Будова автомобіля

Сьогодні світовий автомобільний ринок має 3 різновиди приводу автомобіля: передній, задній і повний.

Відмінність різновидів приводів автомобіля залежить від того, яка вісь є провідною.

Розглянемо, що таке передньопривідні автомобілі?

Передньоприводними автомобілями називаються автомобілі, у яких передня вісь є провідною, відповідно передні колеса теж ведучі. Це означає, що двигун створює крутний момент і передає його на передню вісь і на провідні колеса.

Перші дані про передньопривідних автомобілях були представлені в 30х роках 20 століття, але дана технологія зарекомендувала себе в кращому образі, тому передньопривідні автомобілі є дуже популярні сьогодні.

Переваги передньопривідних автомобілів:

Пристрій передньопривідних автомобілів значно простіше, ніж повнопривідних (наприклад, відсутність карданного валу). Передньопривідні автомобілі мають менше деталей, ніж повнопривідні, що значно полегшує їх експлуатацію і покращує ремонтопридатність. До того ж ККД двигуна в передньопривідному автомобілі значно вище, що забезпечується малою відстанню між двигуном і провідними колесами. Одним з основних переваг передньопривідного автомобіля можна назвати кращу керованість і точну чутливість рульового управління.

За рахунок зменшення механізмів і деталей при використанні технології передньопривідних автомобілів можна виграти в просторовому відношенні.

Але як і у всіх технологій і деталей у передньопривідного автомобіля є свої мінуси.

Мінуси передньопривідного автомобіля:

– Складна конструкція переднього приводу;

– Дороге технічне обслуговування;

– Слышимая вібрація від двигуна;

– Пробуксовування передніх коліс при різкому розгоні автомобіля.

 

Задньопривідні автомобілі

Задньопривідні автомобілі відрізняються від передньопривідних тим, що провідною є задня вісь і задні колеса. Привід задніх ведучих коліс здійснюється за рахунок передачі крутного моменту від двигуна через коробку передач, карданну передачу, головну передачу на задній міст до головної передачі, яка розподіляє крутний момент по провідних осях. Задньопривідна конструкція автомобіля забезпечує динамічне навантаження на задню вісь, що дає позитивні ходові якості при русі автомобіля по поганих дорогах (задньопривідні автомобілі більш прохідні). Правда на слизькій і засніженій дорозі задньопривідні автомобілі значно поступаються передньопривідним. А ось при виникненні занесення задній привід поведе себе краще, і управляти їм буде зручніше. Задній привід автомобіля може похвалитися своєю надійністю і ремонтопридатністю.

Недоліки заднього приводу: зменшення простору в салоні автомобіля за рахунок необхідності встановлення тунелю.

Повнопривідні автомобілі відрізняються, як від передньопривідних, задньопривідних автомобілів. У передньопривідних автомобілях провідними є і передній і задній мости. Можна сказати, що повнопривідні автомобілі мають всі провідні колеса.

Існує повний привід, що підключається, що дуже зручно, так як при звичайному режимі експлуатації можна задіяти тільки одну вісь (передню). У разі необхідності можна задіяти другу вісь, що забезпечить повний привід. Постійний повний привід передбачає використання всіх коліс в якості ведучих при всіх режимах експлуатації.

Серединою між постійним повним приводом і підключається виступає повний привід на вимогу, який включається автоматично.

Плюси повнопривідного типу автомобілів:

– Підвищена прохідність;

– Підвищена стійкість.

Мінуси повнопривідних автомобілів:

– Підвищена витрата палива;

– Складне устройствополноприводного автомобіля.

Відмінною особливістю автомобілів із заднім і повним приводом є їх швидкість (більш швидкі). Тому спортивні автомобілі найчастіше виконуються на базі задньопривідного і повнопривідного шасі.

2