Hoe u het bruto asgewicht (GAWR) kunt gebruiken om uw wielen op de weg te houden

Je kent de oefening waarschijnlijk al. Je bent op zoek naar een nieuwe vrachtwagen of een gebruikte sedan en je bent geobsedeerd door de gebruikelijke statistieken. MPG. 0-60 keer. Laadvolume in kubieke voet. Paardenkracht. Koppel. Prijs. Dit zijn de cijfers die de klik opleveren.

Maar er is hier een ander soort wiskunde in het spel. Eén die de glanzende brochure niet haalt, maar je ervan weerhoudt een as te breken. Dit wordt bruto asgewicht of GAWR genoemd.

Negeer het op eigen risico.

De definitie waar niemand over praat

GAWR is de maximale hoeveelheid gewicht die een fabrikant zegt dat een specifieke as aankan. We hebben het afzonderlijk over de voor- en achteras. Ze hebben hun eigen grenzen. Uw assen mogen deze limieten nooit overschrijden. Ooit.

“De GAWR van een voertuig is het specifieke gewicht dat door de fabrikant is vastgesteld als het maximaal toegestane gewicht dat op een individuele as kan worden geplaatst.”

Het gaat niet alleen om het metaal van de as zelf. Het gaat over alles aan de auto. Het leeggewicht. Jij. Uw passagiers. De boodschappen. Het gewicht van de tong van de aanhanger als u sleept. Dat wordt allemaal over twee assen verdeeld.

GAWR versus GAW: meng ze niet

Dit is waar mensen struikelen.

GAWR is een statisch getal. Het is opgelost. Het is de limiet.

GAW, of bruto asgewicht, is het werkelijke gewicht dat momenteel op die as drukt. Het verandert elke keer dat u in- of uitstapt. Het verandert wanneer u de kofferbak belaadt.

Stel dat u een pick-up bestuurt. Je hebt vier rotsblokken van 100 pond in het bed gelegd. Totale belasting: 400 pond. Uw GAW gaat met 400 pond omhoog. Uw GAWR blijft hetzelfde.

Haal de rotsblokken eruit. Je GAW daalt. Je GAWR wijkt niet. Het is een hard plafond. Als uw GAW uw GAWR raakt, bevindt u zich in de gevarenzone.

Waarom veiligheid belangrijker is dan specificaties

Fabrikanten stellen deze limieten niet voor niets vast. Overbelasting is niet alleen slecht voor het metaal. Het is slecht voor je overleving.

Zware lasten zijn moeilijk onder controle te houden. Ongelijke ladingen zijn erger. Als u te veel gewicht op de achteras legt, gebeurt er het volgende:

  1. Stuur sterft. De voorkant wordt licht. Het sturen wordt minder responsief. Je verliest precisie.
  2. Remmen falen. Voorremmen zorgen voor het leeuwendeel van de remkracht. Als de achterkant overbelast is, kan de voorkant niet efficiënt werken. Het kan zijn dat je niet op tijd stopt.
  3. Banden knappen. Achterbanden die overbelast zijn, kunnen oververhit raken en scheuren.
  4. Ophangingspauzes. Componenten buigen. Ze knappen. U verliest de controle over het voertuig volledig.

Het is het risico niet waard. Houd uw GAW onder uw GAWR.

Trailers zijn ook anders

Trailers hebben hun eigen GAWR. Bepaald door de aanhangerfabrikant. Het is van cruciaal belang dat deze limiet niet wordt overschreden. Voor trailers is een goede belading nog belangrijker. Een aanhangwagen die slecht in balans is, kan gaan slingeren. Het kan loskomen. Het kan doden.

Waar u uw GAWR kunt vinden

Je hebt geen ingenieursdiploma nodig om dit nummer te vinden. Kijk naar het label aan de binnenkant van het frame van uw bestuurdersdeur. Meestal is het daar. Het grendelgebied.

Als je de sticker niet kunt vinden, ga dan naar internet. De meeste fabrikanten publiceren deze gegevens online.

Hieronder staat ook een lijst. Het heeft betrekking op Acura en Audi voor de periode 2006 tot 2009.

Acura GAWR-lijst

Jaar Model GAWR (voor/achter)
2006 MDX
2006 RL
2006 RSX
2006 TL
2006 TSX
2007 MDX 2888/3175
2007 RL
2007 RDX 2546/2381
2007 TL
2007 TSX 2335/2030
2008 MDX 2888/3175
2008 RL
2008 RSX 2546/2381
2008 TL
2008 TSX 2335/2030
2009 MDX 2888/3175
2009 RL
2009 RSX 2546/2381
2009 TSX 2325/2090

Meer Acura-specificaties:
*Acura GVWR
* Acura GCWR
* Acura laadvermogen
* Acura rijklaar gewicht
* Acura-lading
* Acura-trekvermogen

Audi GAWR-lijst

Jaar Model GAWR (voor/achter)
2006 A3
2006 A4
2006 A6
2006 A8
2006 S4
2006 TT
2007 A3
2007 A4
2007 A6
2007 A8
2007 Q7
2007 RS4
2007 S4
2007 S6
2007 S8
2008 A3
2008 A4
2008 A5
2008 A6
2008 A8
2008 Q7
2008 R8
2008 RS4
2008 S4
2008 S5
2008 S6
2008 S8
2008 TT
2009 A3
2009 A4
2009 A5
2009 A8
2009 Q7
2009 R8
2009 S4
2009 S5
2009 S8
2009 TT

Meer Audi-specificaties:
* Audi GVWR
* Audi GCWR
* Audi laadvermogen
* Audi leeggewicht
* Audi-laadvermogen
* Audi-trekvermogen

BMW aslastwaarden: GAWR-gegevens 2006-2009

Bij de meeste BMW’s uit dit tijdperk ontbreekt de openbare documentatie over het bruto asgewicht (GAWR). Als u op zoek bent naar specifieke gewichtsverdelingen van voor naar achter voor modellen als de E46 325, E60 530 of de E63 M5, loopt u waarschijnlijk tegen een muur aan. Voor de meeste sedans en coupés zijn de gegevens eenvoudigweg niet beschikbaar.

Er is één uitzondering. De Z4.

Voor de BMW Z4 uit 2007 bedraagt ​​de GAWR vooraan 2767 lbs en de achterkant 3770 lbs. Dat is alles. Als u de beoordelingen nodig heeft voor de M3, M5, M6, X3, X5 of de krachtige Alpina B7, is er geen cijfer vermeld. Het gat in de publieke specificaties is opvallend.

Gewichtslimieten Buick: Enclave en Rainier

Buick geeft iets meer duidelijkheid, maar is vlekkerig. De Rainier, een middelgrote SUV gebouwd op de GMT360-architectuur, heeft een GAWR vooraan van 2950 lbs en een achterkant van 3200 lbs. Deze gegevens gelden voor zowel de modeljaren 2006 als 2007.

De Terraza, een rebadged Pontiac Torrent, weegt 1148 lbs voor en 960 lbs achter. Dat achternummer is verrassend laag voor een crossover van zijn formaat. Je zou je moeten afvragen wat de nalevingslimiet van de achterwielophanging is.

In 2008 verving de Enclave de Rainier en Terraza. Het nieuwe op de GMT900 gebaseerde vlaggenschip heeft een GAWR vooraan van 3197 lbs en een achteraan van 3527 lbs. Deze beoordeling blijft consistent gedurende het modeljaar 2009. LaCrosse en Luzern hebben nog steeds geen papieren.

Cadillac-asbeoordelingen: Escalade-dominantie

De GAWR-gegevens van Cadillac zijn zelfs schaarser dan die van BMW. De CTS en DTS hebben geen gepubliceerde beoordelingen. De krachtige CTS-V en STS-V zijn ook stil.

De Escalade-lijn is de enige bron van harde cijfers.

De Escalade uit 2006 weegt 3350 lbs voor en 4000 lbs achter. De ESV-versie schakelt naar 3060 lbs voor en 2809 lbs achter. De EXT, met zijn verlengde bed, springt naar 3800 lbs voor en 4000 lbs achter.

Deze cijfers verdwijnen voor de modeljaren 2007-2009. De Escalade Hybrid, geïntroduceerd in 2009, mist ook een beursgenoteerde GAWR. Als u zware aftermarket-bumpers of lieren gebruikt op een Escalade ESV uit 2008, vliegt u blind.

Chevrolet: de datarijkdom

Chevrolet vermeldt feitelijk GAWR-nummers. Dit maakt het het meest bruikbare merk in deze dataset voor de planning van de gewichtsverdeling.

De lichte vrachtwagens domineren de lijst. De Silverado 1500 uit 2006 heeft een vermogen aan de voorkant van 3650 lbs en een achterkant van 4000 lbs. De hybrideversie verwisselt dit naar 3925 lbs voor en 3750 lbs achter, waarbij het gewicht naar voren wordt verplaatst om plaats te bieden aan de elektromotor en het accupakket. Het SS-model blijft stabiel op 3600 lbs voor en achter.

Zware vrachtwagens vertellen een ander verhaal. De Silverado 3500 HD uit 2006 heeft een voorkant van 4670 kg en een enorme achterkant van 8550 kg. De gegevens van 2009 laten een significante verschuiving zien voor de 1500. De GAWR vooraan springt naar 6800 lbs, terwijl de achterkant daalt naar 3650 lbs. Deze omkering suggereert een verandering in de asconfiguratie of beoordelingsmethodologie voor het nieuwere platform.

De Colorado blijft tussen 2006 en 2008 consistent met een gewicht van 2533 lbs voor en 2896 lbs achter. In 2009 stijgt de voorste GAWR echter tot 5000 lbs, terwijl de achterkant op 2633 lbs blijft. Dat is een vreemde ongelijkheid. Het impliceert een toevoeging van zware componenten aan de voorkant of een structurele versterking die niet gepaard ging met upgrades aan de achterkant.

SUV’s hebben ook duidelijke cijfers. De Tahoe en Suburban (1500-serie) wegen respectievelijk 3200/3750 lbs en 3200/4200 lbs in 2006. In 2009 daalt de GAWR vooraan van de TrailBlazer van 2950 lbs naar 2450 lbs. Ondertussen komt de nieuwe Traverse binnen met een gewicht van 3197 lbs voor en 3527 lbs achter, passend bij de Cadillac SRX- en Buick Enclave-nummers.

Chrysler en Dodge: de Aspen-factor

De gegevens van Chrysler ontbreken vrijwel geheel. De 300, Sebring, Pacifica en Town & Country hebben geen beursgenoteerde GAWR. De enige uitzondering is de Aspen.

De Aspen, een GMT900-broer of zus van de Chevrolet Tahoe, weegt 3100 lbs voor en 3900 lbs achter. Deze beoordeling blijft bestaan ​​van 2006 tot en met 2009. De Aspen Hybrid verschuift in 2009 de voorkant naar 3600 lbs, wat opnieuw het gewichtsverlies van de voortschrijdende elektrificatie aantoont.

Dodge deelt de Aspen-gegevens, maar biedt meer voor zijn vrachtwagenlijn. De Ram 1500 heeft een gewicht van 3700 lbs voor en 3900 lbs achter voor 2006-2008. In 2009 verdwijnt de Ram 1500 geheel van de lijst.

Bij de zware Rams worden de cijfers interessant. De Ram 3500 uit 2006 weegt 4110 lbs voor en 9350 lbs achter. In 2009 daalt die achterste GAWR tot 6200 lbs. De voorkant neemt toe tot 4750 lbs. Dit is een aanzienlijke vermindering van de capaciteit aan de achterzijde. Je zou kunnen aannemen dat dit te wijten is aan herontwerpen van de ophanging of een herclassificatie van de laadvermogenlimieten. De Ram 2500 ziet ook een daling van 6000 lbs achter in 2007 naar 4630 lbs in 2009.

De Sprinter-bestelwagens leveren specifieke gegevens voor het tijdperk 2006-2009. De 2500 bestelwagen heeft een gewicht van 3857/5356 lbs (2006) en weegt in latere jaren rond de 3970/5360 lbs. De 3500 bestelwagen haalt in 2006-2008 een maximum van 4080/7060 lbs voor/achter, en laat de achterkant in 2009 zakken tot 4410 lbs.

De Dodge Nitro, Journey en Avenger missen GAWR-vermeldingen. Ook de Challenger en Charger zijn stil. Het is frustrerend voor iedereen die probeert te verifiëren of een aangepaste Nitro de achteras overbelast.

Waarom deze gegevens belangrijk zijn

Voor dagelijks rijden heeft u geen GAWR nodig. Je hebt het nodig tijdens het laden.

Als je een boot sleept met een Tahoe, drukt het tonggewicht op de achteras. De achterste GAWR van de Tahoe uit 2006 is 3750 lbs. Als uw leeggewicht 5200 lbs is en u voegt 100 lbs passagiers, uitrusting en een tonggewicht van 500 lbs toe, dan eet u al aan die limiet van 3750 lbs alleen voor de achteras.

De hybride varianten laten consequent een hogere GAWR aan de voorkant zien. Dit komt doordat de accupakketten zwaar zijn en zich onder de achterbank of in de bagageruimte bevinden, waardoor de statische gewichtsverdeling naar voren verschuift. Als u een standaard Silverado 1500 ruilt voor een hybride, verplaatst u 275 kg gewicht naar voren. Uw voorwielophanging draagt ​​nu meer belasting dan de bedoeling was.

De Chevrolet Colorado uit 2009 is de grootste anomalie. Een front-GAWR van 5000 lbs op een middelgrote pick-up is uitzonderlijk hoog. Tenzij u massieve aftermarket-banden en versterkte draagarmen aan de voorzijde gebruikt, overschrijdt u waarschijnlijk de ontwerplimieten van de standaardophanging als u een voorbumper, lier en imperiaal toevoegt.

De daling van de GAWR achteraan van de Ram 3500 van 9350 naar 6200 lbs is ook verdacht. Dat is een reductie van 30%. Het suggereert een verandering in de manier waarop GM/Dodge de compliantielimiet van de achteras beoordeelde ten opzichte van de structurele sterkte ervan. Of misschien realiseerden ze zich dat de meeste eigenaren die limiet van 9000 pond niet overschreden en pasten ze de sticker aan om de naleving in de echte wereld weer te geven in plaats van theoretische faalpunten.

Controleer uw eigen lading. Vertrouw niet alleen op de GVWR. De aslimieten zijn degene die een bladveer zullen buigen of een veerpootbevestiging zullen breken.

Ford-belastingslimieten per modeljaar

De cijfers liegen niet. Als je probeert uit te vinden of je Ford die aanhanger daadwerkelijk kan trekken of dat je alleen maar de achteras gaat smelten, heb je het bruto asgewicht nodig. Het is de harde limiet per as. Niet de hele vrachtwagen. Alleen de voorkant of alleen de achterkant. Kijk naar de E-serie uit 2006. De E-350 Super Duty weegt 3700 pond aan de voorkant en duwt 6195 naar achteren. Dat is een ernstige vooringenomenheid aan de achterkant. Dat negeer je niet zomaar.

In 2007 viel de Explorer weg. We hebben het over 2860 voor en 3340 achter. Dat is een merkbare verlaging ten opzichte van de 3240/3600-verdeling van vorig jaar. Waarom? Aanpassingen aan de opschorting? Gewichtskruip? Maakt niet uit. Het specificatieblad wel. De vrachtwagens uit de F-serie bleven consistent. De F-150 bleef jarenlang stabiel op 3450/3800. Het is saai. Het is betrouwbaar. Dat is wat je wilt als je hout vervoert, niet als je aan het racen bent.

Dan is er de F-350 uit 2008. De achterste GAWR sprong naar 6262. Een kleine hobbel, maar op een heavy-duty machine telt elk pond. De E-serie kreeg in 2008 ook een lichte stijging over de hele linie. De E-150 achteraan ging van 5120 naar… wacht, het bleef 5120. Maar de E-250 achteraan bereikte 5520. De E-350 Super Duty daalde lichtjes naar 6084. De cijfers verschuiven.

De F-450 in 2008 was een beest. 5600 voorkant. 9500 achter. Dat is een tandemasopstelling of een zwaar versterkte single. Je zet geen compacte auto op die achteras en verwacht dat hij het doet. De F-150 uit 2009 sprong naar 3800 achter. Een volle 400 pond. Dat is een aanzienlijke toename van het laadvermogen voor een halve ton.

GMC-aswaarden en capaciteit

GMC speelt een soortgelijk spel. De Sierra 1500 zat in 2006 op 3150 voor en 3686 achter. In 2007 kreeg die voorkant een boost naar 3200. De achterkant hield stand. In de Sierra 2500 wordt het zwaar. 4410 front in 2006. Daarna daalde het naar 4200 in 2007 en bleef daar. De achterkant bleef vergrendeld op 6084. Consistentie is essentieel voor de 2500-serie.

De Sierra 3500 is anders. 2006 had een enorme frontrating van 4800. In 2007 daalde het naar 4200. Waarom deze verlaging? Misschien standaardisatie. De achterkant daalde ook van 6500 naar 6390. Het is een reductie. Daar moet u rekening mee houden als u een zware gereedschapslading plant.

De Acadia verscheen in 2007 met 3197 voor en 3527 achter. Dat bleef zo ​​tot en met 2009. Eenvoudig. De Yukon Hybrid kwam in 2008 overeen met de gas-Yukon op 3200/4100. Geen boete voor het accugewicht in de aswaarderingen. Dat is goed nieuws voor de milieubewuste transporteur.

Specificaties Honda gewichtsverdeling

Honda is lastig. Het grootste deel van hun opstelling vermeldt GAWR niet in deze tabellen. Het akkoord? Leeg. De civiel? Blank in 2006. In 2007 verscheen de Civic met 2310 voor en 2290 achter. Bijna een breuk. Evenwichtig. Dat is typisch Honda. Voor een compacte auto heb je geen enorme achteras nodig.

De Odyssee is het werkpaard. Van 2006 tot 2009 waren er 2833 voor en 3197 achter. Stabiel. De Pilot begon in 2007 met 2865 voor en 3155 achter. In 2009 werd die voorkant sterker op 2921, en de achterkant op 3196. Een kleine verschuiving in balans. De Ridgeline had in 2006 een rare frontrating. 309? Nee, dat is in sommige bronnen een typefout, maar in de tabel staat 309 voor en 3252 achter voor het model uit 2006. Wacht, als je beter naar de gegevens van 2007 kijkt, springt het naar het 3105-front. Het cijfer uit 2006 lijkt op een gegevensinvoerfout of een specifieke trimbeperking. 2007+ is consistent met 3105 voor en 3252 achter.

Duurzaamheidslimieten van Hummer

Hummer rommelde niet. De H2 in 2006 had 4000 voor en 5000 achter. Dat is alles. Dat bleef zo ​​tot en met 2009. Geen veranderingen. Geen upgrades. Vier jaar lang dezelfde heavy-duty-classificatie. De H1 Alpha was de uitschieter. 4100 voorzijde. 6800 achter. Een enorme bias aan de achterkant. Op die achteras zou je een huisje kunnen zetten. De H3? Leeg. Misschien had hij de vermelde beoordeling niet nodig, of misschien was hij niet op dezelfde manier beoordeeld voor zwaar slepen. De H3T volgde hetzelfde blanco patroon. Je wist wat je kreeg met een Hummer. Je vervoerde geen lichte lasten.

Belastingslimieten voor Hyundai en Infiniti

Hyundai is schaars. De Santa Fe zat in 2007 en 2008 op 2976 voor en 3197 achter. De Entourage kwam overeen met 2998 voor en 3064 achter. De Sonate? Niets. De Elantra? Niets. Voor de kleinere auto’s hield Hyundai de cijfers rustig. De Veracruz kwam in die jaren niet voor in deze specifieke GAWR-tabellen.

Infiniti is vrijwel geheel blanco. De FX35? Leeg. De M45? Leeg. De QX56? Leeg. Ze hebben de asbeoordelingen niet in deze dataset gepubliceerd. Je zou dieper in de deurpoststickers of de gebruikershandleidingen moeten graven. De EX35 verscheen in 2008 maar bleef blanco. Het is vreemd. Luxemerken hanteren doorgaans strengere toleranties, maar de cijfers ontbreken.

Asbeoordelingen van Isuzu en Jaguar

Isuzu is duidelijk. De Ascender had van 2006 tot 2008 2950 voor en 3200 achter. Geen veranderingen. De vrachtwagens uit de i-serie? De i-280 had in 2006 2533 voor en 2896 achter. De i-350 volgde met 2753 voor en 2896 achter. In 2007 veranderde de naam in i-290 en i-370. De beoordelingen bleven identiek. 2533 voor en 2896 achter voor beide. Stabiliteit is het thema.

Jaguar is ook grotendeels blanco. De S-Type, X-Type, XJ8, XJR, XK8, XKR? Helemaal blanco in 2006. De XK verscheen in 2007 en bleef blanco tot en met 2009. De XF in 2009? Leeg. Jaguar wil niet dat u zich zorgen maakt over de asgewichten. Ze willen dat je je zorgen maakt over de leerkwaliteit. De cijfers zijn er simpelweg niet. Als u een Jaguar sleept, staat u er alleen voor.

Wat deze cijfers betekenen voor uw build

GAWR is geen suggestie. Het is een plafond. Steek het over en je riskeert structureel falen. De vooras verwerkt de stuur- en remkrachten. De achterkant zorgt voor het laadvermogen en het trekgewicht. Als uw beladen voertuig meer gewicht op één as legt dan de GAWR, speelt u roulette met uw ophangingscomponenten.

Kijk nog eens naar de Ford F-350. 6100 achter in 2006. Daarna 7000 in 2007. Een stijging van 900 pond. Dat is een enorm verschil in wat u legaal en veilig kunt meenemen. Als je een model uit 2006 zou kopen en het zou proberen te gebruiken als een model uit 2007, zou je overbelast raken.

De GMC Sierra 3500 daalde van 4800 naar 4200 front. Dat is een reductie van 600 pond. Als je een zware lier hebt

Jeep-aslimieten per model

Als u een Jeep aanpast, is het niet onderhandelbaar over het bruto asgewicht (GAWR). Het grootste deel van de line-up van begin tot midden jaren 2000 slaat deze gegevens over, waarschijnlijk omdat fabrikanten er geen prioriteit aan gaven deze te publiceren voor standaard straatversiering. De uitzonderingen zijn de werkpaarden en de off-roaders.

De Jeep Liberty bleef stabiel op een GAWR van 2750 pond vooraan en 3150 pond achteraan in 2006 en 2007. Die opstelling ondersteunt het middelgrote frame van de compacte SUV zonder dat grote versterking nodig is.

De Wrangler-lijn vertelt een ander verhaal. De JK uit 2006 (of TJ, afhankelijk van de uitrusting) zat op 2200 voor en 2650 achter. Maar in 2007 waren die aantallen gestegen. De Wrangler- en Wrangler Unlimited-modellen uit 2007, 2008 en 2009 hadden allemaal een vermogen van 2650 pond voor en 3400 pond achter. Dat is een enorme capaciteitsverbetering. Het suggereert sterkere assen of een verschuiving in de manier waarop de gewichtsverdeling werd berekend voor het nieuwere platform. Als je een rotscrawler bouwt, is die achterste GAWR je harde limiet voordat de asbuizen beginnen te kreunen.

Kia’s conservatieve belastingswaarden

Kia’s benadering van GAWR-gegevens is schaars. De meeste sedans en cross-overs uit dit tijdperk vermelden simpelweg niet de limieten voor de voor- en achteras in de openbare specificaties. Je moet ervoor graven.

De minivan Kia Sedona is consistent. Modellen uit 2006 en 2007 hebben een vermogen van 2998 pond voor en 3064 pond achter. Zware vervoerders hebben die cijfers nodig. De Sedona uit 2008 laat de vermelde specificaties vallen, wat vervelend is als je zwaar sleept.

De Kia Sorento -crossover is zwaarder. De modellen uit 2006 en 2007 wegen 3307 pond voor en achter. Symmetrische beoordelingen. Zeldzaam voor SUV’s, maar mogelijk met onafhankelijke voorwielophanging en robuuste achteras.

Kleine auto’s vertellen een ander verhaal. De Kia Rio en Rio 5 (2007-2008) hebben een nominaal gewicht van 1918 pond vooraan en 1874 pond achteraan. Kleine marges. Je gooit geen tassen achterin een Rio uit 2007 en verwacht met een volle tank onder de limiet te blijven. De Sportage (2006-2008) zit op 2579 voor / 2425 achter. De vooras draagt ​​meer belasting, waarschijnlijk als gevolg van het motorgewicht en de plaatsing van de transmissie.

Ontbrekende gegevens van Land Rover

Land Rover hield hun asbeoordelingen dichter bij het vest. Voor de LR3, Range Rover en Range Rover Sport tonen de jaren 2006 tot en met 2008 nul GAWR-gegevens. Dit is vreemd voor luxe SUV’s waarbij de gewichtsverdeling van cruciaal belang is voor het afstemmen van de luchtvering.

De uitzondering is de LR2 uit 2009. Dat model vermeldt 2885 pond voor en 2995 pond achter. Let op de onbalans. De achterkant kan aanzienlijk meer aan. Dit zou de plaatsing van de motor of het specifieke asontwerp van de LR2 kunnen weerspiegelen in vergelijking met het grotere LR3-platform. Als u overlandt in een LR2 uit 2009, overbelast dan de voorkant niet. De vooras is hier de zwakke schakel.

Lexus: precisietechniek, schaarse specificaties

Lexus-fans verwachten precisie. De GAWR-gegevens weerspiegelen een soortgelijk gebrek aan transparantie. Van 2006 tot 2009 vertoonde elk vermeld Lexus-model (ES, GS, IS, LS, RX, GX, LX, SC) geen GAWR-uitval voor/achter. Dit suggereert dat Toyota/Lexus het niet heeft gepubliceerd of dat het geen consumentgerichte maatstaf was voor deze luxe sedans en SUV’s.

Bij deze modellen zult u moeten vertrouwen op het leeggewicht en het laadvermogen. De LX 570 en GX 470 zijn zwaar. Zonder specifieke aslimieten, je raadt het al. Maar gezien de reputatie van Lexus op het gebied van over-engineering, worden hun assen waarschijnlijk ruim boven het leeggewicht gewaardeerd. De IS-F en GS 450h voegen een aanzienlijk gewicht toe aan de aandrijflijn. Houd de bagage gewoon licht.

Lincoln’s heavy metal

Lincoln bouwt vrachtwagens vermomd als auto’s. De gegevens weerspiegelen dat.

De Mark LT is het duidelijke hoogtepunt. Van 2006 tot 2008 heeft hij een GAWR vooraan van 3450 pond en een GAWR achteraan van 3850 pond. Dat is een vrachtwagenbeoordeling. De Navigator is nog robuuster. 2006 zit op 3300 voor / 4128 achter. In 2007 en 2008 springt de achterkant naar 4300 pond. De Navigator uit 2009 schakelt over naar 3450 voor / 3850 achter. De fluctuatie in de specificaties suggereert dat verschillende aspakketten of uitrustingsniveaus (zoals de Navigator L versus standaard) verschillende beoordelingen kunnen hebben. Als u met een Navigator sleept, controleer dan de sticker op de deurstijl. De gedrukte specificaties variëren per productierun.

Andere Lincolns zoals de MKX, MKZ, Town Car en MKS vermelden niets. Blijf bij de Navigator en Mark LT als je harde asnummers nodig hebt.

Mazda’s prestatievariantie

Het aanbod van Mazda hier is een mix van vrachtwagens, kleine auto’s en prestatiemachines. De pick-uptrucks uit de B-serie (B2300, B3000, B4000) domineren de GAWR-hitlijsten.

De B4000 is het beest. De modellen uit 2006, 2007, 2008 en 2009 wegen 2850 pond voor en 2750 pond achter. Hoge capaciteit. Dit is een middelgrote vrachtwagen.

Kleine auto’s zijn lichter. De Mazda3 en Mazda5 tonen beperkte gegevens. De Mazda5 (2006) is 2218 voor / 2355 achter. De Mazda6 (2006) heeft 2372 voor / 2119 achter. Let op de achterwaartse val. De MazdaSpeed6 is nog lichter aan de achterkant: 2449 voor / 2103 achter. Prestatieafstemming betekent vaak stijvere veren en andere assen, maar de gewichtslimiet blijft laag.

De MazdaSpeed3 (2007) heeft 2216 voor / 2064 achter. De MX-5 (2007) is 2449 voor / 2103 achter. Bij bijna al deze kleine auto’s draagt ​​de vooras meer gewicht. Het is waar de motor en de trans zitten. Laad de kofferbak van een MazdaSpeed3 niet tot de rand. Je overschrijdt de achterste GAWR voordat je de ophangingslimieten bereikt.

Mercedes-Benz: luxe en AMG’s

Mercedes-Benz levert nul GAWR-gegevens voor hun sedan- en coupéreeks (C-Klasse, E-Klasse, S-Klasse, CLK, CLS, SL, SLK, SLR McLaren). Dit geldt ook voor de zware spelers zoals de ML63 AMG. Het is frustrerend. Je moet ervan uitgaan dat de assen geschikt zijn voor het leeggewicht van het voertuig plus een gezond laadvermogen, maar zonder cijfers is het een gok.

Ook de G-Klasse (G500, G55) in 2007 en 2008 laat geen gegevens zien. Dat is verrassend voor een body-on-frame off-roader. Meestal hebben die vrachtwagens duidelijke asbeoordelingen.

De GL-Klasse (GL320, GL450, GL550) in 2007 en 2008 is ook blanco.

De ML-Klasse (ML320, ML350, ML500, ML550, ML63 AMG) is ook blanco.

Dit is een enorm gat in de gegevens. Bij Mercedes-Benz kunt u uitgaan van het bruto voertuiggewicht (GVWR) minus het rijklaar gewicht om het laadvermogen te schatten en dit vervolgens gelijkmatig te verdelen. Test de assen niet. Deze auto’s zijn duur om te repareren.

Mercury: het budgetmerk van Ford

De specificaties van Mercury komen overeen met die van Ford, maar zijn vaak minder gedocumenteerd. De Bergbeklimmer is de sleutel.

2006 Bergbeklimmer: 2860 voor / 3340 achter.
2007-2009: Geen gegevens vermeld.

Deze daling is aanzienlijk. De Mountaineer uit 2006 deelt de architectuur met de Ford Explorer. De achteras neemt het grootste deel van de lading op. Als u passagiers en vracht vervoert in een Mountaineer uit 2006, houd dan de koplamp aan.

Andere modellen zoals de Grand Marquis, Mariner, Milan, Montego, Monterey en Sable tonen geen GAWR-gegevens. Vertrouw opnieuw op GVWR en laadvermogen. De Mariner Hybrid voegt gewicht toe aan de batterij. Dat heeft invloed op de payload, niet noodzakelijkerwijs op GAWR, maar de distributie verandert.

Mitsubishi, Nissan, Pontiac, Porsche, Saab, Saturn, Scion, Smart, Subaru, Suzuki en Toyota GAWR-gegevens (2006-2009)

Het bruto asgewicht (GAWR) is niet zomaar een getal dat op een deurpost is gestempeld. Het is de harde limiet voor hoeveel massa elke as kan dragen voordat onderdelen van de ophanging, remmen of banden het begeven. De meeste oudere merken vermelden hun specificaties als lege ruimtes in databases. Die stilte betekent meestal dat de fabrikant geen gegevens over de verdeling van de voor- en achterkant voor het grote publiek heeft gepubliceerd. Maar een paar merken gaven de cijfers op.

Mitsubishi hield het strak. Alleen de Raider-pick-up liet specifieke GAWR-cijfers zien voor de modellen van 2006 tot 2009. De vooras bereikte een maximum van 3100 lbs, de achteras 3600 lbs. Al het andere – de Eclipse, Endeavour, Galant, Lancer, Montero en Outlander – werd geleverd met blanco vermeldingen. Als je die cijfers nodig hebt, kijk je naar verborgen technische specificaties of hacks van de eigenaarsclub.

Nissan was iets transparanter, vooral met hun zware lifters. De Altima uit 2006 had een GAWR vooraan van 2399 lbs en een achterkant van 1991 lbs. Dat is een vreemde verdeling. Gewoonlijk plaatsen platforms met voorwielaandrijving meer gewicht aan de voorkant vanwege de motor en de transmissie, dus een hogere beoordeling vooraan is logisch, maar de drop-off aan de achterkant is steil. Toen kwamen de werkpaarden. De Frontier (2007-2009) bleef stabiel op 3296 lbs voor en 3197 lbs achter. De Titan pick-up was het beest van het stel. Modellen uit 2007 zagen 3300 lbs vooraan en 3800 lbs achterin. In latere jaren daalden de specifieke cijfers, maar de capaciteiten van de Titan bleven een belangrijk kenmerk.

De gegevens van Pontiac waren schaars. De Torrent SUV noteerde voor en achter 2535 lbs voor 2006, 2007 en 2009. Symmetrisch. Schoon. De Grand Prix had voor 2007 één inschrijving: 62 lbs voor, 38 lbs achter. Dat lijkt op een typefout in de brongegevens. Een aslimiet van 62 pond is absurd voor een middelgrote sedan. Het is waarschijnlijk een gegevensfout of een verkeerd gelabeld payload-cijfer. De G5, G6, G8, Solstice en Vibe vertonen allemaal blanco’s. Pontiac stierf in deze jaren. Je kunt ze niet eens de schuld geven van slechte datatracking.

Porsche vermeldde in 2006 niets voor de Cayenne. In 2008 en 2009 vertoonden de 911, Boxster, Cayenne en Cayman allemaal blanco GAWR-splitsingen. Hoogwaardige Duitse techniek geeft niet altijd prioriteit aan openbare aslimieten in de specificatiebladen. Je vertrouwt op de banden en de afstelling van de ophanging om alles bij elkaar te houden.

Saab bood een paar broodkruimels aan. De 9-7X, gedeeld met GMC, toonde in 2008 en 2009 2950 lbs voor en 3400 lbs achter. De 9-3 en 9-5 bleven blanco. De 9-2X, een met een badge ontworpen Subaru Impreza-wagen, was ook blanco. Saab was een nichespeler. Nichespelers publiceren niet altijd uitgebreide lastdiagrammen.

De gegevens van Saturnus waren eveneens beperkt. De Outlook SUV viel op. De modellen uit 2007, 2008 en 2009 vermeldden allemaal 3197 lbs voor en 3527 lbs achter. Een duidelijke bias aan de achterkant. De Ion, Relay, Sky, VUE, Aura, Astra en hun hybride varianten waren allemaal blanco. Saturnus werd opgevouwen in de structuur van GM. Ze hoefden hun aswaarderingen niet te onderscheiden van Buick of GMC.

Scion bood nul GAWR-gegevens aan voor de tC, xA, xB of xD in de periode 2006-2009. Toyota Motor Sales USA zag geen reden om het te publiceren.

Smart was zelfs nog minder aanstaande. De Fortwo uit 2008 vertoonde een blanco GAWR-splitsing. Het is een brommobiel. De aantallen zijn klein. De grenzen zijn krap. Je laadt hem niet als een vrachtwagen.

Subaru vermeldde blanco GAWR-specificaties voor de hele line-up. B9 Tribeca, Baja, Forester, Impreza (Sedan, Wagon, Outback Sport, WRX STI), Legacy (Sedan, Wagon) en Outback vertoonden allemaal geen gegevens. Wederom een ​​blanco invoer. Subaru vertrouwt op hun Symmetrical AWD-systeem om het gewicht te verdelen, maar dat betekent niet dat ze de aslimieten hebben gepubliceerd.

Suzuki gaf enkele cijfers op voor hun kleinere auto’s. De Aeria uit 2006-2008 had een gewicht van 1918 lbs voor en 1940 lbs achter. De Forenza volgde met 1918 voor en 1764 achter. De XL7 was gevarieerd. 2006 had 2205 voor, 2866 achter. 2007-2008 gestoten naar 2590 voor, 2921 achter. De SX4 vermeldde in 2007 2050 voor, 1786 achter. De rest van de line-up (Grand Vitara, Reno, Equator) was blanco.

Toyota was verrassend selectief. De Land Cruiser had in 2006 en 2007 een gewicht van 3595 lbs voor en 4220 lbs achter. In 2008 en 2009 ging hij blanco. De RAV4 had inzendingen in 2006 (2535/2435), 2007 (4430/4730 – een enorme sprong, waarschijnlijk een andere trim of datacorrectie) en 2008. (2535/2435). 2009 keerde terug naar het lagere cijfer. De toendra vermeldde in 2007 3900 voor en 3800 achter. Al het andere – 4Runner, Avalon, Camry, Corolla, FJ Cruiser, Highlander, Matrix, Prius, Sequoia, Sienna, Tacoma, Venza, Yaris – was blanco.

De meeste fabrikanten publiceren geen GAWR. Ze publiceren GVWR. De splitsing is intern.

Dit patroon vertelt een verhaal over hoe autobedrijven eind jaren 2000 naar hun klanten keken. Als je een vrachtwagen of een zware SUV kocht, wilden ze dat je je grenzen kende. Als je een sedan of een sportwagen zou kopen, gingen ze ervan uit dat je de ophangingsgeometrie niet zou testen met 2000 pond vracht. De Titan and Raider en XL7 kregen de nummers. De Altima, Camry en Corolla kregen stilte.

Het is niet zo dat de gegevens ontbreken. Het is dat de gegevens niet als relevant werden beschouwd voor de gemiddelde koper. Tenzij u uw voertuig sleept, vervoert of overlaadt, zult u deze cijfers nooit controleren. Je rijdt gewoon. Maar als je die grens overschrijdt, zou je willen dat de fabrikant duidelijker was geweest over waar de as eindigt en het falen begint.

De koppelingen naar GVWR, GCWR, laadvermogen en trekvermogen blijven de standaardmanier om het totale laadvermogen te berekenen. GAWR is het gedetailleerde detail. Het detail dat de meeste mensen negeren totdat een bladveer breekt of een remrotor onder de spanning kromtrekt.

2006 Volkswagen en Volvo GAWR-gegevens

De gegevens over 2006 voor Volkswagen zijn schaars. De tabel bevat Golf, GTI, Jetta, Beetle Convertible, Beetle Coupe, Passat Sedan, Phaeton, Rabbit en Touareg. Er zijn geen cijfers. Gewoon streepjes. Je moet dieper graven als je wilt weten hoeveel gewicht deze Duitse sedans daadwerkelijk op hun assen kunnen zetten.

Volvo was in ’06 iets transparanter. De S80 had een bruto asgewicht vooraan (GAWR) van 2230 lbs en 2290 lbs aan de achterkant. De XC90 SUV is gebouwd voor het zwaardere werk. Hij verwerkte 2820 lbs vooraan en 3150 lbs achteraan. De rest van het assortiment – ​​de C70, S40, S60, V50, V70 en XC70 – liet je raden. Geen cijfers verstrekt.

Uitsplitsing modeljaar 2007

In 2007 weigerde Volkswagen nog steeds de specifieke aslimieten voor de varianten Eos, GTI, Jetta, Beetle, Passat, Rabbit en Touareg te delen. Het mysterie ging door.

Volvo ging iets verder open, maar alleen voor de grote SUV. De XC90 behield zijn stevige beoordeling van 2820/3150 lbs. De rest van de Volvo-selectie uit 2007, inclusief de C70, S40, S60, S80, V50, V70 en XC70, bleef niet vermeld in deze specifieke dataset. Als je in een C70 spullen vervoerde, reed je op gevoel, niet volgens het boekje.

Specificaties 2008: verschuivingen in beoordeling

Volkswagen’s line-up voor 2008 omvatte de Eos, GLI, GTI, Jetta, Beetle Convertible en Coupé, Passat Sedan en Wagon, R32, Rabbit en de Touareg 2. Nog steeds geen GAWR-nummers. Het merk gaf hier prioriteit aan andere statistieken.

De gegevens van Volvo uit 2008 laten een duidelijke splitsing in capaciteit zien. De V70 had een nominaal vermogen van 2690 lbs op de vooras en 2513 lbs aan de achterkant. Iets meer achterwaarts gericht dan normaal. De XC70 wisselde enigszins van plaats, waarbij hij 2800 pond vooraan en 2646 pond achteraan in beslag nam. De XC90 bleef consistent met de configuratie van 2820/3150 lbs. Deze consistentie suggereert dat Volvo de ophangingshardware van de vlaggenschip-SUV de afgelopen jaren grotendeels ongewijzigd heeft gelaten.

Line-up 2009 en definitieve gegevenspunten

De Volkswagen-lijst van 2009 werd uitgebreid met de Routan en Tiguan, naast de Eos, GLI, GTI, Jetta Sedan en Sport Wagon, Beetle-varianten, Passat, Rabbit en Touareg 2. De GAWR-kolommen bleven leeg. U kunt hun GVWR (Gross Vehicle Weight Rating) of GCWR (Gross Combined Weight Rating) elders controleren, maar de specifieke asstoring stond niet in deze bron.

De cijfers van Volvo uit 2009 weerspiegelen exact 2008. De V70 heeft een gewicht van 2690/2513 lbs. De XC70 weegt 2800/2646 lbs. De XC90 weegt nog steeds 2820/3150 lbs. De C30, C70, S40, S60, S80 en V50 hebben nog steeds geen vermelde beoordelingen.

Voor degenen die deze oudere Duitse auto’s proberen te slepen of aan te passen, is het ontbreken van specifieke gegevens voor de voor- en achterkant voor de meeste modellen een hindernis. U blijft achter met de schattingen van het leeggewicht en het laadvermogen. Je moet de wiskunde zelf doen.

“GAWR is het maximale gewicht dat wordt gespecificeerd als het draagvermogen van een enkelassysteem.”

Als u een Volvo XC90 uit 2009 aanpast, geldt er een harde limiet van 3150 lbs aan de achterkant. Dat laat je voldoende ruimte over het standaard leeggewicht, maar niet oneindig veel ruimte. Voor een VW Passat uit 2006? Je staat er alleen voor zonder