Пристрій ходової частини

Однотрубні амортизатори. На відміну від двотрубного однотрубні амортизатори не має окремого циліндричного корпусу, його функції виконує робочий циліндр. Оскільки шток, переміщає поршень, вдвигаясь в циліндр при ході стиснення і висуваючись з нього при відбої, змінює обсяг простору, призначений для рідини, для компенсації зміни цього обсягу в однотрубному амортизаторі є спеціальна камера, заповнена стиснутим газом тиском до 3 МПа), розташована в глухому кінці робочого циліндра. Дані амортизатори також називають газонаповненими. Для того щоб газ не змішувався з рідиною, його ізолюють від рідини поршнем або мембраною (рідше).
При конструкції, коли вся використовувана рідина постійно перебуває в робочому циліндрі і не сполучається з зовнішнім резервуаром, як в двотрубних амортизаторах, всі отвори і клапани, через які відбувається прокачування рідини, виконуються в основному поршні амортизатора. У поршні є два ряди наскрізних косо розташованих отворів. Внутрішні отвори закриті зверху клапаном стиснення, а знизу клапаном відбою. Клапани мають однакові конструкції, але можуть відрізнятися характеристиками відкриття. Вони складаються з декількох сталевих дисків однакової товщини, зібраних у пакет, і притиснуті до торців поршня з допомогою гайки на кінці штока під поршнем. У прилеглих до поршня дисках в місцях виходу отворів внутрішнього ряду виконані калібровані просічки, завдяки яким, між торцем поршня і другим цільним диском клапана утворюються калібровані щілини, через які прокачується рідина в дросельному режимі роботи амортизатора. По мірі збільшення швидкості протікання рідини через отвори в поршні, яка пропорційна швидкості переміщення штока амортизатора, тиск рідини на клапан збільшується, диски клапана плавно згинаються, поступово збільшуючи прохідні перетини отворів. В однотрубних амортизаторах весь об’єм рідини, яка перетікає з однієї робочої порожнини в іншу, піддається дроселювання.

Однотрубні амортизатори мають наступні переваги перед двотрубними:

• краще охолодження рідини, так як обдуву піддається безпосередньо робочий циліндр;
• при хорошому ущільненні газової камери не виникає эмульсирование рідини, отже, характеристики амортизатора більш стабільні;
• однотрубні амортизатори можна встановлювати на автомобілі під будь-яким кутом, в тому числі і штоком вниз, в останньому випадку зменшується величина маси не підресорених частин.

До недоліків однотрубних амортизаторів можна віднести:

• відносно високу вартість через більш складної технології виготовлення;
• найбільша довжина з-за наявності газової камери при однаковому ході штока (в порівнянні з двухтрубным амортизатором).

2