Пристрій сучасного двигуна

Пристрій колінчастого валу двигуна

Колінчасті вали двигуна виготовляються штампуванням з середньо вуглецевих легованих сталей і литтям

з модифікованого чавуну магнієм.

Регулятор частоти обертання колінчастого вала змінює подачу палива в залежності від навантаження двигуна, підтримуючи задану водієм частоту обертання колінчастого вала. Регулятор називається все режимним, так як він може підтримувати будь-яку задану водієм частоту обертання колінчастого валу і обмежувати максимальну. Обмеження максимальної частоти обертання колінчастого вала викликано необхідністю вберегти деталі дизеля від швидкого зношування і надмірних навантажень, а обмеження малої частоти обертання — погіршенням подачі палива і сумішоутворення. Регулятор кріпиться до задньої частини корпуса ТНВД і приводиться в рух від кулачкового вала ПНВТ через прискорюють зубчасті колеса, тому вал регулятора обертається з більшою частотою обертання, ніж кулачковий вал. Це дозволяє підвищити чутливість регулятора до зміни навантаження.

Регулятор частоти обертання складається з:

корпусу з кришкою, оглядового люка, зубчастого колеса приводу, вала регулятора з веденим зубчастим колесом і державкою вантажів (ролики вантажів впираються в рухому муфту з шарикопідшипником і п’ятою), важеля управління рейкою паливного насоса, який кріпиться на одній осі з п’ятої (важіль з’єднаний тягою одним кінцем з рейкою, а іншим кінцем за допомогою пальця з кулісою). Скоба управління кулісою може займати два положення: «Робота» і «Стоп». До складу регулятора також входять силовий і двуплечий важіль керування регулятором, болти обмеження максимальної та мінімальної частоти обертання колінчастого вала.
При непрацюючому двигуні скоба управління кулісою знаходиться в положенні «Стоп». Після пуску двигуна вантажі під дією відцентрових сил розходяться і переміщують рухому муфту від себе. Силовий і двуплечий важелі обертаються проти годинникової стрілки, долаючи зусилля силової пружини, одночасно важіль управління рейкою переміщує рейку в бік зменшення подачі палива. Переміщення важільної системи продовжується до тих пір, поки відцентрові сили вантажів не врівноважаться силовий пружиною регулятора.
Необхідну частоту обертання колінчастого вала встановлює водій, натискаючи на педаль подачі палива. Стала частота обертання колінчастого вала автоматично підтримується регулятором наступним чином. При зменшенні навантаження на двигун частота обертання колінчастого вала зростає, так як в циліндри надходить то ж кількість палива. Управління кулісою може займати два положення: «Робота» і «Стоп». До складу регулятора також входять силовий і двуплечий важіль керування регулятором, болти обмеження максимальної та мінімальної частоти обертання колінчастого вала.

Регулятор частоты вращения

Всережимный регулятор частоти обертання колінчастого вала дизеля ЯМЗ-236М;

а — пристрій; б — схема роботи (збільшення частоти обертання колінчастого вала);1 і 3 — зубчасті колеса; 2 — кулачковий вал паливного насоса; 4 — вал регулятора; 5 — стакан; 6 — вісь вантажів; 7 — державка; 8 — вал важелів; 9 — важіль пружини; 10 — рейка паливного насоса; 11 — тяга; 12 — стартова пружина важеля рейки; 13 — болт обмежувача максимальної частоти обертання колінчастого вала; 14 — важіль керування регулятором; 15 — гвинт регулювання мінімальної частоти обертання колінчатого вала на режимі холостого ходу; 16 — кришка оглядового люку; 17 — вісь двоплечого важеля; 18 — двуплечий важіль; 19 — пружина регулятора; 20, 22 і 29 — регулювальні гвинти; 21 — регулювальний болт; 23 — завзята пружина; 24 — сережка; 25 — коректор; 26 — важіль; 27— важіль управління рейкою; 28 — скоба; 30 — палець; 31 — куліса; 32 — п’ята; 33 — пробка отвори для зливу масла з регулятора; 34 — рухома муфта; 35 — вантаж; 36 — гумові сухарі; / — скоба куліси в положенні
«Робота»;11 — скоба куліси в положенні «Стоп».

Рухомі деталі КШМ

Пристрій КШМ

Рухомі деталі КШМ

При непрацюючому двигуні скоба управління кулісою знаходиться в положенні «Стоп». Після пуску двигуна вантажі під дією відцентрових сил розходяться і переміщують рухому муфту від себе. Силовий і двуплечий важелі обертаються проти годинникової стрілки, долаючи зусилля силової пружини, одночасно важіль управління рейкою переміщує рейку в бік зменшення подачі палива. Переміщення важільної системи продовжується до тих пір, поки відцентрові сили вантажів не врівноважаться силовий пружиною регулятора.
Необхідну частоту обертання колінчастого вала встановлює водій, натискаючи на педаль подачі палива. Стала частота обертання колінчастого вала автоматично підтримується регулятором наступним чином. При зменшенні навантаження на двигун частота обертання колінчастого вала зростає, так як в циліндри надходить то ж кількість палива. Вантажі регулятора, розходячись на деякий кут, переміщують важільну систему в бік, відповідну зменшення подачі палива і відновлюють величину частоти обертання колінчастого вала до ±30 хв”1
При збільшенні навантаження на двигун частота обертання колінчастого вала знижується. Відцентрові сили вантажів зменшуються, вантажі сходяться, важільна система під дією силової пружини регулятора переміщує рейку паливного насоса в бік збільшення подачі палива до відновлення заданого швидкісного режиму (переміщення рейки в бік збільшення подачі палива також сприяє і стартова пружина важеля рейки).

1. Обмежувач максимальної частоти обертання колінчастого вала двигуна

Двигун не розвиває повної потужності?

2