Пристрій сучасного двигуна

В процесі роботи двигуна в його картер прориваються гази, що складаються з горючої суміші і продуктів повного і часткового згоряння суміші. Кількість картерних газів збільшується по мірі зносу поршнів, поршневих кілець і циліндрів. У газах містяться забруднюючі масло-сірчисті сполуки і пари води, що погіршує якість масла, надає коррозирующее дію на підшипники. Вельми небажано проникнення картерних газів в кузов або кабіну автомобіля, так як ці токсичні гази. Вентиляція картера двигуна дозволяє зменшити шкідливий вплив картерних газів.

Вентиляція картера в двигуні може бути виконана з відводом газів назовні — відкрита система або в систему живлення двигуна — закрита система, для допалювання їх в циліндрах.

При відкритій системі вентиляції картера двигуна встановлюється ежекційна трубка, кінець якої має косий зріз (спрямований протилежно до руху автомобіля).
При закритій системі вентиляції простір картера з’єднується з впускним трубопроводом. Гази відводяться через маслоуловитель і перепускний клапан у впускний трубопровід. Свіже повітря надходить у картер через фільтр маслозаливної горловини.

Під час роботи двигуна на режимі холостого ходу розрідження у впускному трубопроводі сильно зростає, що призводить до порушення складу горючої суміші та нестійкої роботи двигуна. Для запобігання цього встановлюється перепускний клапан.

Системи вентиляції картерів двигунів автомобілів: 1 — повітряний фільтр вентиляиии картера; 2 — воздухополводящий канал; 3 — клапан вентиляції; 4 — стакан пружини; 5 — пружина; 6 — кулька клапана; 7 — штуцер; 8 і 13 — маслоуловители; 9 — трубка вентиляції картера; 10 — впускний клапан; 11— повітряний фільтр; 12 — шланг великого діаметру; 14 шланг малого діаметру; 15 — сітчастий фільтруючий елемент; 16 — впускний трубопровід; 17 — карбюратор; 18 — щілинний отвір.

2