Пропан-бутан на інжектор

Інжектор ділиться на просто інж (8 і 16 клапанів без ДК) і зі зворотним зв’язком (8 і 16 клапанів з ДК, каталізатором).

Для перших двох Ловато як і для карба може виявитися більш привабливим, тому що це Ежектор (по суті той же карб – скільки натиснув, стільки й всмоктала газу). Мінус є серйозний. Випаровувань газ залишається в порожнинах, коли глушити машину на газі. При пуску може бути бавовна … який прикінчити ДМРВ!
На 16 клапнаов це посилюється величезною впускним ресивером! Там залишається ДУЖЕ багато парової фази і хлопки – звичайна справа. Проти цього є антіхлоп!
Така собі залізяка, яка ставитися після ДМРВ і, як діод в електриці, пропускає повітря тільки в один бік. Але! Вони всі у нас продаються криві!
Тобто банальні прямоуголние всередині з прямими кутами. У результаті, утворюється стояча хвиля (це з аерофізікі, якщо хто знає), яка ще погіршує підвід повітря. Сам антіхлоп здорово зменшує пропускне отвір для повітря.
Як наслідок серйозна втрата в динаміці і непотрібний перевитрата палива.
Далі все просто. Буде потрібно емулятор форсунок. Їх треба обривати релюшкамі (краще кожну своєї). Так само обриває бензонасос. Пятіконтактние реле це вирішують на раз. При включенні газового клапана, сигнал попадає в те числі і на ці реле і відрубує подачу бензину.
При цьому ж включаємо другу прошивку в ЕБУ. Точно такий же реле. У прошивці треба виправити УОЗ (на відміну від примітиву карба, тут усе простіше – УОЗ на ХХ ставмі -5 гр, на середніх -7, на максималка -8 з подальшим зниження до -5 в зоні ближче до обмежувача оборотів). Додатково правиться кількість кроків РХХ на ХХ. +2 +3 Достатньо. У думці тримаємо, що один крок приблизно дорівнює 40 оборотам.
Для газу, ХХ треба виставляти близько 1000 обертів. Тому ідеально виставити 1000 (супроти 800) і РХХ +5.
Всі. Катаємося: о)

З ДК можна поставити систему набагато цікавіше! Це повноцінний інжектор! У впускному колекторі ріжемо чотири дірки, туди вкручувати розпилювачі, до них форсунка, яка управляється від своїх власних мізків! Але повноцінно вона працює з двома датчиками – ДК (для зворотного зв’язку і підтримки ідеальної стехіометрії в будь-яких режимах) і ДДГ (датчик тиску газу – для повноцінної зв’язку про те який тиск в магістралі).
Далі теж є купа налаштувань, за допомогою яких можна лекго домогтися динаміки такий же (!) Як і на бензині. Більше того.
ГІГ (він же ГСП) на відміну від ежектора постійно розвивається. На даний момент вже є система, яка працює так: кидається один провід на рідну бензинову форсунку і всім управляє штатний ЕБУ! Ну, зрозуміло, що частина датчиків все одно треба буде живити на мізки Гіга, щоб він дещо теж знав.
Витрата при цьому буде як на бензині (поряка 6-8 літрів – як їздити) і динаміка не гірше.
“Знизу” на газу рушати завжди зручніше – машина тяговитее. 16 клапанік газовий з такою системою обіграє в одні вотора бензинового свого побратима – перевірено вже не раз.
Саме таку систему я і ставив на Ріо. На Шуму теж думаю, але є нюанси, які мене зупиняють … до ВАЗам вони не належать!
Добавка – на шуму була поставлена система з одним дротом і управлінням штатним ЕБУ. Складність полягає в тому, що на шумі два ДК (євро 4), а емулятор другого датчика не завжди коректний для газу.
Як наслідок, іноді спалахує-таки лампочка РЄ на приладовій панелі. Код помилки зазвичай говорить про те. що суміш або занадто бідна, або занадто багата. Через те, що другий ДК міряє суміш ПІСЛЯ каталізатора і ніжніший.
Воно не напружує, але все ж майте на увазі.

Одне Але! Подальший розвиток Гиг-технологій, софт і прошивки не будуть фріваре. Розробник скоро машину угробить з експерименту і відточуванням всього цієї справи, а у відповідь часто струму претензії, хоча ні з кого копійки не брали до цього.

Тож якщо, якщо ДК, то можу порадити саме ГІГ. Бюджет там менше Ловато вдвічі.
Балон не вважаємо – він такий же. 42Л 600х200.

Для того, щоб отримати стехеометрію і не спалити клапани бідної сумішшю, на Ловато доведеться ставити приблуду LovECO. Коштує вона 150уе.

Вважаємо. Весь ГІГ варто 120уе. Ловато тягне на 270 мінімум. Плюс балон 150уе, допустимо.
Динаміка нестравніма. На Ловато як на бензині, або гірше, якщо затискати. На ГіГе можна тиснути на всю залізку – він набагато сучаснішою.

ЗЫ: для довідки. Тут миготіло “справжнє інжекторне обладнання Ловато”. Це як раз комплект з ЛавЕКО. Однак це Ежектор. Карб (див. вище опис). А італійський інжектор коштує від 1500уе. Такий же як Гиг, струму ніхто його не ставив – дорогий експемент занадто.

І ще одна добавка року 2006. Зараз уже є ГІГ-4 з повністю розподіленим упорскуванням – кожна форсунка працює окремо на свій канал. Є свої плюси, але є й мінуси.
Автор на собі їх не пробував. Якщо у кого є інформація з перших рук, додамо.

Взято з vaz-faq.auto.ru