Термін придатності автомобільних вогнегасників та інші вимоги до них

6-20-2017

Зараз кожен підприємець в більшості випадків зобов’язаний самостійно подбати про заходи пожежної безпеки для збереження свого майна і нерухомості. Це означає, що будь-яке підприємство повинно бути обладнане вогнегасниками в необхідній кількості. Одним з основних ознак вогнегасників є їх корисний об’єм, тобто об’єм корпусу. При цьому розрізняють ручні та промислові вогнегасники, а також пересувні і стаціонарні. Хочу сказати  спасибо источнику за те, що допоміг мені вибрати аерозольний вогнегасник

Існує не один, а кілька видів вогнегасників. Вони різняться видами використовуваних вогнегасних засобів і, відповідно, здатністю гасити загоряння різних матеріалів.

У порошкових вогнегасниках застосовуються порошки загального або спеціального призначення. Перший тип порошків більше підходить для ліквідації пожежі з присутністю матеріалів, що містять вуглець, наприклад, деревина або газ. Другий тип порошків найчастіше використовується для гасіння вогню викликаного спалахом лужного металу або сполук алюмінію.

Вуглекислотні вогнегасники в якості вогнегасного засобу містять зріджений діоксид вуглецю. Їх рекомендується використовувати для ліквідації загоряння електроустановок або в приміщеннях, які слід оберігати від води і вологи (наприклад, бібліотеки, книгосховища, склад з документацій і т. д.).

Рідинні вогнегасники зазвичай заправляються водою (простий або водним розчином особливих хімічних речовин). Такий тип вогнегасників рекомендується використовувати тільки при температурі вище нуля градусів С.

Пінні вогнегасники в якості вогнегасного засобу використовують піну, одержувану при взаємодії водного розчину лугу і кислоти. Вони підходять для гасіння більшості типів пожежі за винятком приміщень з відкритою електропроводкою.

У водно-пінних вогнегасниках застосовується водний розчин піноутворювача. Найчастіше їх застосовують для гасіння пожеж середнього ступеня складності, виключаючи загоряння електроустановок і лужних металів.

В аерозольних вогнегасників використовується галоидированный вуглеводень, якій найкращим чином підходить для ліквідації загоряння електроприладів, горючих рідин і різних твердих матеріалів.