Пристрій ходової частини

Конструкція листових ресор. Ресорна підвіска є основною для вантажних автомобілів. Вона містить мінімальне число структурних елементів — ресору з вузлами кріплення і амортизатор (не завжди).
Ресора складається з сталевих листів, що мають однакову ширину і різну довжину вигнутої форми, зібраних разом. Кривизна аркушів не однакова і залежить від їх довжини. Вона збільшується зі зменшенням довжини листів, що необхідно для щільного прилягання їх один до одного в зібраної ресорі.

Взаємне розташування аркушів у зібраній ресорі забезпечується центральним стяжним болтом або за допомогою спеціальних выдавок, зроблених в середній частині аркушів. Крім того, аркуші пронумеровані та скріплені хомутами, які виключають бічний зсув одного листа щодо іншого і передають навантаження від корінного (верхнього) листа на інші листи при зворотному прогинання ресори. Корінний лист має найбільшу довжину. З допомогою корінного листа кінці ресори кріпляться до рами або кузова автомобіля. Від способу кріплення ресори залежить форма решт корінного листа. Вони можуть бути плоскими, відігнутими під кутом 90°, загнутими у формі ушков, зі знімними кованими або литими вушками.

Ресора встановлюється уздовж автомобіля і за способом закладення і формі може бути напівеліптична, кантилеверная або четвертна.
Напівеліптична ресора здатна сприймати і передавати на несучу конструкцію автомобіля не тільки нормальні, але і подовжні і бічні реакції дороги, а також моменти від гальмівного механізму або головної передачі (при провідному мосту), отже, не вимагає спеціального направляючого пристрою.
Четвертна та кантилеверная ресори погано пристосовані для передачі штовхають зусиль, тобто вимагають направляючих пристроїв.
В цілях зменшення напружень розтягування застосовують профілі аркушів спеціальної несиметричної форми — трапецієподібного або Т-образного перетину. Ресорні профілі зі спеціальною формою перерізу не тільки підвищують довговічність листів, але і забезпечують економію металу.

2