Пристрій сучасного двигуна

Розподіл горючої суміші буває гомогенним і пошаровим.

Гомогенне розподіл горючої суміші здійснюється в тих двигунах де впорскування палива відбувається у впускний трубопровід і рівномірно розподіляється в камері згоряння з однаковим надлишком повітря. (Нотатки коефіцієнт надлишку повітря показує нам ставлення теоретично необхідної кількості повітря до того, що є в наявності).

Пошаровий розподіл горючої суміші, коли займиста суміш в момент запалювання знаходиться поблизу електродів свічки запалювання. А залишився об’єм камери згоряння не заповнений горючим газом. Використання останнього є ефективним тільки в двигунах з безпосереднім уприскуванням палива.

На малюнку ви бачите відмінність гомогенного та пошарового розподілу горючої суміші.

Послойное распределение

Займання горючої суміші, фронт полум’я. Свічка запалювання призначена для подачі іскрового розряду в робочу суміш. Достатня займання горючої суміші відбувається при коефіцієнті надлишку повітря 0,75-1,4. При подачі іскри свічок запалювання горюча суміш запалюється і починає утворюється фронт полум’я. Швидкість фронту полум’я збільшується при підвищенні тиску згоряння і знижується в кінці згоряння. Середня швидкість поширення полум’я приблизно 15-30 метрів за секунду. Підвищена швидкість згоряння забезпечить найбільш ефективну роботу двигуна і прагне до підвищення за рахунок незначно збагаченої суміші при коефіцієнті надлишку повітря 0,8-0,9.

Хороший ККД при високих температурах роботи двигуна виходить при коефіцієнті 1-1.1. Правда підвищені температури горіння збідненої суміші ведуть до збільшення утворення оксидів азоту у відпрацьованих газах.

ЗМІСТ:

1. Склад горючої суміші

2. Горюча суміш

3. Системи уприскування палива

4. Види уприскування палива

5. Пристрій системи живлення автомобіля

2