Помилка p0136-що це? як ремонтувати?

Не так давно ми присвятили самостійній діагностиці автомобіля великий матеріал, в якому розповіли про теорію роботи з діагностичними приладами. Після цього логічно трохи додати і про практичну сторону такої роботи. Справа в тому, що комп’ютерна діагностика майже ніколи однозначно не називає проблему, на екранах сканерів не висвічується «у вас зламалося то-то», вони показують тільки номер помилки, а таку інформацію ще потрібно зрозуміти і інтерпретувати. Цю статтю ми зробили на прикладі популярної помилки p0136, але, в принципі, описана логіка підійде і для інших кодів.

на фото-два датчика кисню (лямбда-зонда).

Отже, що ж робити якщо на сканері ви побачили p0136. Неважко загуглити код і дізнатися розшифровку: «датчик кисню 2, банк 1 — несправність електричного кола». Як видно, опис жодного разу не говорить про те, що зламалося, проте дає багато їжі для роздумів і розуміння куди дивитися. Перш за все, потрібно розуміти за яким принципом працює діагностичний прилад. Він опитує ебу, а сам пристрій має в пам’яті мінімальні і максимальні значення напруги, які вважаються нормальними при роботі будь-якого датчика. Якщо одержуване» мозком ” значення відхиляється від граничних, він вважає, що з датчиком щось не так і сигналізує про помилку під час опитування сканером. Тобто, сама помилка-це відхилення значень датчика. У розбирається нами випадку лямбда-зонда.

Якщо говорити саме про кисневому датчику така ситуація може виникнути в трьох випадках:

1. Зламався сам датчик – він став передавати “ліві” значення, які не прописані в ебу, або просто «замовк». Ще варіант-датчик кисню настільки сильно забруднений, що не може нормально працювати.

закисший лямбда-зонд

2. Пошкоджена проводка від датчика до ебу, сигнал просто не доходить.

пошкоджена проводка

3. Якась проблема в автомобілі через що вихлоп виходить настільки токсичним, що не вкладається в рамки, закладені виробником.

Що робити

Розуміючи причини, легко скласти план роботи. Найпростіше в таких ситуаціях починати з того, що найзручніше перевіряти. В даному переліку це проводка. » прозвон ” мультиметром досить швидко і легко зможе сказати чи є проблема, огляд роз’ємів і контактів дозволить остаточно закрити це питання.

перевірка лямбда-зонда мультиметром

Якщо все добре, то далі можна переходити до кисневого датчика. Його потрібно оглянути зовні, почистити в разі забруднень і теж перевірити мультиметром. Здорово якщо під рукою є аналогічний датчик, який можна тимчасово встановити в машину, але без заміни можна обійтися. Альтернатива-їзда з включеним сканером. В динаміці діагност отримає більше інформації і подивиться, як змінюються показання датчика в залежності від режиму руху, чи не зависає він при певних ситуаціях і адекватно передає показання. Якщо датчик несправний його можна просто замінити.

два лямбда-зонда

У випадку з помилкою p0136 проблеми з лямбда-зондом або проводкою це простий варіант, тому що діагностика виходить легкою, а ремонт очевидним. Куди складніше якщо з датчиком і проводкою все добре, а помилка все одно виникає. Кількість можливих варіантів зростає в рази.

Тут логіка така – якщо лямбда справний, то вихлоп автомобіля не вкладається в задані норми. І причин тому може бути багато. Найочевидніша-каталізатор. Власне, другий лямбда-зонд і з’явився в конструкції автомобіля саме для перевірки каталізатора. Перший-контролює суміш в моторі, другий-перевіряє наскільки добре каталізатор “фільтрує” вихлоп. Якщо він вже прийшов в непридатність, то показники вийдуть за межі розрахункових. Каталізатор може забитися, обсипатися або просто відпрацювати свій ресурс. У будь – якому випадку, перевірка каталізатора-це непростий процес, там потрібна або ендоскопія, або газоаналізатор, або фізична розбирання. До речі, коли каталізатор видаляють зовсім і не піклуються про встановлення обманки або перепрошивки мотора, то теж вискакує помилка p0136. Якщо ви купили машину з рук і там помилка p0136, то перевірте, а не видалили чи до вас каталізатор.

каталізатор

Ще проблема може бути у вихлопній системі. Вона може втратити герметичність, через що на датчик буде потрапляти «зайвий» кисень. Велику “дірку” знайти просто хоча б через рев вихлопної, а ось мікротріщини доведеться шукати ретельно, та й без зварювання такі проблеми не вирішуються.

Також не виключені більш глобальні проблеми з двигуном і сумішоутворенням. Правда, такі речі рідко сигналізуються однією лише помилкою p0136, але вона цілком може зустрічатися в переліку інших. Але це вже тема іншої статті.

Як підсумок

У цьому матеріалі ми розповідали про помилку p0136, але все сказане можна екстраполювати і на інші коди несправностей. Як видно, вважати помилки – не означає відразу ж знайти проблему і шлях вирішення. Цей процес можна порівняти зі спілкуванням лікаря і пацієнта, пацієнт, звичайно, скаже, де болить, але без аналізів і досвіду лікаря діагноз не поставити. Так само і в авторемонті: навіть з кодами помилок без “ручної” діагностики ремонт обходиться рідко. Але, незважаючи на це, починати все-таки краще з опитування ебу, це хоч і не дає всю інформацію, зате істотно скорочує область пошуку і економить час.