Цікаві і незвичайні опції в японських автомобілях 1980-х

1980-е роки стали своєрідним золотим століттям для японської автомобільної промисловості. Це був відмінний час для експериментів: компанії поспішали зайняти своє місце на ринку і прагнули виділитися на загальному тлі. В автомобілях того часу можна було знайти чимало цікавого, дивного, а часом і зовсім незрозумілого.

Задні склоочисники і в той час зустрічалися на деяких автомобілях, вони цілком себе виправдовували в універсалах, де заднє скло забризкується нітрохи не менше, ніж лобове. Куди менш зрозумілим доповненням є» двірники”, встановлені на бічних вікнах. Їх можна було побачити на деяких моделях від toyota , наприклад, на mark ii або chaser. Це більш ніж дивно, оскільки сама конструкція дозволяла стеклам завжди залишатися чистими.

Втім, nissan cima зміг здивувати ще більше: на ньому склоочисники були встановлені на дзеркалах.

Кей-кар – виключно японський винахід. Компактний автомобіль став своєрідним виходом з положення, коли місцевий уряд усвідомив, що життєвого простору в містах катастрофічно не вистачає. Використання мініатюрних машин з регламентованими показниками і габаритами дозволило звільнити місце на вулицях. За їх використання місцевим жителям навіть покладаються особливі пільги.

Ще більш дивним явищем стали їх спортивні модифікації. Родоначальником моди на міні-спорткари можна вважати daihatsu motor, що випустила в 1985 році мініатюрний mira turbo tr-xx. Під капотом у нього стояв трициліндровий турбований мотор, що видавав 52 кінські сили.

На новому полі вибухнула неабияка конкурентна боротьба. У суперництві за найшвидший кей-кар компанія suzuki слідом випустила alto works rs-r. Його 64-сильний турбований мотор оснащувався повним приводом і міг розігнатися до «сотні» за 10 секунд.

Своєрідним музеєм інновацій, в тому числі і досить дивних, стало купе toyota soarer, яке побачило світ в 1981 році. Виробник постарався впровадити в нього якомога більше нових технологій, вирішивши продемонструвати їх у всій пишності.

Однією з модифікацій стала складна дах. Кабріолет з механічним приводом для даху аж ніяк не був новиною, тому фахівці toyota зробили складаний жорсткий дах. Дах складався з двох сегментів, скріплених шарнірами. З їх допомогою вона складалася і містилася в багажник, чия кришка відкривалася автоматично в зворотному від звичного напрямку.

Ще одним нововведенням став бортовий комп’ютер, обладнаний кольоровим екраном. Монітор, зрозуміло, був на електроннопроменевій трубці. На ньому можна було побачити дані про поточний стан автомобіля: показники роботи двигуна, витрата палива, пробіг і багато іншого. Крім цього, монітор міг виконувати роль телевізора, до нього навіть додавався тв-тюнер і пульт управління. На додаток можна було отримати керовану підвіску, електронну приладову панель і багато іншого.

У 1985 році компанія nissan вирішила ощасливити своїх шанувальників опцією, яка раніше була доступна виключно на ексклюзивних і вкрай дорогих спорткарах. На skyline r31 gts встановили активний передній спойлер, який активувався після досягнення швидкості 60 км/ч.він допомагав створити розрядження під днищем автомобіля і таким чином збільшити притискну силу.

Інженери honda в 1987 році опинилися попереду планети всієї, коли вперше поставили легковий автомобіль на повнокероване шасі. До цього моменту подібна схема роботи використовувалася на сільськогосподарській техніці, якій таким ось чином додали маневреності. Японським інженерам довелося вирішувати нетривіальні завдання, щоб забезпечити автомобілю стійкість під час найпростіших маневрів при використанні всіх чотирьох коліс. Завдяки новим можливостям honda prelude змогла перевершити в швидкості chevrolet corvette c4 під час проходження автослалома.

скинути з вертольота , щоб її нарешті розбити.