Як заполірувати скол, подряпину.

Ну, або це не скол, а, припустимо, подряпина, або подряпини … У будь-якому випадку це неприємність, яка буде псувати Вам настрій кожного разу коли Ви будете сідати за кермо. А неприємності подібного роду зустрічаються досить часто (в результаті невдалого паркування або камінців на дорозі). Тому в даній статті я хочу розповісти як позбутися від цих неприємностей. Можна пофарбувати деталь автомобіля цілком (наприклад бампер або капот), але це достаточнго витратно і за часом і по грошах, тому пропоную інший спосіб.

Перераховані вище неприємності (подряпини, відколи й інші дефекти фарбування площею менше 30 відсотків від загальної площі деталі) називаються локальними.

Виправлення власного настрою, а заодно і пошкоджень фарби відбувається в декілька ступенів:

Перше. Якщо є вм’ятини (від каменів або іншого походження), потрібно їх виправити. Якщо ж Вам пощастило, і вм’ятин немає, приступайте до наступного ступеня.
Друге. Якщо ця неприємність скол або глибока подряпина, тобто є нерівності, то їх слід відшліфувати і зашпатлевать.
Третє. Грунтовка. Пошкоджене місце коштує загрунтувати і відшліфувати. Поверхня готова до фарбування.

Четверте і останнє. Фарбуємо і наносимо лак, Поліруємо, щоб зробити «ремонт» непомітним.

За допомогою подібного ремонту Ви зможете заощадити час, гроші і нерви, зберігши при цьому відмінний зовнішній вигляд Вашого автомобіля.

Деталі.

Перед безпосереднім ремонтом необхідно підготувати пошкоджену деталь, ретельно очистивши її. Після чого слід відполірувати пошкоджену ділянку абразивної поліролем. Полірування дозволить зробити зони переходу менш помітними. При абразивній поліровці знімається переважно окислений шар фарби, і ми бачимо її справжній колір. При чому найкраще відполірувати всю деталь повністю, а не тільки ушкоджене місце. Після чого приступаємо до шліфування. Дійте дуже обережно, щоб не пошкодити ще більшу ділянку. Рекомендується шліфувати ексцентриковою (орбітально-шліфувальною) машинкою абразивом Р400-Р500 або вручну круговими рухами. Поверхню, прилеглу до ділянки ремонту (на якій будемо робити перехід з нового лаку на старий), матуємо скотч-брайтом (абразивною губкою) Type S (сірого кольору) з матуючою пастою (наприклад – № 740 фірми “3М”), або абразивом Р1000 -1200.

Тепер слід зашпатлювати пошкоджену ділянку. Товщина шпаклевки на ремонтній ділянці не повинна перевищувати 1.5-2.0 мм, тому що більше товстий шар може тріснути, зіпсувавши всі Ваші старання і тоді доведеться почати заново. Наносимо шпаклівку до повного вирівнювання, якщо буде потрібно, то кілька шарів.

Для шпатлювання невеликих ушкоджень зазвичай застосовують такі види шпаклівки:

– Звичайна, м’яка (soft) двокомпонентна, часто світло-жовтого кольору (час сушіння 20 – 30 хвилин), основна.
– Дрібна або фінішна (finish) двокомпонентна, білого кольору, більш дрібна і м’яка (час сушіння 2-3 години).
– Доводочні (nitrosoft) однокомпонентна, сіро-зелена, наноситися дуже тонко.

Після цього звичайно треба шліфування (шліфувати слід дуже обережно, намагаючись не пошкодити сусідні з подряпиною поверхні, для чого можна обклеїти ремонтованих поверхню малярських скотчем). Після шліфування перевірте чи співпадає рівень відремонтованої поверхні з рівнем решти автомобіля (тобто не виступає чи відшліфована поверхня). Якщо, на дотик поверхня не ідеальна, значить або не доповіли шпаклівки – тоді доповісти, або її надлишок – надлишки сточити наждачкою, одягненою на дерев’яний брусок. Також, якщо поверхня може бути перешліфованою, в результаті вийде ямка. Шліфувати шпаклівку шкіркою з абразивом Р240 на плоскому бруску.

Корисна порада: Коли розпочнете фарбування, пам’ятайте що поверхня нанесення базового покриття (пігменту) не повинна виходити за межі обробленої зони (тобто напилити на непідготовлену поверхню – не заматованную), а лак, навпаки, повинен наноситися на більшу, ніж пошкоджена, поверхню.

Потім ремонтована деталь очищається засобом для знежирення й проводяться роботи з укривання машини. Якщо на пошкодженій деталі, крім шпаклювали ділянок є місця протерті до металу, то їх необхідно також загрунтувати (акриловим двокомпонентним) грунтом. Грунт наноситься в 2-3 шари.

Замість компресора можна використовувати аерозольні балончики з акриловим грунтом, пігментом і лаком.

Для досягнення найкращого результату, нанесення грунту повинно проводитися пістолетом, з діаметром сопла 0,8 мм. Використання невеликого за діаметром сопла дозволяє наносити грунт акуратно і точно.

Після того, як грунт висохне, перед нанесенням фарби базової, прошліфуйте його шліфувальним папером з абразивом 400-500. Потім, нанесіть фарбу першого покриття (пігмент для металіків). Зазвичай це 2-3 шари, але якщо у вас грунт наприклад світлий а фарба (пігмент) темний, чи навпаки, то може знадобиться більша кількість шарів. Наносьте фарбу (пігмент) у декілька шарів, перекриваючи таким кордон попереднього, як-би збільшуючи пляма. Проміжна сушка 3-7 хвилин, при температурі +20.

Після цього зачекайте 15-20 хвилин, поки висохнуть нанесені вами шари. Нанесення прозорого лаку необхідно виробляти тим же пістолетом, про який згадувалося раніше і, відповідно, соплами тих же розмірів, що вказані вище.
Щоб довести лак до потрібної консистенції розчинником скористайтеся «швидкий» або «норм». Кожен наступний шар лаку повинен також злегка заходити за межі попереднього.
Після нанесення двох шарів, додайте в лак размивочний розчинник у співвідношенні приблизно один до одного. Приготовлена суміш тільки на зону переходу.
Після чого додайте ще розчинники і нанесіть полуічвшуюся на кордон ділянки переходу. Нанесене покриття не повинно заходити за межі плями (на не заматованну ділянку). Потім нанесіть на зону переходу один шар чистого розчинника, потім трохи почекавши размойте кордон переходу великою кількістю розчинника. Слід потренуватися на який-небудь іншій поверхні перед тим як здійснювати це на власному автомобілі, тому що можуть утворитися патьоки. Передостанній етап-сушка, через 2 – 3 доби після якої необхідно відшліфувати і відполірувати відремонтовану ділянку.
Готово! Паркуйтеся уважніше