Тест драйв сітроен с4

7-13-2020

 

Тест-драйв оновленої Citroen C4 Sedan: підйом з дна

Отмахать чотири сотні верст по дорогах Татарстану і Чувашії на оновленому Citroen C4 Sedan? Звичайно, їдемо! Передусім щоб з’ясувати: чи зможе цей автомобіль за рахунок рестайлінгу відіграти позиції в сегменті C на нашому ринку, а заодно і витягнути російські продажі марки в цілому. Також хочемо вам порекомендувати офіційний автосалон Сітроен https://38citroen.com.ua/.

Попередні два роки були для «подвійних шевронів» в Росії, втім, як і для партнерів з Peugeot, по-справжньому провальними. І в минулому, і в позаминулому році продажі марки падали темпами, вдвічі-втричі перевищували темпи скорочення ринку в цілому, а в 2015 році компанія реалізувала у нас лише п’яту частину від кількості машин, що продала у відносно успішному 2013-м.

Помилок маса. Причому більша частина з них — стратегічні, і вони ніяк не пов’язані безпосередньо з автомобілями марки. Як французи збираються переламувати тенденцію? Поки, на жаль, не зміною загальної політики розвитку, а якраз своїми автомобілями. Зокрема — просуванням відносно стабільною «комерційної» лінійки. В легковому сегменті основною ударною одиницею компанії, покликаний стати саме оновлений C4 Sedan.

Відрізнити новинку від однойменної дореформеної «четирехдверка» можна насамперед при погляді анфас. Нові фари, бампер і радіаторні грати, між двох горизонтальних планок якої «ховаються» світлодіодні денні ходові вогні, зробили седан елегантніше: колишній в деяких ракурсах виглядав дещо ваговито.

Головна оптика відтепер може бути і повністю світлодіодним: природно, у «старших» комплектаціях. А ось задні ліхтарі з так званих 3D-ефектом доступні навіть покупцям недорогих версій.

Дизайн інтер’єру C4 Sedan в результаті рестайлінгу не змінився, тому представники Citroen в ході презентації моделі звертали особливу увагу на простір в салоні: чи не рекордна в класі довжина колісної бази (2708 мм — більше, ніж у нових Skoda Octavia і Hyundai Elantra) дозволила, за їх словами, вигадати додатковий простір для всіх мешканців салону.

Охоче вірю! Сам за собою при зростанні 193 см я всідаюся з пристойним запасом: місця в надлишку і над головою, і перед колінами; і для ступень під переднім кріслом місце знайшлося. У що віриться з працею, так це в те, що салазки сидіння максимально подовжені: за кермом я влаштувався не ідеально. Хотілося «від’їхати» трохи подалі, оскільки ноги виявилися надмірно зігнуті і з-за цього довелося зайве «задирати» кермо, щоб не підпирати його коліном.

Традиційно не економили в «Ситроєні» і на якість оздоблення салону. Пластик гідний автомобілів класом вище: це не просто «софт-тач» — під пальцями він подається мало не як свіжий хліб. Причому м’який він не тільки на козирку приладів і поверх бардачка, але і там, де нога водія або переднього пасажира може торкнутися бічних частин центральної консолі. Bravo, Citroen!

З панеллю приладів тільки перемудрили: виглядають три «колодязя» красиво, проте побіжним поглядом можна вважати лише свідчення швидкості з цифрового дублера спідометра. В інші шкали треба вдивлятися, причому особливо підкачав спідометр, стрілка якого ледь помітна оку. В іншому претензій до ергономіки немає, а блок управління «кліматом» можна ставити у приклад іншим «німцям».

Передні сидіння отримали серед колег полярні відгуки: хтось їх категорично лаяв, хтось- захлинаючись хвалив.