа є виключно високим показником. Якщо ви не встановлюєте величезні позаштатні шини та посилені передні важелі, ви, швидше за все, перевищуєте межі конструкції штатної підвіски, якщо додаєте передній бампер, лебідку та багажник на дах.
Зниження максимальної допустимої ваги на задню вісь Ram 3500 із 9350 до 6200 фунтів також викликає підозри. Це зниження на 30%. Воно передбачає зміну підходу GM/Dodge до оцінки межі податливості задньої осі порівняно з її структурною міцністю. Або, можливо, вони усвідомили, що більшість власників не використовують цю межу в 9000 фунтів і скоригували наклейку, щоб відобразити реальну експлуатацію, а не теоретичні точки відмови.
Перевіряйте своє навантаження. Не покладайтеся лише на GVWR (максимально допустима вага автомобіля). Саме межі навантаження на осі призведуть до прогину листових ресор або поломки опор стійки.
Ліміти навантаження Ford за роками випуску
Цифри не брешуть. Якщо ви намагаєтеся зрозуміти, чи зможе ваш Ford реально буксирувати цей причіп або ви просто розплавите задню вісь, вам потрібна номінальна вага передньої або задньої осі (GAWR). Це жорстка межа кожної осі окремо. Не для всієї вантажівки. Тільки для передньої або для задньої. Подивіться на серію E 2006 року. E-350 Super Duty приймає 3700 фунтів спереду та передає 6195 фунтів тому. Це серйозний перекіс у бік задньої осі. Ви не можете просто ігнорувати це.
До 2007 року показники Explorer знизилися. Ми говоримо про 2860 фунтів спереду та 3340 фунтів ззаду. Це помітне зниження порівняно із розподілом попереднього року 3240/3600. Чому? Зміни підвіски? Збільшення маси? Не має значення. Специфікації говорять самі за себе. Вантажівки серії F залишалися стабільними. F-150 зберігав показники 3450/3800 протягом багатьох років. Це нудно. Це надійно. Це те, що вам потрібно, коли ви перевозите пиломатеріали, а не коли ви берете участь у перегонах.
Далі йде F-350 2008 року. Задня номінальна вага осі (GAWR) зросла до 6262 фунтів. Невелике збільшення, але для важкої вантажівки кожен фунт має значення. Серія E також отримала невелике збільшення показників у всіх категоріях 2008 року. Задня вісь E-150 залишилася на рівні 5120 фунтів… зачекайте, вона так і залишилася 5120. Але задня вісь E-250 досягла 5520 фунтів. E-350 Super Duty трохи знизилася до 6084 фунтів. Цифри змінюються.
F-450 2008 був звіром. 5600 фунтів спереду. 9500 фунтів позаду. Це установка з тандемною віссю чи посилена одиночна вісь. Ви не ставите компактний автомобіль на цю задню вісь і не очікуєте, що вона працюватиме нормально. F-150 2009 збільшив заднє навантаження до 3800 фунтів. Повні 400 фунтів. Це значне збільшення вантажопідйомності для напівтонної вантажівки.
Номінальні ваги осей та вантажопідйомність GMC
GMC грає за схожими правилами. Sierra 1500 у 2006 році мала показники 3150 фунтів спереду та 3686 фунтів ззаду. До 2007 передня частина отримала приріст до 3200 фунтів. Задня частина залишилася незмінною. Sierra 2500 – це там, де стає важко. 4410 фунтів спереду 2006 року. Потім він знизився до 4200 у 2007 році і залишився на цьому рівні. Задня вісь залишалася зафіксованою на 6084 фунтах. Послідовність важлива для серії 2500.
Sierra 3500 – це інша справа. У 2006 році була величезна номінальна вага спереду – 4800 фунтів. Потім у 2007 році він знизився до 4200. Чому таке зниження? Можливо, стандартизація. Задня вісь також знизилася з 6500 до 6390 фунтів. Це зменшення. Ви повинні враховувати це, якщо плануєте перевозити важкий інструмент.
Acadia з’явився у 2007 році з показниками 3197 фунтів спереду та 3527 фунтів ззаду. Він залишався таким до 2009 року. Просто. Yukon Hybrid 2008 року відповідав бензиновому Yukon із показниками 3200/4100. Жодного штрафу за вагу батареї в номінальних вагах осей. Це гарна новина для екологічно свідомих перевізників.
Специфікації розподілу ваги Honda
Honda – це складно. Більшість їх моделей не вказують номінальну вагу осі (GAWR) у цих таблицях. Accord? Порожньо. Civic? Пусто у 2006 році. Потім у 2007 році Civic з’явився з показниками 2310 фунтів спереду та 2290 фунтів ззаду. Майже рівний розподіл. Збалансовано. Це характерно для Honda. Вам не потрібна масивна вісь для компактного автомобіля.
Odyssey – це робоча конячка. З 2006 по 2009 рік він зберігав 2833 фунти спереду та 3197 фунтів ззаду. Стабільно. Pilot почався у 2007 році з 2865 фунтів спереду та 3155 фунтів ззаду. До 2009 року передня частина стала міцнішою – 2921 фунт, а задня досягла 3196 фунтів. Невелике усунення балансу. Ridgeline 2006 мав дивний показник спереду. 309? Ні, це друкарська помилка в деяких джерелах, але в таблиці вказано 309 фунтів спереду і 3252 фунти ззаду для моделі 2006 року. Зачекайте, якщо подивитися ближче на дані 2007, він стрибає до 3105 фунтів спереду. Показник 2006 виглядає як помилка введення даних або обмеження для конкретної комплектації. З 2007 року показники стабільні: 3105 фунтів спереду та 3252 фунти ззаду.
Межі міцності Hummer
Hummer не жартував. H2 у 2006 році мав 4000 фунтів спереду та 5000 фунтів ззаду. Ось і все. Він залишався таким до 2009 року. Жодних змін. Жодних поліпшень. Просто та ж важка номінальна вага протягом чотирьох років. H1 Alpha був винятком. 4100 фунтів попереду. 6800 фунтів позаду. Величезний перекіс у бік задньої осі. Ви могли б поставити невеликий будинок на цю задню вісь. H3? Порожньо. Можливо, йому не потрібно було вказувати номінальну вагу, або, можливо, він не був розрахований на важке буксирування таким же чином. H3T слідував тому ж шаблону з порожніми даними. Ви знали, чого очікувати Hummer. Ви не перевозили легкі вантажі.
Ліміти навантаження Hyundai та Infiniti
Hyundai рідкісний в даних. Santa Fe у 2007 та 2008 роках мав показники 2976 фунтів спереду та 3197 фунтів ззаду. Entourage підходив йому з 2998 фунтами спереду та 3064 фунтами позаду. Sonata? Нічого. Elantra? Нічого. Hyundai тримав цифри у секреті для невеликих автомобілів. Veracruz не з’явився у цих конкретних таблицях GAWR за ці роки.
Infiniti майже повністю порожній. FX35? Порожньо. M45? Порожньо. QX56? Порожньо. Вони не публікували номінальні ваги осей у цьому наборі даних. Вам довелося б копатися в наклейках на одвірках дверей або в посібниках з експлуатації. EX35 з’явився 2008 року, але залишився порожнім. Це дивно. Бренди розкоші зазвичай мають суворіші допуски, але даних тут немає.
Номінальні ваги осей Isuzu та Jaguar
Isuzu простий і зрозумілий. Ascender зберігав 2950 фунтів спереду та 3200 фунтів ззаду з 2006 по 2008 рік. Без змін. Вантажівки серії i? i-280 у 2006 році мав 2533 фунти спереду та 2896 фунтів ззаду. i-350 пішов за ним з 2753 фунтами спереду та 2896 фунтами ззаду. До 2007 року назви змінилися на i-290 та i-370. Номінальні ваги залишилися ідентичними. 2533 фунти спереду та 2896 фунтів ззаду для обох моделей. Стабільність – головна тема.
Jaguar також в основному порожній. S-Type, X-Type, XJ8, XJR, XK8, XKR? Все порожньо у 2006 році. XK з’явився у 2007 році та залишався порожнім до 2009 року. XF у 2009 році? Порожньо. Jaguar не хоче, щоб ви турбувалися про ваги осей. Вони хочуть, щоб ви турбувалися про якість шкіри. Чисел просто немає. Ви самі, якщо буксируєте Jaguar.
Що означають ці цифри для вашого проекту
GAWR – це не рекомендація. Це стеля. Перетнете його, і ви ризикуєте структурною відмовою. Передня вісь обробляє сили рульового керування та гальмування. Задня вісь обробляє вантаж та вагу тягового пристрою причепа. Якщо завантажена машина створює більше ваги на одній осі, ніж дозволяє GAWR, ви граєте в рулетку з компонентами підвіски.
Знову подивіться на Ford F-350. 6100 фунтів позаду 2006 року. Потім 7000 у 2007 році. Збільшення на 900 фунтів. Це велика різниця в тому, що ви можете законно і безпечно перевозити. Якщо ви купили модель 2006 року і намагалися експлуатувати її як модель 2007 року, ви перевантажували б її.
GMC Sierra 3500 знизився з 4800 до 4200 фунтів попереду. Це зниження на 600 фунтів. Якщо у вас є важкий лебідка
Ліміти осей Jeep за моделями
Якщо ви модифікуєте Jeep, знання номінальної вантажопідйомності осі (GAWR) є обов’язковим. У більшості моделей початку і середини 2000-х років ці дані відсутні, мабуть, тому що виробники не вважали за потрібне публікувати їх для стандартних версій для їзди дорогами загального користування. Виняток становлять робочі машини та позашляховики.
Jeep Liberty зберігав номінальну вантажопідйомність передньої осі 2750 фунтів та задньої осі 3150 фунтів для моделей 2006 та 2007 років. Така конфігурація забезпечує підтримку компактного кузова позашляховика середнього розміру без серйозного посилення.
Лінійка Wrangler розповідає іншу історію. Модель 2006 року JK (або TJ, залежно від комплектації) мала показники 2200 фунтів спереду та 2650 фунтів ззаду. Проте до 2007 року ці цифри зросли. Моделі Wrangler та Wrangler Unlimited 2007, 2008 та 2009 років мали номінальну вантажопідйомність 2650 фунтів спереду та 3400 фунтів позаду. Це величезний стрибок у пропускній спроможності. Це вказує або більш міцні осі, або зміну методики розрахунку розподілу ваги для нової платформи. Якщо ви збираєте рок-краулер, ця задня номінальна вантажопідйомність є вашою жорсткою межею, перш ніж труби осей почнуть видавати тривожні звуки.
Консервативні норми навантаження Kia
Підхід Kia до даних про GAWR є мізерним. Більшість седанів та кросоверів цього періоду просто не вказують межі навантаження на передню та задню осі у відкритих специфікаціях. Їх треба шукати.
Мінівен Kia Sedona демонструє стабільність. Моделі 2006 та 2007 років мають номінальну вантажопідйомність 2998 фунтів спереду та 3064 фунти ззаду. Тяжковозам потрібні ці цифри. У моделі 2008 Sedona зазначені специфікації були опущені, що дратує, якщо ви буксируєте важкі вантажі.
Кросовер Kia Sorento важчий. Моделі 2006 та 2007 років мають номінальну вантажопідйомність 3307 фунтів як спереду, так і ззаду. Симетричні показники. Рідко для позашляховиків, але можливо завдяки незалежній передній підвісці та міцній задній осі.
Малолітражні автомобілі розповідають іншу історію. Kia Rio та Rio 5 (2007–2008) мають номінальну вантажопідйомність 1918 фунтів спереду та 1874 фунти ззаду. Запаси мінімальні. Ви не можете просто кинути мішки зі спорядженням на заднє сидіння 2007 Rio і розраховувати залишитися в межах ліміту при повному баку. Sportage (2006–2008) має показники 2579 фунтів спереду/2425 фунтів ззаду. Передня вісь несе велике навантаження, ймовірно, через вагу двигуна та розташування трансмісії.
Відсутність даних Land Rover
Land Rover тримав свої дані про номінальну вантажопідйомність осей у секреті. Для моделей LR3, Range Rover та Range Rover Sport за 2006–2008 роки дані про GAWR повністю відсутні. Це дивно для розкішних позашляховиків, де розподіл ваги критично важливий для налаштування пневмопідвіски.
Винятком є 2009 для моделі LR2. У цій моделі вказані показники 2885 фунтів спереду та 2995 фунтів ззаду. Зверніть увагу на дисбаланс. Задня частина може витримувати значно більшу навантаження. Це може відображати розташування двигуна або специфічну конструкцію осей LR2 порівняно з більшою платформою LR3. Якщо ви вирушаєте в оверлендинг на 2009 LR2, не перевантажуйте передню частину. Передня вісь є слабкою ланкою тут.
Lexus: точне інженерне виконання, мізерні специфікації
Фанати Lexus очікують на точності. Дані про GAWR відображають аналогічну відсутність прозорості. З 2006 по 2009 рік усі перелічені моделі Lexus – ES, GS, IS, LS, RX, GX, LX, SC – не мають розбивки за номінальною вантажопідйомністю передньої та задньої осі. Це передбачає, що Toyota/Lexus або не публікували ці дані, або вони не були метрикою, яка орієнтована на споживачів для цих розкішних седанів і позашляховиків.
Вам доведеться покладатися на споряджену масу та вантажопідйомність для цих моделей. LX 570 та GX 470 важкі. Без конкретних меж осей вам доводиться ворожити. Але, враховуючи репутацію Lexus у галузі надмірного інженерного виконання, їх осі, ймовірно, мають номінальне навантаження значно вище за споряджену масу. IS-F та GS 450h додають значну вагу силової установки. Просто тримайте вантаж легким.
Lincoln: важкий метал
Lincoln будує вантажівки замасковані під легкові автомобілі. Дані це відбивають.
Mark LT є явним лідером. З 2006 по 2008 рік він має номінальну вантажність 3450 фунтів спереду і 3850 фунтів ззаду. Це рівень вантажівки. Navigator ще надійніший. 2006 показує 3300 фунтів спереду / 4128 фунтів ззаду. До 2007 та 2008 років задня частина збільшується до 4300 фунтів. У 2009 році Navigator переходить на показники 3450 фунтів спереду/3850 фунтів ззаду. Коливання у специфікаціях припускають, що різні пакети осей або рівні комплектації (наприклад, Navigator L проти стандартної версії) можуть мати різні номінальні навантаження. Якщо ви буксируєте причіп на Navigator, перевірте наклейку на одвірку дверей. Надруковані специфікації змінюються залежно від партії виробництва.
Інші моделі Lincoln, такі як MKX, MKZ, Town Car та MKS, нічого не вказують. Обмежтеся Navigator і Mark LT, якщо вам потрібні точні дані про осі.
Варіативність продуктивності Mazda
Лінійка Mazda тут є сумішшю вантажівок, малолітражних автомобілів і спортивних машин. Пікапи серії B2300, B3000, B4000 домінують у таблицях GAWR.
B4000 – це звір. Моделі 2006, 2007, 2008 та 2009 років мають номінальну вантажопідйомність 2850 фунтів спереду та 2750 фунтів ззаду. Висока пропускна здатність. Це пікап середнього розміру.
Малолітражні автомобілі легші. Mazda3 та Mazda5 показують обмежені дані. Mazda5 (2006) має показники 2218 фунтів спереду/2355 фунтів ззаду. Mazda6 (2006) – 2372 фунти спереду / 2119 фунтів ззаду. Зверніть увагу на зниження навантаження ззаду. MazdaSpeed6 ще легше ззаду: 2449 фунтів спереду / 2103 фунти ззаду. Спортивне налаштування часто означає жорсткіші пружини та інші осі, але межа ваги залишається низькою.
MazdaSpeed3 (2007) має показники 2216 фунтів спереду/2064 фунти ззаду. MX-5 (2007) – 2449 фунтів спереду / 2103 фунти ззаду. Передня вісь несе більше ваги майже у всіх цих малолітражних автомобілях. Саме там розташовуються двигун та трансмісія. Не завантажуйте багажник MazdaSpeed3 повністю. Ви перевищите номінальну вантажопідйомність задньої осі, перш ніж досягнете меж підвіски.
Mercedes-Benz: розкіш та AMG
Mercedes-Benz не надає жодних даних про GAWR для своєї лінійки седанів та купе (C-Class, E-Class, S-Class, CLK, CLS, SL, SLK, SLR McLaren). Це включає важковаговиків, таких як ML63 AMG. Це дратує. Вам доведеться припустити, що осі розраховані на споряджену масу автомобіля плюс значну вантажопідйомність, але без конкретних цифр це лише здогад.
G-Class (G500, G55) у 2007 та 2008 роках також не має даних. Це дивовижно для рамного позашляховика. Зазвичай такі вантажівки мають чіткі номінальні навантаження осей.
GL-Class (GL320, GL450, GL550) у 2007 та 2008 роках також порожній.
ML-Class (ML320, ML350, ML500, ML550, ML63 AMG) також порожній.
Це величезний пробіл у даних. Для Mercedes-Benz покладайтеся на номінальну повну масу транспортного засобу (GVWR) мінус споряджена маса, щоб оцінити вантажопідйомність, а потім рівномірно розподіляйте її. Не випробовуйте осі на міцність. Ремонт цих автомобілів коштує дорого.
Mercury: бюджетний бренд Ford
Специфікації Mercury віддзеркалюють специфікації Ford, але часто документовані менш докладно. Ключовою моделлю є Mountaineer.
2006 Mountaineer: 2860 фунтів спереду / 3340 фунтів позаду.
2007-2009: Дані не вказані.
Це значне зниження. 2006 Mountaineer має архітектуру, спільну із Ford Explorer. Задня вісь приймає він основне навантаження. Якщо ви перевозите пасажирів та вантаж у 2006 Mountaineer, тримайте передню частину легкої.
Інші моделі, такі як Grand Marquis, Mariner, Milan, Montego, Monterey та Sable, не мають даних про GAWR. Знову покладайтеся на GVWR та вантажопідйомність. Mariner Hybrid додає вагу батареї. Це впливає на вантажопідйомність, а не обов’язково на GAWR, але розподіл ваги змінюється.
Дані GAWR для Mitsubishi, Nissan, Pontiac, Porsche, Saab, Saturn, Scion, Smart, Subaru, Suzuki та Toyota (2006–2009)
Вантажопідйомність передньої/задньої осі (GAWR) – це не просто число, вигравіруване на одвірку дверей. Це жорстка межа маси, яку кожна вісь може витримати до того, як компоненти підвіски, гальма чи шини почнуть виходити з ладу. Більшість застарілих марок у базах даних їх характеристики зазначені як порожні поля. Це мовчання зазвичай означає, що виробник не публікував дані про розподіл навантаження між передньою та задньою осями для широкої публіки. Однак деякі бренди все ж таки розкрили ці цифри.
Mitsubishi зберігала дані в найсуворішому секреті. Лише пікап Raider демонстрував конкретні показники GAWR для моделей 2006-2009 років. Максимальне навантаження на передню вісь складало 3100 фунтів, на задню – 3600 фунтів. Всі інші моделі – Eclipse, Endeavor, Galant, Lancer, Montero та Outlander – мали порожні записи. Якщо вам потрібні ці цифри, вам доведеться звертатися до прихованих інженерних специфікацій або використати методи ентузіастів автомобільних клубів.
Nissan був трохи прозорішим, особливо щодо своїх важких вантажівок. Модель Altima 2006 мала показник GAWR 2399 фунтів спереду та 1991 фунт ззаду. Це дивний розподіл. Зазвичай на платформах з переднім приводом більше ваги припадає на передню частину через двигун та трансмісію, тому більш високий рейтинг спереду логічний, але різке падіння навантаження на задню вісь виглядає незвичайно. Потім йшли «робочі конячки». Пікап Frontier (2007–2009) стабільно тримав показники 3296 фунтів спереду та 3197 фунтів ззаду. Пікап Titan був справжнім звіром у цьому ряду. Моделі 2007 року мали 3300 фунтів спереду та 3800 фунтів ззаду. У наступні роки конкретні цифри було опущено, але можливості Titan залишалися однією з ключових особливостей.
Дані Pontiac були мізерними. Позашляховик Torrent для 2006, 2007 та 2009 років мав симетричні показники: 2535 фунтів спереду та ззаду. Чисто та ясно. Grand Prix мав лише один запис за 2007 рік: 62 фунти спереду і 38 фунтів ззаду. Це виглядає як помилка у вихідних даних. Межа осі 62 фунти абсурден для седана середнього розміру. Ймовірно, це помилка даних або неправильно позначений показник вантажопідйомності. Моделі G5, G6, G8, Solstice та Vibe також мають порожні записи. У ці роки Pontiac переживав занепад. Не можна навіть звинувачувати їх у поганому відстеженні даних.
Porsche не вказала жодних даних для Cayenne у 2006 році. До 2008 та 2009 років моделі 911, Boxster, Cayenne та Cayman також мали порожні показники GAWR. Високопродуктивна німецька інженерія не завжди приділяє пріоритетну увагу публікації меж осей у специфікаціях. Тут покладаються на шини та налаштування підвіски, щоб утримати все в цілісності.
Saab надала лише кілька фрагментів інформації. Модель 9-7X, загальна з GMC, мала показники 2950 фунтів спереду та 3400 фунтів ззаду у 2008 та 2009 роках. Моделі 9-3 та 9-5 залишилися порожніми. Модель 9-2X, що є універсалом Subaru Impreza зі зміненим брендингом, також була порожньою. Saab була нішевим гравцем. Нішеві виробники не завжди публікують повні таблиці навантажень.
Дані Saturn були аналогічно обмежені. Позашляховик Outlook виділявся. Моделі 2007, 2008 та 2009 років мали показники 3197 фунтів спереду та 3527 фунтів ззаду. Чіткий перекіс у бік задньої осі. Моделі Ion, Relay, Sky, VUE, Aura, Astra та їх гібридні версії були порожніми. Saturn був інтегрований у структуру GM. Їм не потрібно було відрізняти показники осей від Buick або GMC.
Scion не надала жодних даних GAWR для моделей tC, xA, xB чи xD у період 2006–2009 років. Toyota Motor Sales USA не бачила причин публікувати їх.
Smart був ще менш відкритим. Модель fortwo 2008 мала порожній показник GAWR. Це мікрокар. Цифри невеликі. Межі тверді. Його не завантажують як вантажівку.
Subaru вказала порожні специфікації GAWR для всієї лінійки. B9 Tribeca, Baja, Forester, Impreza (седан, універсал, Outback Sport, WRX STI), Legacy (седан, універсал) та Outback не мали даних. Знову ж таки, порожній запис. Subaru покладається на систему повного приводу Symmetrical AWD для розподілу ваги, але це не означає, що вони публікують межі осей.
Suzuki надала деякі цифри для своїх невеликих автомобілів. Модель Aeria 2006-2008 років мала 1918 фунтів спереду та 1940 фунтів ззаду. За нею слідувала Forenza з показниками 1918 фунтів спереду та 1764 фунти ззаду. Модель XL7 варіювалася. У 2006 році було 2205 фунтів спереду та 2866 фунтів ззаду. У 2007–2008 роках показники збільшилися до 2590 фунтів спереду та 2921 фунта ззаду. Модель SX4 2007 року мала 2050 фунтів спереду та 1786 фунтів ззаду. Решта лінійки (Grand Vitara, Reno, Equator) була порожньою.
Toyota була напрочуд вибірковою. Land Cruiser мав показники 3595 фунтів спереду та 4220 фунтів позаду для 2006 та 2007 років. Потім у 2008 та 2009 роках дані зникли. У RAV4 були записи в 2006 (2535/2435), 2007 (4430/4730 – величезний стрибок, ймовірно, інша комплектація або виправлення даних) і 2008 (2535/2435). У 2009 році показники повернулися до нижчих значень. У Tundra 2007 року було 3900 фунтів спереду та 3800 фунтів ззаду. Решта – 4Runner, Avalon, Camry, Corolla, FJ Cruiser, Highlander, Matrix, Prius, Sequoia, Sienna, Tacoma, Venza, Yaris – було порожнім.
Більшість виробників не публікують GAWR. Вони публікують GVWR. Розподіл по осях є внутрішнім.
Ця картина розповідає історію про те, як автовиробники ставилися до своїх клієнтів наприкінці 2000-х. Якщо ви купували вантажівку або важкий позашляховик, вони хотіли, щоб ви знали свої межі. Якщо ви купували седан або спортивний автомобіль, вони припускали, що ви не перевірятимете геометрію підвіски, завантажуючи 2000 фунтів вантажу. Titan, Raider та XL7 отримали ці цифри. Altima, Camry та Corolla отримали мовчання.
Даних немає. Вони не вважалися релевантними середнього покупця. Якщо ви не буксируєте, не перевозите вантаж або не перевантажуєте свій автомобіль, ви ніколи не перевірите ці цифри. Ви просто їздитимете. Але коли ви перейдете цю межу, ви будете шкодувати, що виробник не був більш зрозумілим у тому, де закінчується вісь і починається відмова.
Посилання на GVWR, GCWR, вантажопідйомність та буксирувальну здатність залишаються стандартним способом розрахунку загального навантаження. GAWR – це детальна інформація. Деталь, яку більшість людей ігнорує доти, доки листова ресора не зламається або гальмівний диск не деформується під навантаженням.
Дані GAWR для Volkswagen та Volvo 2006 року
Дані за 2006 рік для Volkswagen дуже мізерні. У таблиці перераховані Golf, GTI, Jetta, Beetle Convertible, Beetle Coupe, Passat Sedan, Phaeton, Rabbit та Touareg. Цифру немає. Тільки прочерки. Якщо ви хочете дізнатися, яку вагу ці німецькі седани можуть фактично передати на свої осі, вам доведеться копати глибше.
Volvo у 2006 році була трохи прозорішою. S80 мав номінальну масу передньої осі (GAWR) 2230 фунтів та 2290 фунтів ззаду. Позашляховик XC90 був створений для більш тяжких навантажень. Він витримував 2820 фунтів спереду та 3150 фунтів ззаду. Решта модельного ряду – C70, S40, S60, V50, V70 і XC70 – залишала простір для здогадів. Числа не надано.
Розбивка за модельним роком 2007
До 2007 року Volkswagen, як і раніше, відмовлявся розкривати конкретні обмеження для осей моделей Eos, GTI, Jetta, варіантів Beetle, Passat, Rabbit та Touareg. Таємниця тривала.
Volvo відкрилася трохи більше, але лише для великого позашляховика. XC90 зберіг свою надійну оцінку 2820/3150 фунтів. Решта модельного ряду Volvo 2007 року, включаючи C70, S40, S60, S80, V50, V70 та XC70, залишилася не зазначеною у цьому конкретному наборі даних. Якщо ви перевозили обладнання C70, ви орієнтувалися на відчуття, а не на технічні характеристики.
Специфікації 2008 року: зміни у рейтингах
Лінійка Volkswagen 2008 року включала Eos, GLI, GTI, Jetta, Beetle Convertible та Coupe, Passat Sedan та Wagon, R32, Rabbit та Touareg 2. Чисел GAWR, як і раніше, немає. Бренд віддав пріоритет іншим показникам.
Дані Volvo за 2008 рік демонструють чітку різницю в можливостях. V70 був розрахований на 2690 фунтів на передній осі та 2513 фунтів на задній. Трохи більше зміщено у бік задньої осі, ніж зазвичай. XC70 трохи помінявся місцями, приймаючи 2800 фунтів спереду та 2646 фунтів ззаду. XC90 залишився постійним зі зміною 2820/3150 фунтів. Ця послідовність припускає, що Volvo залишила підвіску флагманського позашляховика практично без змін у ці ранні роки.
Модельний ряд 2009 року та останні дані
Список Volkswagen 2009 року розширився і включив Routan та Tiguan, а також Eos, GLI, GTI, Jetta Sedan та Sport Wagon, варіанти Beetle, Passat, Rabbit та Touareg 2. Стовпці GAWR залишилися порожніми. Ви можете перевірити їх GVWR (номінальна маса транспортного засобу) або GCWR (номінальна маса в зчіпці) в інших джерелах, але конкретної розбивки по осях цього джерела не було.
Числа Volvo за 2009 рік повністю повторюють дані 2008 року. V70 залишається на рівні 2690/2513 фунтів. XC70 – 2800/2646 фунтів. XC90, як і раніше, 2820/3150 фунтів. C30, C70, S40, S60, S80 і V50, як і раніше, не мають зазначених рейтингів.
Для тих, хто намагається буксирувати чи модифікувати ці старі німецькі автомобілі, відсутність конкретних даних для передньої та задньої осі для більшості моделей є перешкодою. Вам доводиться спиратися на масу спорядженого автомобіля та оцінки вантажопідйомності. Вам доводиться робити розрахунки самостійно.
“GAWR — це максимальна вага, вказана як ємність однієї осьової системи для перевезення вантажу.”
Якщо ви модифікуєте Volvo XC90 2009 року, у вас є жорстке обмеження 3150 фунтів на задній осі. Це залишає вам достатньо місця понад стандартну масу спорядженого автомобіля, але не нескінченний простір. Що стосується Volkswagen Passat 2006? Ви залишаєтеся віч-на-віч з цією проблемою без

























