Кросовер або легковик? тест-драйв самої неоднозначної лади

Колишніх кросоверів не буває?

У 2015 році автоваз представив xray як компактний кросовер. Занести його в престижну категорію дозволяв кліренс в 190 мм.але через кілька років показали xray cross із захисним обвісом кузова і ще більш значним дорожнім просвітом. Новачка стали називати кросовером, а звичайний xray розжалували в легковики.

Восени ладі xray виповнюється шість років. За цей термін в автоіндустрії покладається підготувати наступника, але на вазі вирішили обмежитися точковими змінами. Перевіримо-зуміли вони підбадьорити машину?

Салон: тісний (особливо ззаду)

По довжині кузова — 4165 мм і розміром колісної бази — 2592 мм xray можна порівняти з renault sandero (який, власне, послужив донором для іксрея) і kia rio x. Типова малолітражка. Тому в салоні особливого запасу простору немає. Особливо ззаду. Для коротких поїздок другий ряд дорослих пасажирів прихистить без проблем, але для багатогодинних «повітря» вже не вистачає.

Конкуренти, втім, нітрохи не просторіше.

другий ряд здатний прихистити пасажира зростом 185 см.і це при тому, що спереду сидить такий же високий водій.

на відміну від крос-версії, спинка переднього пасажирського крісла вперед не відкидається. Складаються тільки задні сидіння.якщо в sandero багажник відверто малий (320 л), то в іксрее він помітно місткіший (376 л) — спасибі подовженому задньому звису. Під фальшполом-15-дюймова запаска.

А дитячі крісла помістяться?

названо 5 кросоверів з пробігом, які неможливо продати

На другому ряду передбачені кріплення isofix для двох дитячих крісел. Третє сидіння не розмістити при всьому бажанні – не вистачить місця по ширині. Спереду ізофікса немає, але утримує пристрій ставити тут можна, оскільки фронтальна пасажирська подушка безпеки відключається (не кожен бюджетний автомобіль дає таку можливість). Так що, незважаючи на тісноту, для перевезення дітей xray підготовлений непогано.

Незручне крісло і своєрідна ергономіка

Пересідаючи в xray з гранти, відчуваєш прогрес: більш сучасний дизайн і багате оснащення. А ось kia rio або навіть іксрею cross (його салон помітно вдосконалений) простий xray помітно поступається. Так, рульова колонка позбавлена регулювання по вильоту, а обід «бублика» — обігріву.

Сидіння спрофільовані неважливо – у них занадто плоска подушка, яка погано фіксує тіло в поворотах. Ергономіка місцями нелогічна: наприклад, кнопка обігріву «сідла» винесена в сліпу зону (у крос-версії вони розташовані на центральній консолі). До того ж пропонується тільки одна ступінь «прожарювання» (у xray cross їх три).

обробка простенька. Живинки додають коричневі акценти на передній панелі і сидіннях. Вазівцям варто було б підтягнути інтер’єр іксрея до корпоративних стандартів.приборка лаконічна. Навіть занадто! так, на екран тріп-комп’ютера виводиться тільки один рядок з даними.

Медіасистема з яндекс.авто: у конкурентів такого немає!

Нової мультимедіа enjoy pro з lte-модемом і вбудованими сервісами яндекс.авто lada почала постачати xray з нинішнього року.

Голосовий помічник аліса відповість на будь-яке питання, розповість про погоду на завтра і повідає, де можна поїсти (правда, найближчі до вас кафешки ігноруються). Сервіс яндекс.заправки дозволить розплатитися за паливо, не виходячи з машини, а інтернет-браузер — скоротати час на стоянці.

Ну і, звичайно, серйозний плюс — навігація від яндекса. За вмінням прокласти маршрут з урахуванням дорожньої обстановки вона в росії поки поза конкуренцією.

роздільна здатність 9 — дюймового екрану-1280 x 720, кут огляду — 85°.кут повороту керма дублюється піктограмою на екрані-зручно для новачків.

Система enjoy pro спочатку встановлена тільки в топ-версії luxe prestige. В інших модифікаціях за неї попросять доплатити 56 000 рублів.

Ще одна цікава фішка — лоток, що висувається з-під переднього пасажирського крісла. У салоні малолітражки місця для зберігання дріб’язку апріорі не можуть бути зайвими.

Але телефон покласти нікуди

Відповідного майданчика в іксрее не передбачено. На центральній консолі є одне поглиблення, але це насмішка над здоровим глуздом — жоден смартфон в ньому не поміститься. Для сучасної машини-явний недолік.

Ще один мінус — на рідкість незручні підстаканники. Неглибокі, тара в них фіксується погано і випадає з «лунок» навіть при порівняно плавному водінні.

ця ніша явно проектувалася під пейджер, а не смартфон.

Двигун: перевірений, але безальтернативний (та й тягне впритул)

Раніше xray хизувався аж трьома варіантами двигунів-вибір був широкий! зараз вазівці пропонують лише перевірений часом 1,6-літровий 106-сильний атмосферник. Цього мотора вистачає машині впритул: тестовому автомобілю сотня скорилася за млосно довгі 14,7 с.правда, на його одометрі не було і тисячі кілометрів — як показує практика, після обкатки лади стають спритнішими.

двигун з метою економії позбавили пластикової кришки. Хоча штирі під неї передбачені.

Немає «нормального» автомата

У співдружності з мотором може працювати 5-ступінчаста механіка або побудований на її основі робот з одним зчепленням (такий тип трансмісії вазівці називають amt). Робот нещодавно модернізували: скоротили час перемикання передач на 40% і впровадили імітацію повзе режиму — при відпуску гальма автомобіль починає рухатися без натискання на педаль акселератора. Все це здорово, але звичайний гідромеханічний автомат наші люди цінують більше.

незамерзайку заливати незручно-заважає упор капота.

Керованість: активним водіям не сподобається

Xray інертний, ліниво встає на дугу, і при переборі зі швидкістю відверто плужить «мордою» назовні повороту. Крім того, автомобіль грубо обсмикує система стабілізації, яку не можна деактивувати на високій швидкості.

Рік тому замість електрогідропідсилювача (з ним на кермо «прилітали» удари на нерівностях) на xray стали ставити «гідрач» від ларгуса. Удари зникли, але налаштування підсилювача не сподобалися: бублик занадто туга при обертанні, та й в поворотах не блищить інформативністю. Вазівцям варто поворожити з калібруваннями.

А ось гальма сподобалися беззастережно. Точний і зрозумілий привід і логічний “прихват”, що дозволяє контролювати уповільнення з точністю до міліметра.

Енергоємна підвіска: «прощає» ями і вибоїни

Не всім потрібна відточена керованість. Багатьом важливіше міцне і енергоємне шасі. І в цій області xray дуже сильний – його підвіску не пробиває навіть на моторошних на вигляд вибоїнах. Прогавив яму і інстинктивно заплющився в очікуванні удару. А lada знай собі їде далі. Правда, подібні екзерсиси супроводжуються неабиякими стуками, але це розумна плата за енергоємність.

xray-одна з рідкісних легковиків, яку не налякаєш вибоїстою дорогою.

Значний кліренс: пересічена місцевість не страшна

При заявлених 190 мм під двигуном (металевий захист йде вже в базі) ми наміряли 185 мм. Теж непогано! укупі з короткими звисами це дозволяє іксрею впевнено пересуватися по пересіченій місцевості. Зрозуміло, в порівнянні з іншими передньопривідниками.

металевий захист моторного відсіку входить в базове оснащення. Днище має добротне антикорозійне покриття-погано оброблених ділянок майже немає.під бампером — 210 мм. Кут в’їзду-23°. Це більше, ніж у багатьох компактних кросоверів.

Акустичний комфорт: напрочуд хороший

Дорожні шуми не допікають (спасибі ворсовим підкрилкам), гул від мотора і свист від набігаючого вітру — теж.

заміри тільки підтвердили спостереження. На холостих обертах в салоні не тихіше і не голосніше, ніж в однокласниках. На швидкості 50 і 100 км/год лада виглядає виграшніше.

Фарбують нормально?

товщину лкп вимірюємо в чотирьох точках кузова: в районі передньої кромки капота, на крилі (в районі колісної арки), на порозі (при неможливості виміру — в нижній частині дверей), а також в районі нижньої кромки кришки багажника.

  1. капот — 140 мкм
  2. крило-135 мкм
  3. поріг/двері-135 мкм
  4. кришка багажника — 130 мкм

У всіх контрольних точках товщина лкп достатня. Практика показує, що просто так до металу лак не процарапаешь. Та й взагалі, корозійна стійкість у іксрея на висоті. За всі ці роки я не зустрів жодного іржавого екземпляра.

Чи варто xray своїх грошей?

Якщо не прийматиДо уваги старозавітну гранту, то xray сьогодні-найдоступніший в-хетчбек на російському ринку. За початкові 761 900 рублів машина вже буде оснащена двома подушками безпеки і системою стабілізації. Пропонований за ті ж гроші базовий renault sandero упакований бідніше (esp не буде, а ейрбег буде тільки один — водійський). Не кажучи вже про те, що за ці гроші на sandero стоятиме чахлий 82-сильний восьмиклапанник.

продовжуємо вважати: lada з кондиціонером коштує від 799 900 рублів, а sandero — від 855 000 рублів. Kia rio x обійдеться ще дорожче-за нього просять мінімум 1 044 900 рублів. Різниця помітна.

Є сенс купувати?

За підсумками першого півріччя xray зайняв 17-е місце в топ-25 найпопулярніших машин російського ринку. Granta, vesta, largus, сімейство niva — всі вони розходяться жвавіше.

Lada xray, звичайно, не зразок комфорту і не ідеал керованості. Але на наших дорогах почувається впевнено. Обслуговування та запчастини обходяться недорого. Ще один вагомий плюс-невисока (на теперішні часи) ціна машини.

Внаслідок нестримного зростання цін вартість компактних іномарок полетіла далеко за мільйонну позначку. Lada xray цей психологічний рубіж поки не подолала.

Важливо знати

Ціни, рублі

Гарантія

  • гарантія 3 роки або 100 000 км (в залежності від того, що настане раніше)
  • гарантія від наскрізної корозії на кузовні деталі становить 6 років, незалежно від пробігу.
  • заявлений автовазом термін служби іксрея-8 років або 120 000 км пробігу.

Габаритні розміри

Розмірність шин: 185/65 r15, 195/65 r15, 205/55 r16

Страховка і податки

Плюси і мінуси

  • подобається: енергоємна підвіска, стійкий до корозії кузов, гідний дорожній просвіт, можливість вибрати доступну комплектацію з непоганим оснащенням.
  • не подобається: тісний салон, відсутність “класичного” автомата, не краща керованість, простенька обробка, ергономічні прорахунки.

За ті ж гроші

  • серед нових автомобілів рекомендуємо придивитися до: lada granta, lada vesta і renault sandero
  • серед автомобілів з пробігом (не старше 3 років, до 100 000 км пробігу): hyundai solaris, kia rio, skoda rapid